Computers - Technology

Android Tablet

Uz brīvdienām aizņēmos paspēlēties vienu no labākajiem Android tablešu datoriem – Samsung Galaxy Tab 2.0 7″. Principā ļoti līdzīgs Nexus 7 ar galveno atšķirību, ka Nexus ir nedaudz ātrāks, bet Galaxy Tab ir ar 3G. Tāpat arī Nexus nāk ar tīru Android 4.1 taču Galaxy nāk ar minimāli modificētu 4.0.3 (reāli no plika ICS atšķirību nav daudz).
Kamēr aparātu vajadzēja konfigurēt un piereģistrēt ar Android “vedni”, un lietot tikai operētājsistēmu – viss izskatās baigi labi. Taču tiklīdz sāku instalēt programmas – viss sāka iet uz leju.

Iebūvētā klaviatūra Latviski saprot ļoti slikti – vai nu nepareizi mēģina minēt manis rakstītos vārdus, un visu laiku izlabo uz ko nepareizu, vai arī to pilnībā jāatslēdz, un nepārtraukti jākļūdās rasktot. Tā kā uz telefona esmu nopircis SwiftKey klaviatūras programmu, kas ir vienkārši lieliska – tā mācās manu rakstīšanas stilu, un izlabo vārdus tikai uz tādiem, ko mēdzu lietot, tad gribēju uzinstalēt to arī šeit (tāpat arī kā uz iOS, arī Androidā nopirkās programmas var instalēt vairākās ierīcēs, ja tiek lietots tas pats Google Play konts). Liels bija mans pārsteigums, kad SwiftKey paziņoja, ka priekš Tablet datoriem ir jāpērk cita versija, kas maksā papildus 2.79Ls. Nu paldies.

Tālāk instalēju Twitter programmu. Oficiālajai programmai nav nekādu pielāgojumu lielajam 7″ ekrānam – tā vienkārši ir izstiepta. Nekādu priekšrocību ko dod papildus vieta. Ne kāds sāna menu, ne konteksta opciju. Pliks teksta sarasksts. Uzliku otru oficiālo programmu Tweetdeck (jā, šis arī tagad pieder pašiem Twitter) – tas pats. Milzīgs teksta saraksts ar neglītām pogām. Sānos nekādu podziņu, nekādu optimizāciju lielam ekrānam. Tas pats ar Plume, tas pats ar visām programmām. Beidzot atradu Tweetcaster, kas vismaz nedaudz izmanto sānu malas, taču kopumā arī šī programma ir visai drausmīgi dizainēta (īpaši galvenais menu, no kura man gandrīz slikti palika).

Piemēri:

Intereses pēc ielikšu dažas bildes ar iPad twitter programmām, salīdziniet iespējas un ekrāna piedāvātās vietas izmantojumu:

Tā turpinās ar visa tipa programmām. Pagaidām izskatās, ka priekš Android nav daudz programmu, kas tiešām izmanto lielāko ekrānu doto vietu. Viss ko redzu ir palielinātas telefonu programmas. Okei, karšu programmas ir patīkami lietot, tas pats Androzic un Locus izskatās lieliski, tās pagaidām ir vienīgās programmas, kuras ir patīkami lietot – kartēm arī labi noder lielais ekrāns, labāk orientēties vidē.

Lielākais šoks bija, kad vēlējos piespraust aparātu pie datora, lai tajā iekopētu palielu failu. Negribēju gaidīt Dropbox sinhronizāciju, un tas bija par lielu epastam. Izrādās, ka Samsung telefonos un planšetēs, pēc noklusējuma nav pieejams “Mass storage mode” (t.i. lai pieslēdzot datoram, aparāts uzrādītos kā disks). Ir tikai PTP un MTP režīmi. Lai šajos režīmos kaut ko varētu iekopēt, Android izstrādātājs piedāvā speciālu programmu, kas pieejama šeit. Tā arī neizdevās neko izdarīt ar šo programmu. Sākumā vairākas reizes tā apgalvoja, ka planšete nav pieslēgta, pēc tam kad beidzot to atrada, atteicās iekopēt jebkādus failus, jebkurā folderī. Ātri pameklējot internetā, uzzināju, ka praktiski neviens MacOS lietotājs tā arī nav iemācijies tur iekopēt failus, jo ir simtiem jautājumu par šo pašu nestrādājošo FileTransfer programmu.

Aplūkojiet šo skaistumu:

Es saprotu ka iPad arī nav pieejams diska režīmā, taču tur vismaz ir strādājošas metodes, kā failu iekopēt aparātā.

Par 7″ displeju – itkā ir parocīgi to turēt vienā rokā, tas ir tikai nedaudz lielāks par Kindle, taču visu laiku ir tāda saspiestības sajūta. Īsti piemērots interneta pārlūkošanai tas tomēr nav, vairāk ir sajūta, ka rokā ir liels telefons. iPad šajā ziņā šķiet nedaudz ērtāks – lielāku weblapas daļu var ērti lasīt. Galu galā arī tas, ka vertikāli 16:9 attiecības uz Nexus jūtas ļoti šauri. Filmām tas noteikti ir lielisks, bet internetam – ne pārāk.

Visādi citādi pagaidām vēl esmu vairāk vīlies nekā apmierināts. Aparāta korpuss ir plastmasīgs un neatstāj kvalitātes iespaidu. Baterija konstanti ir tukša, lai arī tā šķiet ka viņš konstanti ir piesprausts pie lādētāja. Kopumā man ir negatīvas sajūtas. Ierīcei ir tik daudz potenciāla, taču programmatūra pilnībā izgāžas.

22 Comments on “Android Tablet

 1. … Izrādās, ka Samsung telefonos un planšetēs, pēc noklusējuma nav pieejams “Mass storage mode”…
  Līdz šim biju pārliecināts, ka visi droīdi uzvedās daudz maz vienādi. Izrādās, ka laikam nē. Manu HTC piespraužot pie kompja tas uzreiz jautā, kā vēlos to izmantot – kā external disku vai charge only. Toties man ir cita problēma – pēc pārejas uz ziemas laiku mans HTC turpina uzskatīt, ka Rīga ir GMT +03:00 laika zonā. Supports tik iesaka vienu pēc otra – resetot factory settingus, tīrīt kešu entajām programmām utt utjp un nothing helps. Lieki piebilst, ka viss tas ir ļoti kaitinoši, jo veicot minētās darbības nākas konfigurēt visu no jauna. Esmu diezgan pārlieināts, ka HTC norāvis feileri, jo šī problēma parādās ne tikai manam sensation XE, bet arī vienam no jaunākajiem HTC veikumiem – ONE X, kā arī oriģinālajam sensation modelim. Īsāk sakot – arī es pamazām sāku vilties androīda funkcionalitātē. Precīzāk sakot – tā daudzajās implementācijās, ko veic katrs nākamais ierīces ražotājs.

 2. Pamēģini kādu lielāku tableti – 10″. Android ir visādi knifi par to kā interfeiss mērogojas uz augšu ar izšķirspējas palielināšanu un mani nepamet sajūta, ka lielākā daļa programmu to Nexus 7 (kas man arī ir) uzskata par palielu telefonu. Salīdzināt ar iPad varētu jauno Nexus 10 (vai līdzīgo Galaxy 10.1). Nexus 7 vairāk līdzīgs jaunajam iPad mini.MTP/PTP sucks. pilnīgi piekrītu. Taču tas ir tik pat standarts failu pārsūtīšanas protokols kā USB mass storage. Ja atceries, fotoaparātiem MTP un PTP bija pirmais veids kā dabūt bildes datorā un daudziem arī vienīgais (ja neizmanto memory card lasītājus, protams). Tie Androīdi kuriem ir normāls mass storage vai arī izņemama atmiņas karte, gan ir daudz ērtāki. Tas MTP/PTP ir gandrīz tik pat neerts kā iTunes lietošana, lai jebko ierīcē ieliktu.
  Tā apakšējā ekrāna rinda tavos screenshot, laikam ir kaut kāds Samsung darinājums, jo standarta ICS vai JB tādu nav.

  Priekš manis Nexus 7 vislabāk noder spēlēm un vienam skatīties kādu straumētu video (uz mājas datora uzliekot Plex).

  1. iTunes vismaz strādā, bet šobrīd situācija ir tāda, ka NAV veida kā dabūt failus tajā aparātā, jo Android piedāvātā programma ir nestrādājoša. Es googlēju un pie tāda secinājuma nonācu

  2. USB mass storage mode problēma ir tāda, ka ir jābūt atsevišķai partīcijai, ko šim režīmam iedot, un šī partīcija nebūs pieejama programmām iekārtā kamēr tā ir piemontēta datoram. Tāpēc no iekārtas dizaina perspektīvas ir vieglāk likt cilvēkiem darboties ar PTP, MTP, streaming appiem vai SFTP. Bet visērtākais noteikti ir kad tabletei ir atmiņas karte ko var izņemt un card readerī ielikt.
   Es parasti vai nu ielieku iekārtā failus ar PTP (viņš gan tikai fotogrāfiju mapē liek, bet tas nevienam īpaši netraucē) vai arī izmantoju AndFTP lai novilktu failu no mana mājas datora caur SFTP caur WiFi lai arī kur es tobrīd atrastos.

   Android ir daudz dažādu veidu. Ja ļoti grib var pat ADB uzlikt un caur debug režīmu uzlikt failus uz iekārtas pa tiešo. Ar pareizo Rescue Mode tas ir iespējams pat tad, kad pati iekārta nevar iebūtoties.

 3. man samsung galaxy s2 ir file transfer mode. un domāju ka tajā tabletē arī ir:Kabelis ir nepievienots. tad settings -> bezvafu funkcija un tīkls -> usb utilītas -> pievienot krātuvi datoram
  un telefons šajā brīdī prasa piespraust vadiņu. Android versija: 2.3.3

 4. “iTunes vismaz strādā, bet šobrīd situācija ir tāda, ka NAV veida kā dabūt failus tajā aparātā, jo Android piedāvātā programma ir nestrādājoša. Es googlēju un pie tāda secinājuma nonācu”
  par šo – pamēģini Samsunga brīnumu Kies. Uzklikšķini uz pievienotās ierīces un pie uzraksta iekšējā atmiņa (visticamāk internal memory, ja angliski) labajā pusē ir mapes ikona. Ja uzklikšķina uz tās, tad atveras Android File Transfer analogs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.