Home

Okupācija

Stāsts nav par kādas valsts okupāciju, bet gan dzīvokļu nama okupāciju. Dzīvojam mēs jaunā dzīvokļu namā, kuru uzreiz pēc uzbūvēšanas sāka apsaimniekot projekta attīstītāja meitas uzņēmums, nav svarīgi kā viņu sauc. Jau neilgi pēc tā, sākās dažu konkrētu dzīvokļa īpašnieku pretenzijas pret šo apsaimniekotāju, un visādi mēģinājumi pierunāt citus iedzīvotājus savākt parakstus tā nomaiņai. Nekādu reālu pamatu es tam nesaskatīju – mums ir bezmaksas santehniķis, gaiteņus katru dienu mazgā, teritorija ir tīra un sakopta, ir dārznieks, remontu fonds tiek izmantots pienacīgi (viss tiek salabots).

Mums pat nelika vairs maksāt par apsardzi pēc tam, kad nozaga velosipēdus. Šis gan no manas puses bija vienīgais akmens apsaimniekotāja dārziņā. Bet patiesībā, toreiz klīda baumas, ka šo triku ar abu māju pagrabu zādzībām ir organizējuši jau minētie aģitātori, ar domu – “šis apsaimniekotājs nespēj jums pat nodrošināt pienācīgu apsardzi!” Toreiz bija vesela sērija ar dīvainiem notikumiem, kam itkā vajadzēja nomelnot to firmu, lai gan jāsaka, ne īsti veiksmīgi. Īsi sakot – īsta konspirācija. Protams, kā jau jauno dzīvokļu namos, iedzīvotāju 51% savākt nav viegli, daudzi dzīvokļi ir neapdzīvoti, un to īpašnieki ir kur ārzemēs, vai tamlīdzīgi. Tāpēc toreiz nekas īsti nesekoja.

Ik pa brīdim pasta kastē parādijās informatīvas lapas, par to cik esošā situācija ir bēdīga (nesaprotu gan kāpēc) un cik jauns apsaimniekotājs būs labs. Uzreiz pēc tām sekoja vecā apsaimnjiekotāja taisnošanās vēstules, un pat vairākas apsaimniekošanas cenas atlaides. Tā viņi caur mūsu pastkastītēm “sarakstījās” un viens otru kritizēja nelikumībās.

Bet pagāja laiks, un pirms dažām dienām, man par lielu pārsteigumu, ir uzradies jauns apsaimniekotājs. Izlika plakātus, ka viņi tagad šeit saimnieko, un viss. Es nekur parakstīties nebiju, nezinu kā tas iespējams. Vecais apsaimniekotājs momentā izplatīja skrejlapas, ka jaunais to ir izdarījis nelegāli, un ka sakos tiesas process, jo neesot sekots vajadzīgajai procedūrai (kopsapulce, paraksti, 51% utt). Nespēju iztēloties, kā viņi vecos padzina no biroja tur lejā – ar varu vai? Katrā ziņā jaunie jau saimnieko pa pilnu klapi, cenšoties iegūt iedzīvotāju simpātijas – tīra un mazgā pagalmu, staigā pa dzīvokļiem vācot skaitītāju numurus, visu ko tamlīdzīgu.

Interesanti, ko tik daži nedara, lai iebīdītu savējos pie varas.

12 Comments on “Okupācija

    1. Es domāju ka neviens tam pirmajam nemaksās arī pēdējo rēķinu 🙂 Toties konkurences rezultātā tā cena ir normāli nokritusi, laikam 35 santīmi un nav jāmaksā par balkonu

  1. Jautrīši. Vismaz manā jaunajā mājā iedzīvotāji ir pasi sev uztaisījuši web forumu kur izrunāties savā starpā un kas nav nekādi no apsaimniekotāja atkarīgs. Un tur arī diskutējām vai vajag jaunu apsaimniekotaju, vai nē. Bija pāris apsaimniekotāja maiņas mēģinājumi, kopsapulces, balsošanas, bet viss palika pie konsesusa. Un caur to pasu forumu cilvēki apmainās ar pieredzi kā un ko no apsaimniekotāja vai mājas pārdevēja var dabūt 🙂

      1. Mūsējā ir 45 lietotāji un 170 posti. Nav diez ko daudz mājai ar 150+ dzīvokļiem, bet tomēr kaut kas notiek. Vari pamēģināt atdzīvināt – paņem sadrukā un iemet pastkastītēs lapiņas ar linku uz forumu un tekstu par to kāpēc tur būtu jāpieregistrējas un jālieto.

  2. A tos kas nedzīvo jaunajos projektos Nils salika tagad visus vienā čupā “Rīgas Namu pārvaldnieks”  un nedara vairs neko :(Raudiens nāk..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.