Technology

Nikon D90 D-movie FAIL

Godīgi sakot pirmo reizi kad ieraudzīju jauno D90 preses relīzē, ļoti nopriecājos par filmēšanas režīmu. Galu galā, reizēm tiešam var noderēt iespēja uzņemt kustīgus attēlus, turklāt dažādo objektīvu lietošanas iespēja ļauj kontrolēt asuma dziļumu un likt izskatīties filmētajam materiālam nedaudz “profesionālāk”. Turklāt tas viss 720p izšķirtspējā 24 kadros sekundē. Arī paraugfilmiņas izskatījās labi.
Taču kad pēc mēneša šo kameru iegādājos, D-movie režīms tika izmēģināts, izbrāķēts, un aizmirsts. Kas tieši lika man to izbrāķēt nekavējoties? Vai tiešām kāds no šiem trūkumiem?

– attēls želejojas kad notiek straujas kustības (labi, varu filmēt mierīgas ainas)
– nav iespējas regulēt neko (precīzāk ISO būtu tas svarīgākais, bet tas sīkums)
– autofokusa nav (tas nav tik traki, varu arī pagrozīt ar roku)
– riebīgi raustas gaišums mainoties apstākļiem (labi, var turēt EVlock pogu)
– mikrofons ir drausmīgs (11KHz mono, bet nu labi, varu likt skaņu celiņu)
– mazvatīgas gaismas spuldzes rada attēla viļņošanos (labi, filmēšu citā gaismā 🙂

Vai tiešām šīs lietas, ar kurām var sadzīot? .

Kompresija.

Attēls tiek kompresēts ļoti neefektīvā MJPG failu konteinerī, turklāt no dabiskajiem 800 pikseļiem ar ļoti kreisu algoritmu downsamplots uz 720, kas izraisa aliaizingu, un papildus tam visam, MJPG šeit ir tieksme lietot kompresijas pakāpi kas fotošopā (uz aci) būtu līdzvērtīga 10% kvalitātei no orģināla.

The horror! Apskatiet šo te manu paraudziņu piemēram.

Savā naivumā pat padomāju ka iespējams man ir defektīvs modelis, un uzrakstīju vēstuli Nikon tehniskajam atbalstam, kuri man palūdza atsūtīt paraugfilmiņas.

Un redziet ko viņi man atbildēja:

Dear Normunds,

Thank you for your reply.

Thank you for your comments regarding the quality of your movie file. This is a normal amount of compression that we would expect and unfortunately there is no options for changing the compression ratio of the movies. Your comments and sample movie have been sent to our design and quality department for their consideration.

If you have any further questions please contact us. If you need to update this email please click on the link at the top of the email.

Kind Regards,
Aled Thomas
Nikon Europe Support

Te būs kropots ekrānšāviņš no spēlējošas, nemodificētas filmiņas. Bildītei uzlikts neliels Sharpen lai izceltu kompresijas atrifaktus.

screenshotscrop

FAIL

10 Comments on “Nikon D90 D-movie FAIL

  1. Man jau bija kaut kādas nelabas aizdomas par filmēšanas fīču spogulenēs, ka kaut kas tur nav īsti tīrs…

  2. Es pat nezinu… ļoti gribu tev piekrist, bet visu laiku grozās pa galvu argumenti, ka tas tomēr ir tikai dSLR un ka šī kvalitāte liekas pat ļoti pieņemama tādam devaisam. Bet varbūt esmu vecmodīgs.
    Gribēju vien teikt to – ja tu nebūtu linkojis savu video, sakot par artifaktiem, tad nemaz nebūtu tos pamanījis. Droši vien, ja skatītos visus 720p , tad teiktu, ko citu.

    Un arī ekrānšāviņš – varbūt bez asumošanas tad arī nemaz nebūtu tik traki 😉

  3. Nu ko lai tur saka – tos video nevar lietot nekam citam kā sviesta filmēšanai ar mērķi likt youtube 🙂 Tādam mērķim der. Bet sievas ziepinieks par 100ls taisa kvalitatīvāku video.

  4. Nu pareizi jau esi uzrakstījis visu, ko lai piebilst. Es gan dzirdu labas lietas par 5D mkII. Neesot ne kompresijas (katrā ziņā ne uzbrūkošas) nedz arī tās želejošanās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.