Travel

Dīvāna Sērfings

Nē, šis sports nav saistīts ar sēdēšanu dīvānā, paraleli sērfojot pa jaunākajiem RSS ierakstiem.
Runa ir par couchsurfing – pasākumu kur tev ir iespēja pie sevis izmitināt kādus ceļojošus jauniešus, apmaiņā pret to ka pats varēsi ceļojot palikt jebkurā vietā pasaulē, pie kāda draudzīga cilvēka, viņa neizmantotajā dīvānā.

Kaže ar Lienču bija tie kas šo pasākumu mums daļēji izreklamēja, tādēļ arī es piereģistrēju savējo dīvānu. Pie viņiem jau bija palikuši bariņš Poļu un ciemojies kāds džeks no Bangladešas, kurš gan beigās nepalika pa nakti, jo draugam bija brīva vieta viesnīcā.

Es piereģistrējos pirms Jāņiem, bet tā kā uzreiz devāmies atvaļinājumā, tad marķēju savu couch kā “currently unavailable” un ieslēdzu pieejamību tikai sestdien. Kopš tās dienas nekādas aktivitātes nebija novērotas, toties kopš vakardien plkst. 23 vakarā – nezinu kas visiem pēkšņi notika – pieteikušies jau veseli 5 cilvēki. Diviem no viņiem – Spānim un Lietuvietim – nācās atteikt, jo nākamajā weekend’ā iespējams paši nebūsim mājās, bet pārējos – Kanādieti, Vjetnamieti un Šveiciešus – ņemsim pie sevis sākot jau ar pirmdienu.

Tad arī ziņošu par turpmāko pieredzi ar šo, pagaidām ļoti draudzīgo, community.

16 Comments on “Dīvāna Sērfings

 1. 🙂 interesanti, mums tik daudz nepieskaas,varbuut jautaisa ar paara profils, bet jums jau majaas ir salidzinoshi eertiibas nevis taa kaa musu kabuuzis

 2. Es gan domāju, ka tas saistīts ar vasaru un ceļošanas laiku :), tāpēc tāda aktivitāte un nevarētu teikt, ka mums ir kādas īpašas ērtības, nekā jums 🙂

 3. Forši! Tā pieteikšanās mēdz būt visai viļņveidīga, turklāt daudz kas atkarīgs no tā cik “tuvu” sākumam meklētājā parādās tavs profils. Tādēļ, ja ir vēlme izmitināt pēc iespējas vairāk cilvēkus, tad profils jāpiepilda ar informāciju, jākļūst par verified member (level 3) un jāuzliek Definitely available 🙂
  Ja nopietni, tad CouchSurfing kopiena tiešām ir ļoti draudzīga, pēdējos 3 gadus ceļojam gandrīz vai tikai izmantojot CouchSurfing. Un ne jau vienmēr ir pie kāda jāpaliek, ir interesanti arī vienkārši satikties ar vietējiem, noskaidrot, kur iet, ko redzēt, kā lietas notiek viņu apkārtnē. Vēl tik Lonely Planet padusē un visa plašā pasaule ir kā uz delnas!

 4. un par to pāra profilu, vismaz, ja es meklētu kur palikt, ar labprātāk izvēlētos kādu pāri, nevis aizdomīgu itāli 😀

 5. :D, jaa es pat nezinu kapeec pieregistrejamies atseviski, bet laikam tagad tur chakars apvienot, vai tad jadzeshas araa vai kaut kaa taa un man jau ir 1 reference, un Raimis savukaart vertificejies 😀

 6. kad bijām Romā, vakaros piedalījamies couchsurfing tusiņos, tur viņiem šī lieta ir vairāk attistīta un viņi visādus pasākumus rīko.

 7. Hey
  nav arii te tik traki ar miitingiem. mees censhamies iekustinaat muusu jaunos biedrus un arii vecos, lai biezjaak atraadaas CS sabiedriibaa, plaanojam kolektiivus pasaakumus, organizeejam tos.

  Katru otrdienu ieksh “ljeninjgrad” ir regulaaraa tikshanaas viesiem un vieteejiem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.