Movie - Review

The Man From Earth

Ļoti interesantas domas šajā filmā, daudz pārdomu un citējamu sarunu. Filma būtībā risinās vienā telpā kurā kopā sasauktus kolēģus zinātniekus kāds cilvēks pārsteidz ar paziņojumu par savu pārvākšanos, par iemeslu minot ko pārāk savdabīgu. Tas visos izraisa dažādas reakcijas, un diskusiju kuru vērts redzēt tikai tās satura dēļ, jo pati filma un aktieri nav nekas īpašs, pat viduvējs. Toties ir ļoti liels un pozitīvs kopējais efekts kā dēļ iesaku to noskatīties visiem. Viela pārdomām, kā mēdz teikt.

4 Comments on “The Man From Earth

  1. man filma ļoti patika. kārtīgi izvandīju interneta dzīles un noskaidroju vairākus interesantus faktus.1. tas ir neatkarīgais kino un ASV kinoteātros laikam vispār neparādījās, tik vien kā DVD versijā. Tad torrentos pirāti to padarīja pieejamu pasaules un šī filma ātri vien nokļuva top 10 imdb filmu datubāzē zinātniskās fantastikas plauktā.
    filmas režisors izplatīja vēstuli, kurā slavēja pirātu darbu. (lasīju arī pašu vēstuli, lai gan neesmu 100% drošs par tās autentiskumu)
    2. filma bāzēta uz Jerome Bixby stāstu. Uz viņa stāstu pamata ir radītas vairākas Star Trek sērijas, kuras tiek uzskatītas par labākajām šī seriāla vēsturē. Vēl viņš ir uzskatāms par “The Twilight Zone” pirmās sērijas autoru. Viena no krēslas stundas filmas daļām arī ir viņa garadarbs “It’s a Good Life”. Īsumā sīks puika terorizē pilsētiņu, jo tas ko viņš iedomājas nekavējoties materializējas. Uz šī stāsta pamata ir arī viena no Simpsonu helovīna sērijām.
    3. Pēc Jerome Bixby darba motīviem ir uzfilmēta nežēlīgi veca filma par to, kā kosmiskajā kuģī plosās citplanētietis. Šāds pasākums tajā laikā bija pilnīgs jaunums un tiek uzskatīts, ka Alien ar Sigurniju ir savā ziņā plaģiāts. (Runā, ka autortiesībju bija gatavojušies pat tiesāties šajā sakarā)

    vēl ir visādi interesanti fakti un sīkumi par šo autoru, izpēti vēl neesmu beidzis. Gribas palasīt viņa darbu oriģinālus, jo šis skaitās baigi ietekmējis visu zinātniskās fantastikas pasauli ASV kopumā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.