Technology

Email client

Katram mailklientam ir savi trūkumi, bet kas mani pārsteidz ir ka to klientu ir tik maz! Mozilla Thunderbird droši vien ir populārākais, papildus visādām Outlook inkarnācijām un Opera mail (vājākais no visiem). Vēl esmu ilgstoši lietojis The Bat un dažus sīkus dīvainus klientus (Fox Mail, Sylpheed utt), bet goda vārds neviens no viņiem nav pilnvērtīgs un nepiedāvā vistriviālākās fīčas. Tad IMAP gļuki, ta UTF-8 neatbalsts, tad RSS vai news:// lasīkļa trūkums, katram ir sava problēma. Un tas mani noveda pie domas – ja jau MS Office iekļauj sevī lielo Outlook kas pilns dažādu fīču, kādēļ nav alternatīvas iekš tā paša Open Office? Un tad es googlē atradu sekojošo:

Hi David, this had been discussed in the past, since there are already other open source (free) mail client applications like Mozilla Thunderbird we do not see the need to put development effort on creating a new mail client.

Tātad ja pasaulē jau ir viens mailklients, viņi neuzskata ka būtu jātaisa vēlviens, lai cik slikts tas pirmais arī nebūtu. Thunderbird protams nav sliktākais, bet nu tam ir daudz virzienu kur jālabojas, kautvai ātrdarbība. Bet nu par atbildi žetons, aprobežotie opensourcisti …

24 Comments on “Email client

 1. IMAP gļuki ir Batam. Thunderbirdam ir fīču trūkums. Piemēram Mass-forward (daudz mailus sūtīt kā atsevišķus mailus uz vienu adresi). Uz sitiena neatceros, bet ik pa brīdim saskaros ar dažādiem trūkumiem kas ir citur. Evolution uz Windowsa sūkā.

 2. Un kā tad paliek ar Evolution :)? Tjipa pilnīga Outlook alternatīva :). Protams uz Win kastēm paskats neglīts pēc velna (pretstatā uz nix), bet lietot var :).

 3. Gmails nav mailklients, bet email serviss. Mani interesee lasiit @sapnis un @mikrotik mailus nevis gmail mailus.
  Es gribu maksaat, tik paraadi par ko tieshi.

 4. Nu tad jau ne tikai opensorcisti ir aprobezjoti, bet arii sorcisti. Nu kaut kaadam skaidrojumam tak jaabuut, kaapeec nav taadu emailklientu.

 5. Nu jaa kas kuram, Evolution pilniibaa apmierina manas nepieciehsamiibas un RSS notiekaas caur google reader, jo onlainisks, nav maajaas vienmeer jaarubii laptops iekshaa.

 6. ar thunderbird lasu ganrrs fiidus, gan lasu elektronisko korespondenci, pastkastes ir visai ievērojama izmēra un visu var normāli lietot, un Thunderbird vēl arī fontus visādus māk parādīt, ja pats nevar atrast, tad var iebarot, ar kādu kodējumu lasit konkrēto meilu, ko gan lietoju reti, jo parsti viss tiek atpazīts.
  emm un kādi IMAP gļuki? nezinu, varbūt man tās prasības tādas zemas, bet nekādus kļukus neesmu pamanījis, lai gan visas manas e-pastkastes ir ar IMAP

 7. Darbā lietoju Evolution uz *nix. Apmierina.
  Privātajam meilam mani ir pārliecinājis GMail webiskais interfeiss.
  Starp citu, GMailā var arī lasit citus meilus. Ir taču Google Apps for your domain.

 8. Nu opensorcisti naudu ar sevis sarakstiito nepelna, taaka sava dalja taisniibas jau tajaa atbildee ir – kaada velna peec otreiz atklaat riteni? Tas nekas, ka pirmais kaadam liekas fi4u nepilniigs 🙂

 9. Un gmailam ir fīča, ka viņš var lasīt citus mailserverus caur POP3, līdz ar to visus savus daudzos mailus var lasīt ar gmail.Es pats gan izmantoju forvardēšanu no ārējiem serveriem uz gmail – rezultāts tāds pats – visi maili vienā gmail kontā.

 10. Vai nē, beidziet – gmailam nav ne folderu ne kādu citu fīču izņemot krāsu tegošanu un viss-čupā izkārtojumu. Manās pastkastēs ir vairāki simti tūkstošu mailu, katru dienu ienāk simtiem. Gmail nav priekš manis dēļ interfeisa 🙂

 11. Nu kārtējais – viss ir slikti gaudotājs, ja jau tiešām viss ir tik slikti, varbūt uzsāc savu opensource projektu, kura rezultātā radīsies perfektais “mail klients” kas darīs to, un darīs šito un beigās vēl muti ar zapti nosmērēs, lai pašam nav jāmokās.
  no otras puses, cik daudz cilvēkiem nākas ņemties ar 10000 meiliem mēnesī?

  no trešās puses – Lotus notes, nedaudz jāpierod, bet strādā uz uh… tikai maksā – maigi sakot – nejēgā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.