Latvia

Pašapkalpošanās kases

Latvijā beidzot sāk manīt progresu dažādās jomās. Te e-biļetes, te – bezkasieru veikali. IKI, kas Latvijā ir pārstāvēts dažādās lielajās pilsētās izņemot Rīgu, drīzumā vēlas ieviest automātiskās kases bez pārdevējām. Interesanti kā tas strādās, lai gan ja padomā – apsargi tāpat ir, un arī zagt tāpat zog, kasiere jau tur neko nekontrolē. Interesanti ka šī ir jau kurā ziņa no DB.lv – man patīk šis portāls.

20 Comments on “Pašapkalpošanās kases

 1. super, atbalstu taadu jauninaajumu.
  bet no otras puses – mees ta juusmojam, mums ok, bet tad atcereejos par tanti Normunda Maximaa, kura desmit minuutes valstiija rokaas vienu piena paku un burtiski raapoja gar plauktu, mekleejot, vai tieshaam nav par diviem santiimiem leetaaks piens. Ok, tantes ir arii Lietuvaa un praksee paarbaudiis, vai vinjas vispaar ir gatavas uz ko taadu. Tomeer ja shaadas kases ieviestu kaut kur Aagjiitii, es paredzu papildus apmekleetaaju piepludumu tirgum.

 2. es gan labāk gribētu lieveikalos redzēt “godīgo” rindu. T.i. rinda ir viena uz visiem un pirmais iet pie pirmā brīvā kasiera. Laikam pasts nedaudz cenšas savās nodaļās kaut ko līdzīgu ieviest.

 3. tas konkrētais veikals ir lielāks par rimi, kas ir uz vienības gatvi pirms maksimas (jelgavas vizienā)
  tur, kā rakstīju bija tirgus laukums kura vietā uzcēla veikalu un uzlika bļitku – IKI un nekad tā iestāde savādāk nav saukusies. Tā, kā, db.lv vai kāds cits resurss no kura ņēmi informāciju ir novecojis, vai ari 2 – 3 gadi nav atjaunots, kas principā arī kvalificējas kā novecojis.

 4. nu, ja Ziepniekkalns tev neskaitās Rīga, tad varbūt izstāsti, kur tad ir Rīga, varbūt Purvciemā, bet ne jau tādās nomalēs, kā Zolitūde, Imanta, Bolderāja vai Berģi 😉
  Nu labi – dodies uz Ziepniekkalna tirgu (tur kur tas agrāk atradās), tur vairs īsti nav tirgus bet liels zaļi dzeltens IKI.

 5. db.lv raksta ka rīgā iki nav, tikai Jelgavā, Liepājā, Valmierā etc. sorry, kļūda radās tajā ka agrāk iki mazos veikalus sauca “leader price” un runa bija par iki “lielveikaliem”

 6. Pēc pieredzes Anglijā veikala tīklā “Tesco” varu teikt kad so pakalpojumu izvēlas lielākā daļa pircēju Tu izstaigā visu veikalu atrodi,kas Tev nepieciešams un tad dodies pie pašapkalpošanās kases visus produktus,mantas noskenē tad automāts parāda summu un tu norēķinies vainu ar karti vai arī ar papīra banknotēm viss ļoti vienkārši un ērti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.