Idejas

Ieviesīs e-biļeti transportā

Bezkaunīgi pārpublicēts no DB.lv. Beidzot kā pie cilvēkiem, visās normālajās valstīs kur esmu bijis ir šādas sistēmas!

Līdz ar uzņēmuma Rīgas karte nodibināšanu uzsākts pēdējais posms elektroniskās norēķinu sistēmas ieviešanā Rīgas sabiedriskajā transportā, Rīgas domes priekšsēdētāju Jāni Birku šodien informēja pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme.

Uzņēmums Rīgas karte juridiski darbu sācis 2007. gada decembra beigās un tā uzdevums būs uzstādīt un turpmāk apkalpot Rīgas transporta pakalpojumu elektronisko norēķinu sistēmu. Plānots, ka elektroniskā norēķinu sistēma sabiedriskajā transportā tiks ieviesta līdz 2009. gada vidum, liecina sniegtā informācija medijiem.

51 % Rīgas kartes pieder Rīgas pašvaldības sabiedrībai ar ierobežotu atbildību Rīgas satiksme (Rīgas satiksme) un 49 % ASV kompānijai Affiliated Computer Services, Inc. (ACS).

Elektroniskā norēķinu sistēma vai tā sauktā e-biļete ir mūsdienīgs bezskaidras naudas norēķinu risinājums. Tas dod iespēju pasažieriem norēķināties par sabiedriskā transporta pakalpojumiem daudz ērtāk, izslēdzot nepieciešamību ik mēnesi iegādāties braukšanas karti vai katrā brauciena reizē vienreizējo braukšanas biļeti. E-biļete dod iespēju iegādāties vienu karti, kuras kontu iespējams papildināt ar bankas starpniecību vai iemaksājot skaidru naudu. Iekāpjot sabiedriskajā transportā, karti nepieciešams pietuvināt kartes lasītājam. Tādējādi no kartes konta automātiski tiek noņemta nepieciešamā naudas summa.

Elektroniskā norēķinu sistēma esot priekšnosacījums, lai Rīgas sabiedriskajā transportā tiktu ieviesta elastīgāka braukšanas apmaksa, tostarp atbilstoši brauciena attālumam.

Pirms elektroniskās norēķinu sistēmas ieviešanas tika veikta situācijas un iespēju izpēte, kas sastāvēja no tehnoloģiskās, ekonomiskās un juridiskās sadaļas. Izpētes posms noslēdzās 2007. gada sākumā, kad tika apstiprināts e-biļetes ieviešanas modelis – kopuzņēmuma dibināšana. 2007. gada laikā tika izvēlēts sadarbības partneris. Par atbilstošāko atzīts ACS.

10 Comments on “Ieviesīs e-biļeti transportā

  1. Iekāpjot sabiedriskajā transportā, karti nepieciešams pietuvināt kartes lasītājam. Tādējādi no kartes konta automātiski tiek noņemta nepieciešamā naudas summa.Bet ja es nepietuvināšu, vai varēšu braukt tālāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.