Environment - Notes - Travel - Weather

Alas un brauciens uz cēsīm part 2

Mūsu alologs (nepatīk man tas zinātniskais vārds, tāpēc rakstu šādi) Liene bija atradusi interesantu alu, kuras dislokācijas vietu pārsvarā neviens neizpauž. Tieši ‘pārsvarā’ bija mūsu ceļojuma iemesls, jo kāds cits alu speciālists mums to vietu tomēr pārrunu kārtā izpauda, un devāmies uz cēsu rajonu. Vieta zināma, bijām tur garām ar riteņiem braukuši pat vairākkārtīgi, bet protams konkrētā ala tik viegli nav atrodama – vismaz ja nezin kur meklēt. Patiesībā jau tā ir lielas smilšakmens kraujas sastāvā, un tiklīdz atrod krauju – alu atrast nav grūti. Alas slēpšanas iemesls ir senas rakstu zīmes uz klints – arī tās atradām un dokumentējām.
Braucām ar diviem auto – Kažu audi un Noras tēta sarkanā mazda. Andrejs ar Zani bija mūsu auto, jo šie bija pie mums nakšņojuši un šos pat nevajadzēja nekur savākt – iepriekšējā dienā kautko bijām skatījušies un bija kļuvis nekontrolējami vēls. Jebkurā gadījumā uz alām braucām jau no rīta un ceļojums bija samērā jautrs. Lija lietus aumaļām, kamēr gar gauju izbridāmies tikmēr arī nedaudz slapjums bija sakrājies utt. it īpaši jautrs bija fakts ka meklējām galīgi ne tur kur vajadzēja. Interesanti ka ir janvāra vidus, a mēs ņemamies pa mežu apkārt plānās jaciņās.
Krauja jau iespaidīga, nolidot nost nekādi nevarētu būt veselīgi, bet neviens necieta – alas atradām un bija diezgan foršas. Vienīgi iekšā pārāk dziļi neielīdu, jo palika neomulīgi šaurs, un no solītajiem 65, pabiju tikai kādos piecos metros alas. Pēc alām gājām meklēt Zīmju rakstus, kas izrādījās turpat blakus. Tie gan bija salīdzinoši nepieejami, jo klints stāva, bet lejā ūdens. Lienot gar zāļaino maliņu protams gan ielikos ūdenī, gan fočiku noslīcināju. Bet nu beidzās viss laimīgi, zīmes sabildēju un arī mājās nonācām. Vēlāk gan secinājās ka Kažu auto ir sasists kautkāds bremžu suports un pazudis bremžu šķidrums, bet arī viņi nokļuva no mums uz mājām un laimīgi saremontēja problēmu servisā.
Starp citu – ja kāds pēkšņi nonāk Cēsīs – centrālajā laukumā esošajam hotelim pagrabā ir lieliska picērija. Labākā pica Latvijā. Saucas cafe Popular.

4 Comments on “Alas un brauciens uz cēsīm part 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.