Car - Notes - Review - Travel

Land Rover Defender 110 Preview

5c08_27.JPGTātad vakar bijām ciemos pie Kalnciema ielas smukajā mājā bāzējušās BC Grupas, kuras diviem īpašniekiem ir divi minētās markas automobīļi. Pirmais iespaids – auto ir stipri mazāks kā varētu likties bildēs. Patiesībā tas ir pilnīgi normāla izmēra.Vietas arī nedaudz mazāk kā varētu domāt – pieciem vieta ir okei, bet tās aizmugurējās papildus vietas tiešām izskatās tikai lietojamas ja vajag mājās aizvest kādu palielāku pulciņu cilvēku, bet ne garākiem braucieniem.
Nākamais – kluss! Nu vismaz salīdzinoši – Kārļa jaunais Citroen Berlingo skan diezgan līdzīgi, varbūt tikai nedaudz klusāk. Es gan nesaku ka berlingo ir kluss kā tāds – vienkārši būtu netaisni to salīdzināt ar kautkādu jaunu VW vieglo auto piemēram. Šim LR tāds rūcis parādās kad kārtīgi iespiež grīdā – un tad – izrādās ka arī rāviens ir iespaidīgs.

Vējstikls jocīgs – itkā maziņš, bet visu redzēt tāpat var labi – jo sēž tuvu, un pozīcija ir augsta. Saimnieki stāstija ka pilsētā patēriņš esot ~10L un pa šoseju uz tiem 120-130 braukt varot bez problēmām, virs 130 sākot parādīties kautkādas diskomforta izjūtas 🙂 Bet nu mēs jau te runājām, ka latvijā tāpat pastāv CSN un ātrums ir ierobežots. Ja tā padomā – uz vienas rokas pirkstiem var izskaitīt reizes kad esmu atradies mašīnā kas brauc virs 130.

Galvenais pārsteigums – apkopes izmaksas. Divus gadus ko tas džeks ar viņu brauc, izmaksas esot bijušas smieklīgi mazas (par lielāko nopietno remontu esot 25ls samaksājis, kautkāds tilts labots – toyota land cruiser tāds pats remonts esot maksājis virs tūkstoša, droši vien kļūdos ar to kas tieši tika labots, bet nu tāda ir mana atmiņa) un visas detaļas vienmēr var uz vietas rīgā dabūt nemeklējot un viss esot smieklīgi lēts salīdzinoši ar jebkuru conventional car. gluži kā žigulis – šie smejas.

Priekšējais panelis smieklīgs, bet vienkāršs un ērts. Šo auto jau nevar skatīties salīdzinot ar vieglajiem auto, tieši tāpēc daudzi lasītie apskati ir salīdzinoši kritiski. Protams tur nav absolūts klusums braucot, ergonomisks un skaists salons, vai visādas elektroniskās ekstras, kā tas ir tā paša gada izlaiduma mašīnās. Bet šis jau nav auto. Šis ir kaut kas pilnīgi cits, un kā mēs secinājām – nav arī traktors tomēr.

Pirmais iespaids pieejot klāt tādam auto – neaprakstāma sajūta ka ir atrasts pareizais. Īsi sakot – mūs pārliecināja ka tas ir tieši tas kas mums vajadzīgs. Visi vērā ņemamie mīnusi vai nu iznīcinājās, vai pierādījās par mazsvarīgiem. Un ja mums viņš nepatiks un atradīsies vairāk trūkumu – tad jau redzēs pret ko nomainīsim 🙂

edit: tagad kad esam iegādājušies šo auto, vairāk informācijas apakšsaitā http://defender.sapnis.com 

16 Comments on “Land Rover Defender 110 Preview

  1. “bijām ciemos pie Kalnciema ielas smukajā mājā bāzējušās BC Grupas” – kas taa iisti ir un kaa Juus tur tikaat?

  2. tā firma nodarbojas ar vecu koka dēļu ražošanu un tirdzniecību. kā tur nokļuvām – no autobusa loga bijām manījuši defenderi, un pēc avīzes raksta salīdzinoši nejauši uzzinājām kam pieder tā firma. Pēc to cilvēku vārdu googlēšanas atradām sludinājumu par aprīlī pazaudētu defendera tehnisko pasi – tur bija emails 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.