Notes - Politics - Technology

Patenti

It’s official – patenti ir ārpus kontroles. Šodien ziņās izlasīju ka austrālijā kāds cilvēks pieteicis patentu ‘ritenim’ (jebkurš apaļš objekts kas rotējot ap savu asi piedalās cita objekta pārvietošanās procesā, nu vai kaut kā tā). Tad katru nedēļu uzrodas kāda mistiska mikrokompānija kuras vienīgais bizness ir pamatojoties uz patentu iesūdzēt kādu mega kompāniju, vai pat trīs-četras. Šodien Microunity iesūdz AMD par kautkāda patenta pārkāpšanu visos AMD produktos, un pieprasa to ražošanas pārtraukšanu, un protams soda naudas izmaksu. Pirms pāris nedēļām tā līdzīgi iesūdzēja Intel un saņēma 300’000’000$ kompensācijās. Tikko vēl Alcatel iesūdzēja Microsoft par “paatrināto video spēlēšanu interneta vidē” patenta pārkāpšanu, kā arī jocīgs tips no Oregonas štata pieprasa miljonus no Acer, Toshiba, Gateway, HP, IBM utt. utjp. par Laptopa ekrāna atvēršanās eņģu patenta pārkāpšanu. Īsi sakot visi pelna naudu interesantos veidos šodien. Patentu likumos ir pamatīgs caurums, pilnīgs ārprāts. Kā šie cilvēki spēj saņemt patentus par lietām kurām reāli viņi nav pirmizgudrotāji is beyond me.

12 Comments on “Patenti

 1. Ir valstis, kur var patenteet riteni, bet, piemēram, Latvijaa un citās valstīs to nevar izdarīt, jo lai kaut ko nopatenteetu Latvijā jābūt patentam jātbilsts kriteerijiem: 1)tas ir izgudrojums;
  2) jauns;
  3)rūpnieciski izmantojams;
  4) kam ir izgudrojuma līmenis
  Izgudrojumam ir izgudrojuma līmenis, ja attiecīgās nozares speciālists konstatē, ka tas acīm redzami neizriet no iepriekšējā tehnikas līmeņa.
  Protams, sheit kaa vienmeer var striideeties par interpretāciju. bet riteni Latvijā nevar pieregistreet.

 2. Kapec tikai jaunu? Ja nu es izgudroju kautkaadu mantinju jau sen, un tikai skapii tureeju visus shos gadus? un man ir visi pieraadijumi? (kaa visiem shiem krutajiem naudas kaaseejiem ko rakstaa mineeju)

 3. Izgudrojums ir jauns, ja tas neatkārto neko no tām profesionālajām zināšanām, kuru kopums veido tehnikas līmeni (attiecīgajā nozarē). Tādā ziņā jaunu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.