Notes - Uncategorized

Homeopātija un Steve Jobs

Kā jau esmu vairākkārt rakstījis iepriekšējos rakstos, bieži tiek jaukti termini “zālīšu medicīna” un “homeopātija”. Kad jūs aptiekā prasiet “kaut ko homeopātisku”, jums nedos “alkšņa mizas novārijumu” vai “piparmētru tēju”. Homeopātija ir izgudrota pseidozinātne, kas jums tirgo cukura bumbiņas, kas nesatur nevienu molekulu jebkā cita. Nejauciet dabas medicīnu, un homeopātiju. Pirmā strādā, otrā ir vispārzināma krāpšanās shēma.
Tāpat arī mediji bieži ir apjukuši. Piemēram te viena raksta nosaukums ir “Steve Jobs, victim of homeopathy” lai gan pašā rakstā nekādas atsauces uz to nav. Tā pati grāmata no kuras ņemta informācija, raksta ko citu:

To the horror of his friends and wife, Jobs decided not to have surgery to remove the tumor, which was the only accepted medical approach. “I really didn’t want them to open up my body, so I tried to see if a few other things would work,” he told me years later with a hint of regret. Specifically, he kept to a strict vegan diet, with large quantities of fresh carrot and fruit juices. To that regimen he added acupuncture, a variety of herbal remedies, and occasionally a few other treatments he found on the Internet or by consulting people around the country

Protams tas nenozīmē, ka viņš ļoti smagi kļūdijās neklausot dakterus, bet tas kārtējo reizi nozīmē, ka daudzi, pat mediji, nesaprot ko nozīmē Homeopātija.

2 Comments on “Homeopātija un Steve Jobs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.