Idejas

There is no App for that

Apple iOS operētājsistēmai ir miljoniem programmu. To tiešām ir daudz, un tās parasti ir visai kvalitatīvas. Bet ir tādas jomas, kurās, iespējams dēļ iOS ierobežojumiem vai vadlīnijām, programmas ir tikai nefunkcionālas, neglītas un tizlas. Šoreiz par kartēm.
Nesen rakstīju par Locus uz Android. Nav līdzīgas programmas priekš iOS. Konkrēti būtu stāvā sajūsmā, ja līdzīga programma eksistētu priekš iPad lielā un skaidrā ekrāna. Es pat šķiet būtu gatavs investēt naudu lai kāds tādu programmu uztaisa, jo esmu pārliecināts, ka aplikācijas tirdzniecība to naudu ātri atpelnītu, jo ne jau es viens šādu programmu meklēju.

Kas tieši ir Locus un citās Android programmās, kas nav nevienā konkrētā programmā uz iOS (ir dažas ļoti pretīgas programmas, kurās ir pa vienai no šīm funkcijām, nekad ne vairāk par dažām, un nekad ne smuki pasniegtas)?

 • MOBAC atbalsts, lai ielādētu offline kartes ierīcē
 • Openstreetmap vektoru karšu atbalsts (skaidrojams gan ar Mapsforge bibliotēkas neesamību iOSam. Palīdziet kāds šiem to portēt!)
 • Normāls GPX failu atbalsts, kas ne tikai attēlo punktus, bet arī GPX failā esošo informāciju. Man konkrēti interesē Geocaching, bet GPX faili ir dažādām lietām, un tajos parasti ir apraksti un cita info.
 • Ozi Explorer failu atbalsts (OZFX) lai ielādētu Latvijas topo kartes
 • Track zīmēšana ar GPX eksportu un importu
 • Spēja lietot kaut kādu navigāciju. Locus piemēram pieslēdzas internetam, paprasa norādes Mapquest un caur API dabū atpakaļ maršrutu, tad uzliek to virsū šībrīža kartei. Ģeniāli
 • Spēja smuki rādīt līniju līdz izvēlētam punktam (vai vairākiem vienlaikus), līnijai virsū esot attālumam. Locus to lieliski dara ja jāmeklē Multislēpnis ar daudz punktiem nekonkrētā secībā

Uztaisiet kāds šādu programmu un to pirks daudzi, arī par 9.99$!

P.S.: ņemot vērā cik drausmīga ir šībrīža oficiālā karšu programma uz iOS6, kādam būtu lieliska iespēja nopelnīt uztaisot minēto programmu!

8 Comments on “There is no App for that

 1. Hmm. Man ir Jāņasētas karte BalticMaps uz iPad… Parastā bija free, lai dabūtu foto un topo, samaksāju šiem tos 7 euro laikam. Tā topo gan ir baigs s.

  1. Nu jā, bet kā jau rakstā minēts, “Kas tieši ir Locus (..), kas nav nevienā konkrētā programmā uz iOS (ir dažas ļoti pretīgas programmas, kurās ir pa vienai no šīm funkcijām (..)?”
   Karte ir tikai viens aspekts, plus mani neinteresē Latvija, mani interesē visas pasaules valstis, jo bieži ceļoju.

 2. Tā kā negribu reģistrēties BMW forumā, tur ir tāds komentārs attiecībā uz šo rakstu:

  nujā, apple tagad jāsāk ieklausīties katra margināļa pīkstienos un jātaisa appi. tak šitiem slēpņošanas dundukiem ir simtiem dažādu app, ja tiešām vajag topenes lai lieto jāņasētas kartes.

  Nē nav simtiem. Ir divas, ar online Google kartēm. Un Jāņasētas kartes nav priekš iPad. Par to arī raksts – “there is no app for that”!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.