Politics

Tautu naids

Atsaucoties uz Jeremy rakstu, arī gribēju pievērsties šai tēmai. Vai tiešām cilvēkiem, kuriem Latviešu valoda nav primārā, ir tik daudz problēmu šajā valstī? Cik es skatos tad viņiem pieder viss Latvijas bizness, visa nauda un visa mafija vēl piedevam.
Bet pat to paņemot sāņus, man īsti nav skaidrs kur šeit tiek novilkta līnija starp Krievs un Latvietis, jo ja cilvēks šajā valstī dzīvo vairākas paaudzes, un ir valsts pilsonis, kāpēc lai viņu sauktu par Krievu un kāds mēģinātu ierobežot?

Man piemēram senči ir vācu-zviedru-krievu sajaukums, vai tad es saucu sevi par Vācieti vai Zviedru? Jo tīri teorētiski mani un lielāko daļu par Krieviem uzdodošos Latvijas iedzīvotājus var ierindot vienā kategorijā, arī mani senči šeit ievācās līdzīgu laiku atpakaļ (Pasaules karu laiks). Es nevienā brīdī pat nebiju iedomājies ka es varētu būt kas cits nekā Latvietis. Es dzīvoju šajā valstī, esmu pilsonis, runāju valsts valodā un par vienlīdzīgiem uzskatu visus šīs valsts iedzīvotājus, un esmu pārliecināts ka visi man pazīstamie cilvēki dara tāpat.
Kur tieši ir iemesls šāda gājiena organizēšanai?

Es saprotu – ielu nosaukumi vairs ir tikai vienā valodā, un tulkojumi uz makaronu paciņām arī ir tikai latviski. Valodas barjera ir vienīgā problēma. Vairākās multilinguālās valstīs aiz cieņas pret cittautiešiem ir uzraksti vairākās valodās, bet pie mums tas netiek darīts nevis aiz ļaunuma vai apspiešanas, drīzāk aiz slinkuma un naudas trūkuma. Arī angliski runājošie tūristi līdzīgi var sūdzēties jo viss ir tikai vienā valodā, neviena norāde vai pat virziens uz lidostu nav tiem saprotams.

Protams ka ilgas pēc padomju laikiem tiek izmantotas lai cilvēkus sakūdītu uz gājienu, kam ir kāds politiskais apakšmērķis. Cilvēki, vai tiešām jūs esat tik akli un iesiet marionešu gājienā lai izpalīdzētu kādiem resniem bandītiem-politiķiem?

24 Comments on “Tautu naids

 1. Lai arī kopumā tev piekrītu, par vienu lietu gan gribētos iebilst:”Vairākās multilinguālās valstīs aiz cieņas pret cittautiešiem ir uzraksti vairākās valodās, bet pie mums tas netiek darīts nevis aiz ļaunuma vai apspiešanas, drīzāk aiz slinkuma un naudas trūkuma” => varbūt tu atceries, ka agrāk ielu nosaukumi pie šiltītēm ar māju numuriem bija rakstīti augšā latviski un apakšā krieviski, bet kaut kad deviņdesmito vidū (apmēram) notika visu krievisko ielu nosaukumu aizkrāsošana. Es gan neuzskatu, ka šādā veidā tika kāds baisi diskriminēts (izņemot cilvēkus, kas nepazīst latīņu alfabētu, bet tādus manis pēc var diskriminēt cik uziet -> ja viņi, protams, nav tūristi, teiksim, no Sauda Arābijas vai Korejas), bet tas nu gan bija 100% politisks pasākums (un pat saistīts ar liela daudzuma (skaitot uz valsti kopumā) krāsas tērēšanu kaut kam absolūti bezjēdzīgam.

 2. Ka es jau uzrakstiju Kazhem, tie pashi cilveeki sevi ierobezho. Gruuti iedomaties, prieksh kam tads gajiens ir vispar vajadziigs un proti kads labums tiek ieguts cilveekiem, kuri tur piedalisies, stulbi 🙁

 3. Lai jau iet. Vai tad zheel. Iet geji, iet skolotāji, iet bezpajumtnieki, iet ārsti, iet visi cilvēki un kāpēc gan nevarētu iet krievi. Lai jau vinjiem tiek tas prieks, vienaldziiba pret sho pasakumu ir labakais ierocis :DDDD

 4. Tu nu gan esi optimists. Krievu avīzes tev tādu vienaldzību parādīs 🙂 te varētu būt stipri slitkāk kā tallinā ja viss notiks kā šie plāno. Visi tevis minētie iet kautko prasīt, šie ies prasīt padomju savienību, kas savukārt robežojas ar varas gāšānu, un tu pati zini cik tas ir nelegāli. Turklāt viņiem nemūžam neatļaus rīkot tautu naidu kurinošu gājienu.

 5. nu, varbuut, bet man pret šo pasākumu ir liela vienaldzība kā tas sāksies ar lielu haju, tā tas noklusīs. Viss ir tik pārejošs- pat karš. Pēc tā visa paliek tikai kaut kas viens, kam ir nozime un kas vienigais ir būtisks.Labi, vienkārši šodien man tāda vienaldzības diena, tāpēc brauc jumts. Ritdien varbūt būs savādāk.

 6. Manuprāt, tu, Normi, mazliet cel paniku. 9.maijā arī izskatījās, ka varētu sākties baigā asinsizliešana – kad NSS sadomāja pie tā nesmukā pieminekļa Pārdaugavā doties, lai noliktu tur dzeloņdrāšu vainagu. Ja neskaita pāris aktīvistu nokļūšanu mentu mītnē, nekas vairāk tajā pasākumā nenotika.Tikām, ko šoreiz izlems Rīgas dome – sankcionēt vai nē – to uz priekšu nekad nevar zināt. Ar attiecīgo organizāciju ir kā ar bitēm. Iespējams, viņi noraustīsies, ka skūtgalvji varētu savā gājienā doties arī bez atļaujas un ka tad sāksies lieli sūdi. Iespējams, Dome izdarīs kādu paziņojumu, lai tos lohus vēl vairāk aizkaitinātu. Viss ir iespējams.

 7. Un kurinošs tas tas tiešām. Šādos brīžos tiešām gribētos, lai nacionālie latvju skinhedi tiek pie ieročiem. Tiešām viss humānisms no manis pazūd. Ar iemeslu, protams.

 8. Interesanti, kāds iemesls ir šim gājienam- krievi streikos tāpat kā pastnieki un skolotāji?Vai tiešām lozungos norādītās frāzes ir viņu gājiena iemesls?
  Par padomju ilgu piepildīšanu gan negribētu piekrist- manuprāt tas vairāk izskatā pēc jauniešu gājiena, kuri padomju laikus apzinīgā vecumā nav piedzīvojuši.
  Un vēl- tagad par policijas klātbūtni masu pasākumos jāatbild (jāmaksā) pašiem organizētājiem (laikam jau pieņēma šādu likumu). tad ir jāpajautā cik daudz poliču šādam gājienam spēs nolīgt maršētāji?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.