Notes

Par Rasēm

Nu jau es varu apgalvot, ka pietiekami daudz esmu kontaktējies ar lielu skaitu dažādu rasu pārstāvju, lai varētu izteikt savas domas šajā jautājumā. Es centīšos būt objektīvs, un nesākšu ar to ka (loģiski ka) rasisms ir absurds. Sāksim ar to ka pēc personīgās pieredzes, es neesmu redzējis nevienu norādi uz to ka ādas krāsa jebkādi noteiktu cilvēka saprāta līmeni, raksturu vai spējas. Visas šīs lietas ir atkarīgas no apkārtējās vides, audzināšanas un cilvēka kā tāda. Un es to saku pēc trim dienām mocību ar cilvēkiem no kuriem dažus vajadzēja individuāli apgaismot vairākas reizes pēc kārtas, tikai lai tie saprastu pašu vienkāršāko lietu. Bet tas ir normāli. Es domāju ka paņemot jebkuru no šī teksta lasītājiem, un noliekot to pie pilnīgi jauna un nesaprotama temata, iemācīties to dažu stundu laikā varētu nebūt viegli. Ātri aptvert jauno ir cilvēka personības īpašība, jau skolā var redzēt ka daži lietas aptver ātrāk nekā citi – tie citi savukārt ir stipri citos lauciņos. So, essentially es varu droši teikt ka ne Nigērietis, ne Ķīnietis, ne Amerikānis, ne Indietis nav kopumā pārāks par pārējiem. Pilnīgi visi viņi ir cilvēki, un katrā tautā ir savi gudrie un savi slinkie. Es apzinos ka nevienā teikumā nepateicu kautko jaunu vai nezināmu, es vienkārši vēlos uzsvērt ka mūsu vietējie rasisti vienkārši var iet saskrūvēties, īpaši ņemot vērā faktu ka ar citu ādas krāsu cilvēkiem viņiem kontakta nekāda bijis nav, tādejādi viss rasisms rodas nezin no kādas pakaļas. Vispār tas ir fascinējoši cik ātri es iejūtos kādā jaunā ekosistēmā, gan pie ķīniešiem gan melnādainajiem cilvēkiem es pieradu jau dienas laikā un nu jau atkal baltie man liekas dabas brīnums (te tādu vienkārši nav, ja kādu redzu – ohohooo!)

8 Comments on “Par Rasēm

  1. starp citu es shodien braucot autobusaa paardomaaju tieshi sho teemu, klausoties somalieshu sarunaas :)))

  2. Nu Normi, salidzinaji. Tos ljaudis vispar gruti nosaukt par cilveekiem, jo pats biju liecinieks kad tadi veci satika chiganu uz Vecrigas ielas.pfff

  3. Nu ir latvijaa vairaakas organizaacijas kas pat piedalaas politikaa, ar tamlidiziem uzskatiem. ir ljoti daudz tadu cilveku. Es tadus arii pazistu (neviens no klatesoshajiem).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.