Idejas

Latvijas pilsētas

Ir Covid-19 rudens un dienas ir pelēkas. Tās kļūst arvien īsākas un īsākas, ieslēdzot mūs arvien mazākās kastēs, emocionāli un fiziski. Daudziem šis laiks ir grūts, jo, lai gan nesen vēl Latvijas Covid-19 saslimšanas statistika lika domāt, ka šī problēma mūs, jokainā kārtā, īpaši neskar, situācija ir mainījusies un līdz ar pelākajām dienām ir nākusi arī pelēka statistika. Par braucieniem uz ārvalstīm jau esmu sācis aizmirst, par jebkādām cita veida izklaidēm arī lēnām sāku atkal jau aizmirst. Un ir drūmi un pelēki.

Nesen Twitter jautāju, cik no maniem sekotājiem nav bijuši desmit lielākajās Latvijas pilsētās. Atbildes mani pārsteidza.

Tagad ir īstais laiks atklāt savu dzimteni, apbraukāt Latviju, izpētīt, kas īsti ir Viļakas muzejā un kur tieši ir noslēpusies Aknīste. Pats gan, tā šķiet, ka esmu bijis visās Latvijas pilsētās, bet secināju, ka ir pilsētas, kurās ir tikai braukts cauri, vai kurās būts ir tik sen, ka prātā nav konkrēta bilde un asociācija.

Tad nu lai dotu iedvesmu visiem, kuriem šis laiks ir pelēks, nolēmu sākt tādu kā izaicinājumu:

Apmeklēsim visas Latvijas pilsētas vēlreiz. Sāksim no nulles un apmeklēsim tās pa īstam. Ne tikai cauri braucot, šoreiz kārtīgi izstaigāsim, iepazīsim tās ar pašas pilsētas ieteikumiem, sekojot TIC norādēm, maršrutiem un apskates objektu sarakstiem. Apmeklēsim vēsturiskos centrus, skaistākās muižas, baznīcas un Raiņa pieminekļus. Uztaisīsim to selfiju pie pilsētas nosaukuma centrālajā laukumā.

Kopā ar Anriju, kurš pēdējā laikā ir no klusā palīga kļuvis par pilna laika Dodies.lv komandas biedru, esam izveidojuši jaunu projektu:

https://pilsetas.dodies.lv

Jaunā lapa dod iespēju autorizēties ar Google vai Apple kontu un tad atzīmēt, kuru pilsētu esi tiešām pa īstam apmeklējis, sākot no šodienas. Vēlāk autorizējoties citā ierīcē, tavi ķeksīši būs saglabājušies, dodot iespēju kaut vai visu nākamo gadu padarīt Latvijas karti krāsainu. Pārvērtīsim tās pelēkās ikonas par krāsainām. Lai tas pelēkums iet prom!

7 Comments on “Latvijas pilsētas

 1. Sveiki!
  Paldies par lielisko Latvijas pilsētu karti! Bijām nolēmuši 2021. gadu veltīt Latvijas pilsētu apceļošanai ar velosipēdiem, un atklājām šo lielisko iespēju atzīmēt ampeklētās pilsētas un iegūt informāciju par apskates vietām pilsētās. Esam iegājuši azartā un mūsu kontā ir jau 56 pilsētas, karte kļūst arvien krāsaināka. Gribēju vaicāt vai kartē tiks pievienotas divas pilsētas, kuras no 01.07.2021. iegūst un atgūst pilsētu statusu – Iecava un Koknese.

  Ar cieņu – Brigita

 2. sveiki!
  lielisks projekts
  kopā ar Brigitu uz velo pabūts jau 72 no 78 pilsētām
  vai ir domas papildināt projektu ar kādām informatīvām papildiespējām?
  piemēram, tabula ar pilsētu sarakstu apmeklēšanas secībā un datumiem.
  jebkurā gadījumā paldies par paveikto! 🙂

 3. Sveiki!
  2022. gada jūlijs ir atnesis Latvijai vēl 3 jaunas pilsētas – Mārupi, Ķekavu un Ādažus. Priecāsimies, ja tās tiks pievienotas kartē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.