Notes - Uncategorized

Varbūt jaunu seriālu?

Vārds “seriāls” parasti nerada asociācijas ar labu skatāmo materiālu. Īpaši, jo bērnībā ar šo vārdu tikta sauktas “hameleonu rotaļas”, “esterlita” un citi dienvidamerikas brīnumi. 

Taču izrādās, mēdz būt arī labi seriāli, daži no tiem ir pat kino kvalitātes (šķiet nevienam nevajag, lai es šajā rakstā atgādinu par lielisko Game of Thrones?). Seriālus mēs ar sievu skatāmies tajā brīdī, kad dēls nolikts gulēt un ir viena stunda laika pirms pašiem uznāk miegs. Uz filmām cenšamies laiku pa laikam saņemties, taču darba dienās visbiežāk tieši kāda sērija ir rituāls pirms došanās gulēt. 

Seriālus skatīties iesākām kad iznāca Lost, vēlāk arī Fringe, kas paši par sevi arī ir ļoti interesanti seriāli, taču pienāca tāds brīdis, kad viss iepriekš redzētais kļuva bērnišķīgs un naivs un pārgājām jau pie citas klases seriāliem. Šķiet pirmais solis uz to bija “Homeland”, bet pavisam noteikti lūzuma punkts bija “True Detective”. Pēc tā mēs ātri vien atbrīvojāmies no totāli no ceļa nogājušā Mentalist un dažiem citiem. 

Ar ko zemāk minētie ir labāki par citiem? Es nezinu. Esmu mēģinājis arī citus, Metacritic, Rotten Tomatoes un TV.com ieteiktus seriālus, taču bieži vien ir kāds nieks, kas to visu padara lētu un naivu. Bieži tā ir mūzika. 

Te nu neliels ieskats manuprāt labākajos no nesen iznākušajiem “citādajiem” seriāliem. Acīgākie pamanīs, ka mums pie sirds vairāk iet skaisti nofilmēti seriāli ar atmosfērisku mūziku un vienotu sižetu, kur katrā sērijā nav kāds jauns stāsts. Vēl tikko pamanīju, ko nebiju pamanījis iepriekš – visos minētajos galveno lomu atveido izcilas aktrises sievietes. 

Nemāku skaisti izteikties un nesaucu sevi par recenzentu vai kritiķi, pie katra seriāla tikai dažas piezīmes par sižetu. 

Bron/Broen

Uz tilta, kas savieno Dāniju un Zviedriju, tiek atrasta nogalināta sieviete. Viņa atrodas precīzi pa vidu Dānijas un Zviedrijas robežai, tāpēc nākas iesaistīt abu valstu Policiju lietas izmeklēšanā. Interesants sižets un lielisks galveno aktieru tēlojums. 

Killing

Pastāv uzskats, ka šeit var vilkt paraleles ar Twin Peaks. Es teiktu, ka šis seriāls ir daudz drūmāks un atmosfēriskāks. Konstanti apmākušās vai lietainas dienas, pelēki cilvēki un mistērija, kuru risina visos iespējamos veidos emocionāli salauzta izmeklētāja ar pilnīgi atšķirīgo, bet lielisko pārinieku. Viens no labākajiem izmeklēšanas seriāliem kas jebkad redzēts. Šis ir ASV variants tāda paša nosaukuma Zviedru seriālam, kurš esot ne mazāk labs, taču to skatīsimies kad šis būs ilgāku laiku aizmirsies. 

Top of the Lake

Skaisti skati, skaista mūzika, pavisam jokains sižets un lieliska aktrise galvenajā lomā (daži Elisabeth Moss atpazīs no Mad Men). 

True Detective

Tik skaisti nofilmēt masu slepkavas pastrādāto laikam var tikai šis seriāls un Hannibal. Izcilais Matthew Mcconaughey ar savu nosvērto raupjo tēlu veido tādu atmosfēru, ka viss cits kino uz to brīdi liekas prasts un sekls. 

The Honorable Woman

Stāsts par sarežītajām Izraēlas un Palestīnas attiecībām un kādu Ebreju izcelsmes sievieti, kura ar savu uzņēmumu cenšas kaut cik samierināt abas puses. Ļoti spēcīgs seriāls. 

Homeland

Viens mūsu no gaidītākajiem seriāliem katru nedēļu. Ja pārējie minētie ir relatīvi īsi seriāli, dažiem no tiem ir tikai pāris epizodes, tad šis jau iet diezgan ilgi. Sākotnējais sižets nu jau ir pilnīgi mainījies, taču šķiet tam nav nekādas nozīmes, jo seriāla galvenā zvaigzne ir Claire Danes, kuras spēcīgais, brīžiem tiešām neticami reālais tēlojums katru gadu nopelna dažādas Golden Globe un citas balvas. 

Pieminēšanas vērti

Hannibal

Mads Mikkelsen ir tik atbilstošs Hanibāla Lektera tēlam, ka nespēju vairs nopietni skatīties uz Antoniju Hopkinsu šajā lomā. Tā kā esmu lasījis arī grāmatas, ļoti interesanti paskatīties, kā seriāla veidotāji rāda notikumus pirms grāmatās aprakstītajiem notikumiem. Reizēm labi, reizēm pārspīlēti, bet kopumā – skaisti. Seriāls vizuāli ir ļoti iespaidīgs un nemaz nav tik “grafisks” kā varētu iedomāties. Skati brīžiem ir baisi, taču tik skaisti prezentēti, ka neizraisa nepatīkamas emocijas. 

Fargo

Jauks un reizēm smieklīgs stāsts par absurdiem notikumiem kādā ASV mazpilsētā. Uz šo tik ļoti nevilka atpakaļ kā uz dažiem augstāk minētajiem, taču kopumā tāpat lielisks. Iesaku ar šo aizvietot kādu no prastajiem komēdijseriāliem. 

Les Revenants

Skaista mūzika no Mogwai, sērīga atmosfēra, lēns un pilnīgi traks sižets par cilvēkiem, kuri kādreiz pazuduši un pēkšņi atgriezušies bez jebkādām atmiņām par notikušo.

21 Comments on “Varbūt jaunu seriālu?

 1. ja patika fargo, var pieķert lilyhammer, ne tik nopietns, bet līdzīga provinces naivuma un brutālisma spēle

 2. "The Killing" zviedru versija ir daudz labāka un spēcīgāka, savukārt par Bron/Boren arī varu teikt tikai labāko – skarbs sižets, meistarīgs tēlojums, pietiekami daudz negaidītu pagriezienu un psiholoģiskas spieredzes, akutālu problēmu un tam bonusā vēl nāk izcils un patiesi baudāms kameras darbs.

 3. Ar sievietēm galvenajās lomās patika arī Damages. Nedaudz uz pauzes paņēma Black Mirror kuram tik divas sezonas, katrā pa 3.pilnīgi nesaistītām sērijām.

 4. Paldies par seriālu izlasīti.

  Nevaru nepiekrist par Homeland un šī jaunā sezona tā pārsteidza, ka nevar paredzēt trakās Kerijas gājienus 🙂 Biju domājusi, ka bez Brodija peraonāža vaira nebūs tas, bet scenāristi ir lieliski pacentušies un sezona ir iesākusies ar uhhhh.

  Vai Manhattan par atombumbas projektu neesi skatījies? Iesaku.

  1. Jā, Manhattan esam iesākuši, bet tur trūkst saistošā, t.i. es pat nesaprotu cik ilgi tas tā vilksies. Nav mistērijas vai kaut kā, kas vilktu viņu skatīties.

   Vēl ko aizmirsu pieminēt ir Broadchurch, The Fall, Those who kill

 5. Saraksts labs. Pats gan esmu viens no tiem retajiem, kuram Homeland nekad nav izraisījis pārāk lielu sajūsmu. Par ceturto sezonu nemācēšu teikt, jo esmu apstājies pie trešās(jau ilgi stāv, nevaru noskatīties).
  The Killing sākumā bija ļoti labs, pēc tam vairs nebija tas. Kopumā gan seriāls patika.
  Hannibal, True Detective, Fargo – labi.
  Broen neesmu redzējis, tik zinu, ka ir US rīmeiks.
  Les Revenants jau labu laiku stāv mapītē, tik nav sanācis pieķerties.

  Also, var just, ka saraksts ir savā ziņā vienveidīgs – seriāli, kas ir Crime/Drama žanrā un ir diezgan nopietni(drūmi). Vienīgais, ko varu iedomāties, ir Fargo, kuram ir komiska pieskaņa. To nesaku ar domu, ka man nepatīk saraksts. Saku, jo ir daudz citu lielisku seriālu, un nevajadzētu apstāties pie viena veida seriāliem. Tiesa, pieņemu, ka šis saraksts ir daļēji ar domu cilvēkus iepazīstināt ar mazāk zināmiem seriāliem. Gandrīz visi zin, kas ir Game of Thrones, bet tikai retais zinās, piemēram, Les Revenants.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.