Politics

Viltīgā sarkanā gaisma

Vakardien, gatavojoties doties atvaļinājuma ceļojumā, aizbraucām vakarā pakaļ līdzbraucējai Ievai, un lai no Tērbatas ielas tiktu atpakaļ uz Brīvības ielu, izbraucām pa Matīsa/Miera/Šarlotes. Visi jautri sarunājāmies, un pēkšņi pamanu priekšā savdabīgu krustojumu. Ir “dodiet ceļu” zīme, un “griezties tikai pa labi” (tur kur man vajag). Nevienu luksoforu neredzu, sāku jau griezties (jo ielās nav nevienas mašīnas, kā jau sestdienas vakarā), kad pamanu, ka tālu pretī pa diagonāli, pavērsts nevis pret mani, bet visai slīpi uz blakus ielu, ir viens luksofors, kas rāda sarkano. Tas luksofors ir šķībi un tik tālu, ka to tiešām nevar pamanīt. Nora noprasa – tiešām tas nebija jāņem vērā? Nodomāju, ka situācija noteikti ir līdzīga tām, kad tu griezies un pretī ir dublējošais luksofors citiem braucējiem t.i. jāatbrīvo brauktuve un jādodas pāri. Nu vismaz tādā garā. Pamanu spogulī policiju, un atbildu Norai – “nu, ja bija jāņem vērā, tad tūliņ būs bākuguņi”. Un protams sekundi pēc tā, bākuguņi un policists ar ruporu liek apstāties.
Pēc sejas izteiksmes un tekstiem, tur ir 100% nepārprotams, ka luksofors darbojas uz krustojumu, un tas, ka viņš ir tālu un slikti redzams, nav nekāds attaisnojums, vienkārši kāds aizmirsis uzlikt luksoforu pašai Šarlotes ielai. Es cenšos kooperēties jo pēc viņa draudiem, 100Ls un četri kredītpunkti nav tas, kas man vajadzīgs pirms izbraukšanas ceļojumā.

Uzaicina mani pasēdēt viņa mašīnā, kamēr rakstīs sodu. Skaidroju, ka apmulsu, jo tur nav luksofora, un krustojums ir visai divdomīgs, bet viņš visu laiku uzsver, ka tur pat nav divu domu, un esmu pats vainīgs, ka slikti redzu luksoforus. Skaidri liek saprast, ka ja atzīstu vainu un nožēloju savu stulbumu, palaidīs mani ar “iesācēja sodu”, tikai 20Ls. Protams tas uz mani iedarbojas, un nemaz necenšos apšaubīt ceļu policijas viedokli, jo tam neredzu ne iemeslu ne pamatu. Kā gan savādāk lai dzīvo valstī, kur nevar ticēt varas iestādēm?

Protams kamēr es tur sēžu, notiek neiedomājamais – Nora telefonā atrod nedēļu vecu (!) rakstu par šo lielisko krustojumu, kur situācija ir analoģiska, un komentāros ir savi 70 cilvēki, kas apgalvo, ka vienmēr tur brauc neskatoties uz krustojumu. Žēl, ka rakstu nebiju izlasījis iepriekš – bet nu protams būtu arī daudz dusmīgāks, ja būtu paļāvies uz šī raksta komentētājiem, vai (wait for it) Rīgas Domes Satiskmes Departamenta atbildi:

Protams atsaukties uz Twitter izklausās smieklīgi, bet nu kāpēc tāds konts tad vispār eksistē? Diemžēl šodien dodos ilgstošā atvaļinājumā un man nav laika apstrīdēt lēmumu, ko varu izdarīt 10 darba dienās. Pietiks ar bloga rakstu un novēlu situāciju atrisināt karstgalvīgajiem komentētājiem, un twitter lietotājiem.

22 Comments on “Viltīgā sarkanā gaisma

 1. Ai, nu, vajadzēja takš pastrīdēties, tas par tiem 100ls jau nu ar iebaidīšanai, jo ja tev nav neviena sodapunkta iepriekš nevar likt max sod, pat ja tu nepiekrīti pārkāpumam, šādās situācijās, ja policisti nav pretīmnākoši vajag teikt, ka lai dod lapu un Tu vēlies izteikt paskaidrojumus pie protokola,kādēļ nepiekrīti šim sodam un bez atsauces uz twitter ierakstīt apstākļus: nav uzstādīts luksofors, apstākļi ir tādi un tādi

 2. Nu, es jau uzrakstīju kāpēc es nevarēju un nevēlējos strīdēties. Es to Laacz rakstu nebiju lasījis, tāpēc man pat nebija aizdomu, ka tur ir kaut kas divdomīgs. Es pieņēmu, ka neredzēju luksoforu un viss. Tajā brīdī man nebija aizdomu ka tur ir kas strīdīgs.

 3. Jautri, protams. Neredzu gan pilnīgi nevienu kaut cik sakarīgu iemeslu, lai maksātu par sodu, kas tev nepienākas.
  Man gan te vairāk ieinteresēja Lienes teiktais ” ja tev nav neviena sodapunkta iepriekš nevar likt max sods”. Šis ir no kurienes izzīsts un kas ir domāts ar max sodu? Man jau liekas, ka max sods ir kas vairāk par 4 soda punktiem 🙂

 4. Maksimālais sods ir tāds, kas par attiecīgo pārkāpumu vispār ir paredzēts. Krustojuma šķērsošanai pie sarkanās gaismas tie patiešām ir 4 soda punkti. Pēc APK: “Atbildību par administratīvo pārkāpumu ceļu satiksmē mīkstina apstākļi, kas samazina konkrētā pārkāpuma iespējamo apdraudējumu satiksmes drošībai, — diennakts laiks, ceļa un laika apstākļi, satiksmes intensitāte vietā, kur izdarīts pārkāpums un citi tamlīdzīgi apstākļi, kā arī personiski vai ģimenes apstākļi. “Kad pirms gada saņēmu 4 soda punktus par analoģisku pārkāpumu, man arī piesprieda 20 latu sodu ar pamatojumu, ka līdz šim soda punktu nav bijis.
  Bet veselais saprāts man teic priekšā, ka būtiskākais šādās situācijās tomēr ir tas – vai šī situācija ir radījusi apdraudējumu satiksmes drošībai.

 5. par skjershoshanu pie aizliedzoshnas sarkanas gaismas sods var but no 20 lidz 100LVL (atkarigs no smaguma pakapes un dirshanos ar CP) + 4p neatkarigi kadu naudas sodu tev uzliek 😉
  bet uzskatu, ka tevi iznesa cauri 😉

 6. Vispār administratīvā pārkāpuma protokolu var apstrīdēt 30 dienu laikā.
  Ieliec protokolu, varēšu palīdzēt uzcept pārsūdzības vēstuli.

 7. Es dzīvoju šī krustojuma “epicentrā” un katru dienu redzu pilnīgi visas mašīnas griežoties neņemot vērā nekādu luksoforu un pati braucu tur griežoties pa labi, laižot tos, kas brauc no Brīvības, vai Šarlotes ielas…NEKAD vēl šeit neesmu redzējusi nevienu policistu kādu apturam! Kas par sviestu???

 8. Interesanta diskusija aizsākusies.
  Pirmkārt jau sākšu ar to, ka pēc manām domām sodīts esi nepamatoti.

  Otrkārt, saskaņā ar APL(Administratīvā procesa likums) 79.panta 1.punktu administratīvo aktu var apstrīdēt 30 dienu laikā.

  Treškārt, lai arī likumā skaidri nav pateikts, ka luksofors ir jāņem vērā tikai tad, ja tas ir novietots pirms pārbrauktuves, no prakses, veselā saprāta un likuma gara ir secināms, ka pēc krustojuma/pārbrauktuves u.c. luksofori uz konkrēto personu pirms luksofora/pārbrauktuves neattiecas, jo tad jau, pa jebkruu ar luksoforiem regulētu ielu būtu jāapstājas, ja pēc pāris kvartāliem degtu “sarkanais”.

  Līdzīgu domu izsaka arī instruktors no b-kategorija.lv: Citēju”Kuriozi ir tas, ka šis luksofors atrodas brauktuves kreisajā pusē, tātad vadītājiem vispār nevajadzētu ņemt to vērā.” (http://www.b-kategorija.lv/blogs/padomi-kolegiem-un-jaunajiem-autovaditajiem)

  Tātad- lai veicas ar soda apstrīdēšanu un lai top raksta papildinājums! 🙂

 9. Cik tev stāžs ir? Uz muļķa parāva un uzrāvies, pārsūdzi un viss būs čikeniekā. Tas tāpat kā pašvaldībnieki salīmē plāksterus visiem, arī tiem kam nepienākas, kas pārsūdz – atceļ, muļķi samaksā. Ir ir – nav nav.

 10. […] kāda laiciņa dalījos sašutumā par ceļu policijas uzlikto sodu savā rakstā “Viltīgā sarkanā gaisma“. Tā kā uzreiz pēc soda uzlikšanas devos atvaļinājumā, uzreiz apstrīdēt nevarēju, […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.