Travel

Igaunija

Iepriekšējā nedēļas nogalē ļoti daudz kur bijām un izbraukājām, pa ceļam arī iebraucot Igaunijā, beidzot apmeklēt slaveno baltijas lielāko pumpu – Suur Munamägi, lielo Olu kalnu, jebšu tautā runājot – Munameģi. Pirmais pārsteigums bija perfekti skaidrā mājas lapa, kas pieejama arī normālā Latviešu valodā. Gribu redzēt kā Igaunis atradīs šādu mājas lapu pirms Gaiziņa apmeklējuma. Otrs – atšķirībā no totāli nolaistā Gaiziņa torņa un apkārtnes, Hānjē pie Munameģa ir bezmaksas stāvvieta, kafejnīca, suvenīru veikals, un pats skatu tornis – nesen atjaunots, ar liftu, un stiklotu skatu platformu. Igaunijas ceļi arī dziļākajos laukos bija nevainojami, visas cenas norādītas arī Eiro (tas gan saprotamu iemeslu dēļ), un cenas pārtikai – daudz zemākas nekā Latvijā. Piemēram vairākas populāru kafiju šķirnes maksāja 40% lētāk nekā pie mums. Mani vecāki reizēm brauc uz Valgu iepirkties – no Rīgas! Igaunijā ir forši, plānojam drīz braukt vēl, apskatīt Peipusu un Narvu.

8 Comments on “Igaunija

  1. Absolūti piekrītu! Latviešu tūrisma speciālistiem nav jāskrien nekur tālu, lai redzētu kā lietas jādara, jāsakārto – tepat kaimiņos (Igaunijā) redzams, ka vienkārši vajag mazāk runāt, un vairāk darīt.

  2. Munameģis esot sakopts par eiropas naudu. Tur vismaz cilvēki saprot kur to naudu izmantot, nevis kā pie mums par Lāzeršoviem un privātiem tusiņiem Garkalnē.

  3. Saaremaa arī ir vērts apskatīt. Īpaši pangas klintis un Kuresaare cietoksni. Gar Pangas klintīm ir taka, kur visapkārt ir interesanta flora. Netālu manījām arī velomaršrutus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.