Home

Teksta uzdevums par ūdeni

Ievads
Pie mājas ieejas uzlikts paziņojums no apsaimniekotāja, ka karstā ūdens nemaksātāju dēļ Rīgas Siltumam ir parāds 6500Ls, kuru apsaimniekotājs nevar nomaksāt, tapēc RS ir draudējis mūsu mājai atslēgt karsto ūdeni pavisam.

Fakti

Jaunā projekta māja. Majā ir 70 dzīvokļu, no tiem aptuveni 3/4 ir apdzīvoti, tātad 1/4 nelieto karsto ūdeni vispār. Māja ir apdzīvota trīs gadus, bet jāņem vērā ka šībrīža apdzīvotības līmeni tā sasniedza labi ja šogad un piemo gadu apdzīvotība bija zem 1/4. Karstais ūdens vidēji izmaksā 10Ls mēnesī.

Jautājums

Kā var izveidot šādu parādu 6500Ls? Iznāk ka vairāk kā trešdaļa no šiem cilvēkiem, kas lielākoties brauc ar jauniem mersedesiem un leksusiem, nevar samaksāt silto ūdeni?

Apsaimniekotājs viņiem draud ar tiesu darbiem, un labi ka tā.

44 Comments on “Teksta uzdevums par ūdeni

 1. Tu labāk pārliecinies, vai tas gadījumā nav konkrētais apsaimniekotājs, kuram ir šis 6500 parāds, nevis tava māja konkrēti.

 2. hm, vai nu es nemaku rekinaat vai parads ir loti mazs, teiksim, ja 20 dzivoklji – konstanti nemaksā, no teiksim 40 apdzīvotajiem.No 20 dzīvokljiem, mēnesī var iegūt 200 Ls par ūdeni (ja pienjem, ka paterinsh ir 10Ls), tad 12 meeneshos tas ir 2 tukstoshi 400. Tad trīs gados jau jau ir vairāk par 6000, tad ja parekinam, ka ligumaa ir veel tada lieta kaa ligumsods, piemeram, 0,5 % dienā. Tad shada summa veel ir mazinja 😉

 3. tu gribi teikt ka tas ir normāli, ka vesela puse no biezajiem manā mājā nav maksājuši nevienu rēķinu? 🙂 es nekad neesmu izlaidis nevienu maksājumu. nekam! un es nebraucu ar lexus. te nav kautkāda divstāvu kocene kur cilvēkiem draud izlikšana uz ielas.
  saprotu ja parāds būtu uz apsaimniekošanu, kas varētu krāties dēļ tiem kas tur nedzīvo. bet viņi visi dzīvo, un citas lietas maksā 🙂

 4. Kā zini, ka šie cilvēki ir turīgi? Tas taču nesenā laikā bija moderni ar X5 braukt uz Super Netto. Tas, ka cilvēks brauc ar labu auto, vēl nenozīmē, ka tas godīgi maksā par karsto ūdeni.

 5. 1. saprotams ka daži varēja iegrābties kredītā un nespēt to atmaksāt. bmw x5 iespējams ir mānīgs. bet ne jau visiem
  2. var nemaksāt kautko citu, taču ne jau 10ls ūdeni

 6. Ha, man mājā kāpņutelpā ir brīdinājums par 28 000 Ls parādu (par komunālajiem un siltumu kopā). Māja standarta vecā blokmāja. Arī godīgi maksāju.Sanāk 112 Ls uz katru dzīvokli. Tā kā īrēju, tad bezmaz jāsāk domāt par pārvākšanos, ja nu ziemā nepieslēdz siltumu.
  P.S. Skarbi, bet domāju, ka tā nežēlīgā realitāte, kas notiek apkārt.

 7. Nju, jaa, biezhi vien jau ir taa ka ir lexus, bet leduskapii nekaa nav :D, ir dzirdeti gadijumi. Bet ir taa, ka tik daudz cilveki ir tik truli, tu nemaz nevari iedomaties

 8. Es šādam “bieži vien” ticēšu tikai tad, kad tu man parādīsi vienu piemēru. Tas, ka cilvēkam “nav” ar ko maksāt nodokļus, nenozīmē ka viņam nav naudas vispār (kā zināms deklarētie ienākumi vispār neko nenozīmē šajā valstī). Neesiet naivi. Tie, piemēram celtnieki, kas sapirkās automašīnas līzingos, treknajos gados, nav tie kas dzīvo 200kvm penthausā man uz jumta, un kuriem katram ģimenes loceklim ir pa jaunam mersim (daudz mums tādu).
  Turklāt ļoti svarīgs fakts – mēs šorīt paskatījāmies rēķinus, un līdz šī gada sākumam tie kopā ar ūdens uzsildīšanu bija pat seši lati!

 9. vienkarshi apsaimniekotajam jauzrada, kam tas parads ir un tad dzivoklju ipashnieku sapulcee japaskataas uz taam sejaam 😀 Kaut gan tas jau laikam nebus likumigi

 10. Uz sapulcēm mums neviens nenāk, un skaitītāju pārbaudēm iekšā nevienu nelaiž 🙂 Tapēc apsaimniekotājs esot uzsācis pāris tiesas procesus. Gan jau nokārtos

 11. Apkure jums autonomā? Kaut kā liekas baigi dīvaini tik liels parāds tikai par karsto ūdeni.Skumji, bet tieši jaunajos projektos daudzi ar šitām lietām ir ieberzušies. Piemēram, maniem vecākiem (vienīgais apdzīvotais dzīvoklis visā mājā) vispār nav karstā ūdens, ziemā apkure tik minimāla, lai tikai māja nesāktu bojāties.

 12. Tad gan jau apkures parāds arī tur iekšā.Nebrīnītos, ja RS arī izpildīs solījumu, jo diez vai to parādu nomaksāsiet (pat dalot uz apdzīvotajiem dzīvokļiem, katram sanāks vismaz Ls 1500, daļa tāpat nemaksās).
  Lētāk tāpat būs nopirkt boileri un el. sildītāju.

 13. nav tur apkures, izrādās ka šis parāds ir uzkrājies TIKAI NO MARTA LĪDZ JŪNIJAM 2009!
  Ņemot vērā ka RS šķiet šodien atslēdz ūdeni, mēs rakstam ierakstītu iesniegumu uz PTAC, TEKO PLUS un Rīgas Siltums lai risina problēmu un uzskaita konkrēti kuri iedzīvotāji nav maksājuši kādas lietas, lai var rīkot linča tiesu.

 14. Kaut kas tur nav tīrs. Ieteiktu vēl painformēt medijus (Bez tabu, Tautas balss, tvnet utt.), tiem tādas ziņas patīk. Iespējams, viņi daļu darba izdarīs jūsu vietā 🙂

 15. Sveiks, N. R. dzīvoju tavā mājā un esmu viens no godīgajiem maksātājiem, viss šis ir reāli piebesījis. varbūt varam ko kopā pasākt. Atraksti man uz e-pastu kādas akcijas Tu veic,lai varam piebiedroties.

 16. he, jautri 🙂 – k.b. bijām runāt ar Teko pārstāvi, viņi ņem kredītu lai apmaksātu parādu un ūdens būs pēc nedēļas. Tikmēr ejot tiesas process pret nemaksātājiem, kas visticamāk ir tie kas izīrē dzīvokļus un kuru īrnieki izvācas un aizmirst maksāt.
  mums ir sagatavotas vēstules Teko, RS un PTAC bet tās nenosūtijām – dosim to nedēļu lai Teko risina problēmu.

 17. Ir daži indivīdi kas uzskata ka var nemaksāt…. netīšām pastkastītē bija iemests sveša dzīvokļa rēķins – parāds 1700 Ls ja pareizi atceros. Ziemas laikā rēķins par ūdeni, siltumu un apsaimniekošanu virs 100 Ls nekāpj. Attiecīgi parēķinot maksāts nav vismaz gadu ja ne visu pusotru, bet pie mājas lejā stāv tīri svaigs Lexus…..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.