Review

Perfume

Skaisti un apburoši. Brīnumaina filma, skaisti uzņemta, pārliecinoši nospēlēta. Es biju gaidījis ko pavisam citu, tajā nav tās solītās šausmas, tā drīzāk ir skaista – es tiešām sapratu Žana-Baptista izjūtas un to spēku. Kā pēc labas grāmatas, šī filma manī iedvesa siltu mieru, es sēdēju un klausījos titru mūzikā. Lai gan ne pati virsotne, tomēr vizuāli filma ir ļoti labi veidota, mūzika ir atbilstoša un atmosfēriska, galvenais aktieris patiesi lieliski atveido savu tēlu, un savdabīgais atrisinājums patīkami pārsteidza. Zinu ka grāmata ir smagāka, bet laba ekranizācija nav kompresēta kopija. Es nezinu vai tā paliks man prātā uz ilgu laiku, un vai gribēsies to skatīties vairākkārt, bet man ir tāda sajūta ka viņa ir par zemu novērtēta. Paslētais dārgums. Droši vien man tā liekas, jo gaidīju parastu krimiķi ar asiņu skatiem. Pašam gribas pievērsties filmēšanai. Protams daudz no jebkuras filmas spēka un efekta ir skatītāja garastāvoklī, skatīšanās atmosfērā un veidā kā es sagatavojos filmu skatīties – vai interesējos par to, sagaidu kādas specifiskas lietas, meklēju tajā ko īpašu, vai vienkārši skatos ar patiesu sirdi, atvērtām acīm, neklausot saprātam.

12 Comments on “Perfume

 1. fyi: shitaas filmas saundtreka ierakstaa piedaliijies arii “muusu pashu” valsts akadeemiskais koris “Latvija”. Nav slikti!

 2. ieskaties kaut vai amazonaa – tur pie diska rakstiits:
  have come up with a symphonic score performed by none other than Sir Simon Rattle and the Berliner Philharmoniker, with Absolute Ensemble founder Kristian Järvi conducting the State Choir Latvia.

  kaa arii:
  The choir pieces, recorded in Riga by the National Choir of Latvia, lend a sacral and spherical aspect to many passages whilst the body of sound from the Berliner Philharmoniker produces soundscapes to indulge the senses. If the soul of a human is his odour, as Grenouille states in the film, then music is the heartbeat of the film.

  es veel pats kaut kad liku delfos zinju, kur koris bija izsuutiijis, ka shie buus dzirdami “vienaa no gada labaakajaam filmaam” 🙂

 3. jaa, tas ir savaadi, jo man domaat, ka shii nudien bija viena no ja ne skaistaakajaam (katram jau savs priekshstats par skaistumu un zhurkas “caurskats” varbuut tajaa arii neietilpst), tad noteikti – sarezhgjiitaakajaam kaada literaaraa darba ekranizaacijaam. Tomam Tikveram ir izdevies “neiespeejamais” – taisot filmu par smarzhu, likt cilveekam kinoteaatrii nesajust tikai popkorna aromaatu. Un es to varu apgalvot, jo mees shito gabalu skatiijaamies kjinii, grauzhot popkornu, kursh dazhaas filmas ainaas garshoja peec saaliitas galjas, dazhaas – peec zivs…bet dazhviet eest jebko filmas skatiishanaas laikaa nav ieteicams!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.