Idejas

Lottemaa

Tiem vecākiem, kuru bērni pazīst suņu meiteni Loti un viņas draugus no izgudrotāju ciema, būs interesanti apmeklēt nesen atvērto tematisko parku “Lottemaa” pie Pērnavas, Igaunijā. Tā kā parks ir vaļā tikai līdz augusta beigām, šis raksts iespējams būs motivācija turp paspēt aizbraukt tuvāko nedēļu laikā. 

Piektdien bijām aizbraukuši ar gandrīz piecus gadus veco Oliveru un droši varam teikt, ka staigājošiem pirmsskolas bērniem te ir ko darīt visu dienu. Ir arī atsevišķa māja priekš pavisam maziem bērniņiem, taču domājam, ka optimālais vecums varētu būt trīs līdz seši gadi. 
Apbrīnojami daudz laika un darba ir ieguldīts šī ciema tapšanā, jo ja bildēs iepriekš to nevarēja redzēt, tad platība ir ļoti liela un visas mājas ir pamatīgas īstas ēkas. 

No Latvijas puses braucot, ir ieteicams nesekot navigācijas instinktiem griezt pa kreisi pie pirmās iespējas, jo automašīnu stāvvieta ir labi redzama un atrodas šosejas malā. Sākumā iebraucām kaut kādos mazos celiņos un dabūjām pamaldīties. Automašīnu stāvvieta ir liela un bez maksas. No tās par nieka eiro iespējams uz Lotes parku braukt ar vilcieniņu, taču tā kā viņš iet ik pa 20 minūtēm, devāmies tos 800 metrus ar kājām. 

Kases ir vaļā no deviņiem rītā, taču parks atveras desmitos. Nekādas rindas nebija, ir iespējams maksāt ar karti, ieeja visiem virs trīs gadu vecuma ir 15 eiro. 

Iekšā bijām īsi pēc desmitiem un tā arī visu dienu tur pavadījām, parks slēdzas sešos un ja ļautu Oliveram visur pavadīt tik daudz laika cik viņš gribētu, pat ar visu dienu nepietiktu. Parkā nav nekādu karuseļu, tāpēc uz turieni nevajag braukt kā uz atrakciju parku, tas ir tematiskais parks, kurā lielākā interese ir izstaigāt namiņus, iepazīties ar tēliem, noskatīties teātra izrādi (Igauniski), apmeklēt planetāriju (stāstijums arī Igauniski, bet tāpat ļoti interesanti), darboties dažādās darbnīcās, uzkāpt tornī, paēst, iziet meža taku, nošļūkt pa trosi utt. Tēli no grāmatām ik pa brīdim organizē dažādas aktivitātes, notiek sportošana, fotografēšanās, šļūkšana pa trubu slidkalniņiem. 

Teritorijā ir vairākas ēstuves, kurās par brīnumu ēdiens bija tiešām labs un ne pārāk dārgs (ap seši eiro). Vienīgā sūdzība, ka pie pankūkām un saldajiem ēdieniem bija milzīgi daudzumi lapseņu, ceru parks ar to kaut kā tiks galā. 

Lottemaa parka lielākā vērība ir detaļās. Bērnam ir interesanti atpazīt detaļas un tēlus, istabas un objektus. Un protams lielie prieki šļūkšanā pa slidkalniņiem no Lotes mājas. 

One comment on “Lottemaa

  1. Njā, forši! Cik mūsdienās ir jaukas lietas, kas domātas bērniem, un Oliveram ir paveicies ar tik aktīviem un atraktīviem vecākiem, kuriem ir laiks un varēšana darboties šajās aktivitātēs ar savu bērnu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.