Idejas

Matuļu dabas takas

Pa Pleskavas šoseju, pabraucot garām Smiltenes pagriezienam, drīz pa labi būs norāde uz Palsmani (kur arī ir vērts iegriezties), bet pretī šim pagriezienam — ceļš uz Mēriem. Matuļu taka atrodas nedaudz aiz Mēriem. 

Te ir vesela taku sistēma, kas ļoti patiks mazākiem bērniem, ir dažādi interesanti saimnieku izgatavoti tēli un objekti. Iespēja izmantot labiekārtotu piknika vietu un telšu vietas. Šī vieta atstāja ļoti patīkamu iespaidu un pozitīvas emocijas. Nevienu nesatikām, mašīnu iespējams novietot nostāk no mājām — ir atsevišķa stāvvieta, līdz ar to saskaņot šķiet nemaz nav vajadzīgs (kas ir pozitīvi). Takas ir dažādas, bet visas ir ļoti īsas, visas kopā var izstaigāt aptuveni stundas laikā, ja nesteidzas, un cenšas pamanīt visus mežā noslēpušos radījumus. 

Takas beigās ir neuzmācīga ziedojumu kastīte, par šādu centību un taku sakopšanu, noteikti sagribēsies kaut ko tajā arī iemest. 

Taku veidojusi Matuļu ģimene pie savām mājām, te izvilkums no intervijas, kas publicēta Dienā:

Tas viss esot sācies uz dullo. “Vai tu mani atbalstīsi?” kādu dienu Laimonis Matulis noprasīja sievai Dacei. Viņa uzklausīja vīru un piekrita. Tā nu pērn visu vasaru Matuļu ģimene cītīgi strādāja, un rezultātā Bilskas pagasta Mēru pusē, vecu, lielu koku ieskautā zemnieku saimniecībā “Asari”, ir tapusi pasaku zeme – Matuļu dabas takas.

Sākumā tas bija mans hobijs, bet punktu uz i salika pagājušās vasaras krīze. Man kā mežiniekam nebija darba, un varēju ķerties klāt vaļaspriekam,” stāsta Laimonis. Saviem darbiem viņš paņem no dabas, cik vien var. Ja, piemēram, vajadzīgas auklas, tad tās būs pakulu, nevis sintētiskās.

Arī Daces mamma Daina Brūzīte papildina takas ar saviem darbiņiem. Tieši viņai radās ideja par pašu pirmo, Fantāzijas taku, kurā ikviens var ļauties iztēlei. Savukārt 13 gadus vecajam saimnieku dēlam Ērikam ir padomā Žagariņu ciems.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.