Notes - Uncategorized

Līgatnes upes dabas taka

Brīvdienās savācāmies prāva ekskursijas grupa un devāmies pastaigāties. Ārā spīdēja saule, laiks bija jauks, un vajadzēja paelpot svaigu gaisu. Nevienā no šīm takām nebiju bijis.

Līgatnes upes dabas taka

Līgatnes upes taka atrodas netālu no Līgatnes, sekojot dodies.lv kartē atliktajam punktam nonāksiet līdz takas sākumam, taču ja kartē orientēties grūti, Līgatnē pagriezieties uz Nītaures pusi un 7km tālāk, pie autobusu pieturas “Ķigari”, ieraudzīsiet necilu koka norādi pa kreisi uz Līgatnes upes taku. Sekojot norādēm arī nonāksiet pie mērķa. Taka nav gara, pat ja esat ieradušies ar ratiem, tos pie pirmajām trepēm var atstāt, un mazo var nest slingā vai vienkārši uz rokām, jo taka ir apļveida. Ratus pēc tam atkal atradīsiet kur nolikāt. Gājiens ir ļoti dažādīgs, būs gan trepītes, gan tiltiņi, gan gājiens pa krauju, gan arī upes šķērsošana pa nogāzušos koku, kurai piemontēta marga. Pa ceļam ir vairākas piknika vietas, tāpēc ieteicams paņemt līdzi piknika somu ar uzkodām. Ir pat ugunskura vieta ar malku, un mazajiem ir milzīgs prieks uzcept vienalga kas lai nebūtu paņemt līdzi. Mūsu mazais Olivers ar lielāko prieku ugunī cepināja siera pīrādziņu. Nedrīkst aizmirst, ka mežā neko nevar atstāt, vienmēr atkritumus paņemiet līdzi, un ja redziet kāda cita atstātus papīrus, paņemiet arī tos. 

Mālpils dabas taka

Mālpils kā apdzīvota vieta man saistās tikai ar centrā izvietoto zelta cūku, kura savulaik tapa kā atbilde centrāltirgus plānam izvietot absurdi dārgu zelta cūkas pieminekli. Kaut kādi cilvēki sameta naudiņas un izveidoja daudz lētāku un mīļāku zeltītu cūku. Tagad tā atrodas Mālpils centrā. Citādi te nekā daudz apskatāma nav – no trim kafejnīcām viena bija ciet, otrā bija tikai bulciņas, un trešajā bija bail iet iekšā. Esot arī dārgā gala kafejnīca muižā, bet uz to brīdi mēs to nezinājām. Kas to būtu domājis, ka šeit izveidota jauna dabas taka (PDF links uz aprakstu). Tās sākums ir attālāk no centra, netālu no tiltiņa pār Mergupīti. Tur var novietot auto, un pie takas sākuma ir galdiņi kur paēst – blakus milzīgam Oto Skulmes dižozolam. Taka ir vairāk tāds kā izpļauts maršruts gar smuku upīti, vietām izlikti koka tiltiņi, taču pārsvarā tā ir vienkārša gājēju taka vienā virzienā. Nesaprotamu iemeslu dēļ uz takas ik pa pāris metriem bija izbērta kaut kāda ķimikālija, labākajā gadījumā sāls, sliktākajā – nezinu kāda inde. Ja to ir darījuši takas veidotāji, tas pamatīgi sabojāja kopējo iespaidu, un bērni gribēja to paņemt rokās, tāpēc ļoti liela kļūda ko tādu izbārstīt. Kopā iespaids un emocijas nebija ļoti labas, jo taka iet vienā virzienā, tāpēc nevar atgriezties pie auto kaut kādā loģiskā veidā, un jau minētā “takas apstrāde”.

Mālpils dabas taka
Mālpils dabas taka
Mālpils dabas taka
Mālpils dabas taka
Mālpils dabas taka
Mālpils dabas taka
Mālpils dabas takā izbērtais draņķis, ik pa pāris metriem, ceru ka tā nav kaut kāda inde
Mālpils dabas takā izbērtais draņķis, ik pa pāris metriem, ceru ka tā nav kaut kāda inde
Mālpils dabas taka
Mālpils dabas taka
Mālpils dabas taka
Mālpils dabas taka

9 Comments on “Līgatnes upes dabas taka

  1. Par Mālpili tu, iespējams, izsakies drusku pārmērīgi kritiski – tur tomēr ir Mālpils muižas ēka, kura kādam (cilvēkiem, kurus interesē šādas būves – mani personīgi ne visai) varētu šķist apskates vērta.

    1. Pilnīgi Tev piekrītu, Mr.Kazhe! Izteikumi par Mālpili ir vairāk kā kritiski.Ja jau tik izsmalcināti ļaudis esat, ka kādā no kafejnīcām bija bail iet iekšā, tad varējāt doties uz Mālpils muižas restorānu un ieturēt maltīti ar glanci!

  2. Braucot uz Līgatnes upes taku no Augšlīgatnes, pietura Ķigari pēc mana spidometra bija ~5,5 km no lielās šosejas. Tur ceļa kreisajā pusē ir uzraksts, ka līdz takai ir 6,1 km. Apmēram pēc 5 km braukšanas pa šauro zemes ceļu, pie koka piestiprināta zīme "Privātīpašums. Iebraukt aizliegts", komplektā ar balto ķieģeli uz sarkanā fona. Vai ignorēt? Es neriskēju…

    1. Izskatās, ka būsi nogriezies kur nepareizi, jo sekojot šīm koka zīmēm nav jābrauc cauri nevienam privātīpašumam. Pēc kartes spriežot, biji aizbraucis taisni, tur kur bija jāgriež pa labi. Es iesaku apgādāties ar kādu telefona programmu, kurā var ielādēt Dodies.lv punktus, un braukt pēc kartes.

      1. Paldies, tieši tā arī bija. Pirmajā krustojumā, kur sadalās gandrīz vienāda platuma ceļi, aizbraucu vairāk pa kreisi. Pēc koordinātēm man CoPilots veiksmīgi atrada īsto ceļu un vietu. Izrādās, tam kartē ir daudz sīkāks ceļu tīkls, salīdzinot ar Tomtom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.