Notes - Uncategorized

Kaķis ir kukū

Sāksim ar to, ka es skaidri apzinos – kaķis nav ne rotaļlieta, ne mājas aksesuārs, ne izklaides objekts. Kā esmu secinājis, kaķis ir savvaļas dzīvnieks. Tas nav suns, kas klausa pavēlēm, tieši pretēji. Daži protams uzskata, ka kaķis patiesībā ir ļoti gudrs un speciāla dara lietas, lai tevi kaitinātu (vai piemēram plāno tevi nogalināt (PDF links)), lai gan es reizēm šaubos, dažkārt man šķiet, ka kaķis patiesībā vienkārši ir dumjš.
kakis2

Redz lieta tāda, ka mūsu kaķis izceļas ar neloģiskām darbībām, un pēdējā laikā uzvedas vienkārši izcili. Piemēram – no balkona iespējams pa maliņu tikt pie kaimiņiem. Tur dzīvo suņi. Neskatoties uz to, kaķis uzskata, ka viņam tur vajag doties, un tad, kaimiņa izglābtam, nonākt atkal te atpakaļ. Iespējams kaut kāds kaķa adrenalīna vingrinājums? Cilvēks lec ar gumijām, visādi citādi izaicina likteni, kaķis iet pie suņiem. DAUDZ REIZES.

Tālāk, kaķis izdomā veikt bada streiku. Neēd neko. Nomainam barību – meh – neēdīs arī šo. Ņaud un skatās. Nu sorry, mums nekā cita nav. Okei, paiet diena, sāk ēst tomēr.

Ūdeni kaķis dzer TIKAI no nepiemērotiem traukiem, tas jau laikam ir standartā ieprogrammēta uzvedība. Kaķa ūdens trauku papildināt ir bezjēdzīgi, tas ūdens tikai nonāk atmosfērā atpakaļ, iztvaikojot. To pašu trauku noliekam uz galda – jā, ņammīgs ūdens! Ja rodas iespēja iebāzt galvu puķu podā, tā tiks izmantota.

Kādas pāris dienas atpakaļ kaķis izdomāja, ka ap trijiem naktī ir īstais brīdis rakt bedri zem guļmistabas durvīm. Parkets-šmarkets, bedri vajag. Protams troksnis ir tāds, ka to nevar ignorēt. Atrunāt viņu neizdodas. Apgriežam nagus, uztaisam pie durvīm barikādes. Pusstunda – rok atkal. Okei, nāc iekšā, lai nāk guļamistabā. Neko, vajag no skapja lekt guļošajiem uz sejas, censties apgāzt puķu vāzi, mērķtiecīgi lidot pret balkona stiklu, jo otrā pusē ir kukainis, rīkot spontānās F1 sacensības apkārt istabas perimetram, spēlēties ar guļošo kāju pirkstiem. Izliekam kaķi ārā.

Jārok bedre.

44 Comments on “Kaķis ir kukū

 1. Kā man šitas apraksts patika (ne jau attiecībā uz jūsu pārdzīvojumiem, protams!)! Uzreiz dzīvā atmiņā mans Bazis atnāca – nu ļoti liela līdzība… 🙂 Īpaši ūdens dzeršana no puķu vāzes. Izpaliek vienīgi bedres rakšana. Tādi nu tie kaķi ir – mēs pie viņiem mitinamies un nevis otrādi (kā Tu, iespējams, kļūdaini domā).

  1. Dominēt viņu mēģinājāt? Tad kad slikti uzvedās, paņemt aiz šķirkas, viegli piespiest pie zemes, neļaut apgriezties vai kā citādi aizmukt līdz tam brīdim kamēr viņš pilnībā atslābinās un sāk žēlabaini ņaudēt. Tad viņš ir atzinis tavu pārsvaru un padevies. Pēc tādas darbības parasti uz kādu laiku niķi pāriet, jo viņš saprot kas teritorijā ir saimnieks un pārstāj mēģināt par tādu pats būt.Bet tā ir, ka dažas sugas ir gudrakas un dažas mazāk gudras.

 2. Kaķi ir super dzīvnieki. Ja tu aizver durvis un ceri, ka kakis laimīgs gulēs vientulībā aiz durvīm, tu esi naivs. Viņam vajag sabiedrību, uzmanību un pats galvenais mīlestību!! Mans kakis katru nakti guļ blakus gultā – vinam ir labi, nejūtas pamests un ļauj gulēt :)Izvari aknas, no tadas partikas viņš nespēs atteikties. Vai tu viņu arī par veģetārieti audzini? 😀

  1. Un cik bieži tu to darīsi? Jo mūsējais pēc zivs pagaršošanas vispār neko citu negribēja ēst 🙂 Nevar šitā izlaist to mežoni. Un man jau gultā viens cits dzīvnieks mēdz gulēt (Olivers), kaķim tur nav vietas.

 3. Aknas kaķim pārāk daudz dot arī ir kaitīgi. Kaut kur lasīju par to. Un svarīgi ir, ja kaķis neēd ilgāk par pāris dienām, laicīgi aizvest pie veterinārārsta, jo pretējā gadījumā kaķim bojājas aknas un viņš pat gribot neko nespēj ieēst, āda paliek zaļa un tad viņu izglābt ir gan dārgi, gan arī pastāv iespēja, ka pat neiespējami.

 4. “Jārok bedre” 😀 Labs apraksts!!!
  Laikam tavs kaķis vnk nesaprot, ka suns viņam ir bīstams. Nav bijusi negatīvā pieredze, bet ziņkārība moka. Bet nu katram zvēram ir savs niķis.

 5. Pārsmejos 🙂 Īpašu par bedres rakšanu 🙂 Par ūdens dzeršanu, manam kaķim baigi patika no 3L burkas, kur bija ūdens pūķiem, ar ķepu pa pilienam ķeksēt ārā. Baigi daudz šitā droši vien kā neizdzersi, bet fans baigais.

 6. otraa jauniiba, man pieshkjirtaa draudzene ar ir saakusi ap pusnakti mediit kukainjus kuru nav 😀

 7. Paldies visiem, prieks ka patika mūsu trakais kaķis!
  Marina, jā man ir visādas kaķa bildes, ja gribi, varu pat galeriju te ievietot 🙂

 8. Moš Tavējais ir pašā dzīves cikla sākumā un viņam rezervē ir vēl 8 no kopējām 9 kaķa dzīvībām, tāpēc arī lien tik droši pie suņiem… :DVai arī viņš ir apvainojies uz Tevi ka Tu nedod ne ēst ne dzert, ne arī normālu bedri pie Tevis var izrakt, tāpēc iet drošā kamikadzes nāvē… 😀
  Un vispār viņa taču ir kaķene, vane? Vai tad neesi piefiksējis, ka sievietes mēdz uzvesties nu tā diezgan neloģiski, vadoties tikai pēc sev saprotamiem iemesliem…? 😀

 9. tipiskam kaķim ir jāatrodas otrā durvju pusē. tāpēc durvis nedrīkst vērt ciet.
  btw ielogojoties ar twitter man teic, ka twitter login has expired.

  1. domā kaķi tas uztrauc? viņam vajag būt otrā pusē un viss. kaut piecreiz naktī, bet viņš nedrīkst palikt tajā aizvērto durvju pusē kurā viņš ir pašlaik 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.