Notes - Uncategorized

Telefonu dizains

Neliels domu grauds. Ņemot vērā, ka mobilo telefonu dizains pēdējā laikā sliecas uz to, ka ekrāns pārņem korpusu – tālākā attīstība var notikt tikai programmatūras interfeisā. Kad telefons sastāv tikai no ekrāna, nekāda cita dizaina nav. Tieši tāpēc Apple galveno iPhone interfeisa dizaina pozīciju atdeva galvenajam produktu dizainerim Jony Ive.
Protams, šis ir tikai tuvākās nākotnes jautājums. Labs dizaineris neieciklējas uz vienu formu, un kas zin kādi pavērsieni telefonu dizainā mūs sagaida tad, kad visiem apniks plakanais stikla gabals.

glass-rectangle

18 Comments on “Telefonu dizains

 1. Ko tad tas tagad nozīmē … Apple beidzot veiks kaut kādas izmaiņas savā iOS dizainā? Mēģinās iet Android ceļu un piedāvās widžetus?

 2. Zin ko es gribētu jaunajā iPhonā. Lai mazāk visādu dīvaino atjauninājumu (Siri un tamlīzīgi), bet lai zonu ķer normāli. Man, piemēram, visu laiku pazūd, ka tikai rokās paņem. Varbūt gan man ir tā sūdīgā iP4 paaudze. Varētu vēl radio, radio būtu modīgi. Vēl forši būtu Ofiss, bet to jau MSFT tik viegli neatdos 😉

  1. Radio ir modīgi? Wait, radio vēl eksistē :-/ ? Man likās to nogāza kopā ar analogo televīziju 😉 Protams tehniski attīstīsies, šoreiz es tieši par dizainu rakstu.

 3. Vienā no nesenājām “nākotnes filmām” (neatceros kurā) telefoni sleep režīmā bija caurspīdīgi stikla gabali. Aprīkoti ar proicējamo tastatūru, balss vadību, utt. Iespējams, ko tādu reiz ieraudzīsim.

  1. Iespējams. Bet vēsture liecina, ka mēs gandrīz nekad pareizi neuzminam nākotnes attīstību, ja runa ir par tehnoloģijām un zinātni. Kur lidojošās mašīnas, ceļojumi uz zvaigznēm, teleportācija un roboti? Tam visam bija jau jābūt, ja ticēt SciFi 🙂

 4. Kas tad ir vidžeti? Vai tad tie nav interfeisa dizaina elementi? Pats rakstīji, Džonijs Aivs pāriet uz interfeisa dizaina nodaļu. Ko tad vēl tur tai aifona “klasiski-nemainīgajā” interfeisā var jaunu uzdizainēt? Tagad jau tikai atliek špikot no Android 🙂 Notification bar jau nošpikoja. Tagad vidžetiem kārta 🙂

  1. Dizains atbild par to izskatās tādi vidzēti, nevis to, vai tādiem vispār ir jābūt. Tu runā par funkcionalitāti un iespējām. Dizains, kā es to biju domājis rakstā, atbild par vizuālo noformējumu, nevis funckiju esamību.

 5. Nekas vairs mūsdienu telefonos nespēj pārsteigt. Vienvārdsakot, patrakos, nomierināsies un tāpat atgriezīsies pie vecā labā ‘oldskūla’ – podziņtelefoniem :))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.