Idejas

Kur pazudis twitter

Bija tādi laiki, kad biju ļoti aktīvs twitter lietotājs, taču pēdējos mēnešus (jau?) neesmu tur rādijies, bez īstiem paskaidrojumiem. Kāpēc tā?
Godīgi sakot bez twitter ir tik labi. Biežāk izdaru kaut ko jēdzīgu, mazāk skatos datorā un telefonā, vairāk skatos apkārt. Gluži vienkārši tas nolāpītais čiveklis bija pārņēmis manu dzīvi gandrīz līdz atkarības līmenim. Kad vienā brīdī neapdomīgi (un nepilnīgi) formulēta doma izraisīja kārtējo diskusiju kariņu ar asām vārdu apmaiņām, nolēmu, ka pietiek. No tā nav nekādas jēgas. Viss ko tur ieraksti pazūd bezgalīgā plūsmā, kuru atpakaļ neviens nekad nelasīs, un no taviem viedokļiem pārsvarā ne silts ne auksts. No tā saucamajiem sekotājiem reāli kādi 5-10% iesaistās un ieklausās tajā ko raksti, pārējie labākajā gadījumā pārskrien pāri (tie, kuru konti nav boti, vai sen nelietoti).

Īsi sakot, aktīvi atgriezties twitterī man šobrīd nav plānu. Biju domājis, ka varētu tvītot ceļojumu piezīmes, taču man uzrakstīja Gemius par kārtējo blogu statistikas kariņu aprīlī, kas automātiski nozīmē, ka visu rakstīšu blogā. Blogā es varu skaidrāk izteikties, papildināt tekstus ar ilustrācijām, un labāk noformēt. Ceļojumu pierakstus teksta formā ir daudz ērtāk pārlasīt pašam arī vēlāk [1. esmu pamanījis, ka ceļojumu apraksti vislabāk noder tieši pašam. Es pats svešus ceļojumu aprakstus lasu reti, vai nelasu].

Daži būs pamanījuši, ka esmu nedaudz aktīvāk sācis darboties iekš Facebook, un tam ir trīs iemesli – pirmkārt, tas ir kā “detox” režīms atiešanai no twitter. Otrkārt, Facebook aktivitātes redz tikai manis apstiprināti draugi. Treškārt facebook ir nedaudz labāk organizētas diskusijas – komentāri uz vienu ierakstu atrodas vienuviet, un nav izbārstīti neizsekojamā plūsmā. Arī no Facebook plānoju izvākties tuvākajā laikā.

Tā lūk. Blogam ir RSS, abonējiet!

dead-baby-bird-IMG_3522

P.S.: Labi, es joprojām esmu pateicīgs cilvēkam, kas atbrauca izvilkt manu mašīnu no tīreļpurva. Bez twitter nekas tāds nebūtu iespējams. Twitterim ir arī daudz gaišo pušu, taču esmu nolēmis, ka to ir mazāk kā negatīvo.

18 Comments on “Kur pazudis twitter

 1. Nezinu, kāpēc Tu iesaki RSS, jo Tavam blogam tas ir tāds visai apgraizīts un rakstus tā pat nevar izlasīt.
  Ierobežots saturs topa pozīciju vārdā? Pseido blogerisms sanāk..

  1. Varbūt vari ieteikt kā to risināt? Es to speciāli neesmu uzstādijis, man šķiet tas ir noklusējuma variants WordPressam.
   edit: atradu un salaboju. lai gan es parasti piestrādāju pie raksta noformējuma, un žēl, ka rss lasītājs lasa plaintext un to neredz.

  2. Paldies. Man ir ātrāk sasinhronizēt rakstus offline lasīšanai un nemētāties starp dažādām lapām ar visādiem bremzīgiem pluginiem. Ja rakstā ir daudz foto, tas ir interesants un vēlos piedalīties diskusijā, es lapu tā pat atvēršu.
   P.S. es nevaru “replajot” uz Tavu komentāru, tikai uz savu. Kaut kas nav labi ar šo skinu :/

   Keep up the good work!

   1. Ir tik viena līmeņa diskusija, tāpēc lai atbildētu uz zemāko, jāatbild “parent” komentāram. Daudzlīmeņu diskusijas var ieslēgt, bet man liekas tad būtu baigais bardaks.

 2. Es palieku pie viedokļā, ka tu vnk nemāki to pareizi izmantot. Twitter ir lielisks informācijas avots! Vnk nevajag pārspilēt ar savas informācijas ģenerēšanu…

  1. Jā, tieši šo es arī gribēju pateikt. Iespējams tas neizfiltrējās cauri. Es esmu “all or nothing” tipa cilvēks, es nemāku tur rakstīt maz, un lasīt maz. Man ir (bija) nekontrolējama atkarība 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.