Technology

Google Glass

Internets daudz runā par jaunajiem google stikliņiem, ka tā ir komunikāciju nākotne, kā tas mainīs pasauli, un tamlīdzīgi. Tiem, kas palaiduši garām šo jauno tehnoloģiju, iesaku izlasīt šo lielisko apskatu.
GoogleGlass_15

Bet kā parasti, amerikāņi ir aizmirsuši, ka viņi nav vienīgā valsts pasaulē. Google Glass ir viens liels trūkums – tas pārāk balstās uz balss komunikāciju. Kad iznāca iPhone 4s, amerikā lielākā funkcija, kas tika universāli reklamēta kā galvenais produkta trumpis (dēļ kuras arī burts “s” nosaukumā) bija Siri — balsi atpazīstošs asistents. Un tad atcerieties tālāk – kad iPhone 4s parādījās Rīgā, jūs kaut vienā reklāmā redzētāt Siri? Nē! Tas nekur neparādijās, jo Siri strādā tikai ar dažām valodām, un Latviešu valodu visticamāk nesapratīs arī pēc 10 gadiem.

Šī pati bēda draud Google glass projektam, tikai daudz lielākā apjomā. Ja iPhone var bez problēmām lietot neko nezinot par Siri, tad Google Glass, kurš gandrīz pilnībā paļaujas uz balss komandām, darbosies tikai valstīs kur runā Angliski (un pēc dažiem gadiem sapratīs arī Ķīniešu, Spāņu, Itāļu un Franču valodas – šīs pēc sešpadsmit mēnešiem kopš izlaišanas saprot Siri). Protams, arī valstis kur runā šajās piecās valodās kopumā ir visai nozīmīgs tirgus. Taču tas nekad neizkonkurēs parasto telefonu.

Es nestādos priekšā situāciju, kad ar šo kalambūru stāvu trolejbusā un (pārkliedzot apkārtējo troksni) izkliedzu komandas “OK glass, take some pictures”.

Nākotne pieder kompānijai, kas nevis nodalīs mūsu komunikāciju, bet atradīs veidu, kā to atvieglot, apvienojot visas pasaules valodas, nevis tās šķeļot.

9 Comments on “Google Glass

 1. Google vispār pēdējā laikā nodarbojas ar ekskluzīvu, dārgu un bezjēdzīgu lietu izstrādāšanu. Piem., Nexus Q, Chromebook Pixel un Google Glass. Acīmredzot Googlei ir par daudz naudas, ka var izmest šādos ekonomiski nepamatotos produktos. Bet cik var saprast Google vnk vēlas būt par trendsetteriem.
  Labi, ka vismaz ir izņēmumi un tādi produkti kā Nexus 4, 7 un 10 ir ļoti labi padevušies!

  1. Piedod, bet patricietis ir muļķis. Nekādā pakaļā nav iespējams saprast vai produkts būs ekonomiski pamatots vai nē. Tajā pat laikā produkta pamatojums nevienmēr tiek meklēts ekonomikā. Loģiski, ka kompanijas strādā, lai iegūtu lielāku peļņu. Atšķirība kompāniju starpā ir tikai tā kurš izmanto un maina konkurētspējīgos aspektus! Produkts googlei ir search un textads. Google glass principā ir tāds always on – voice search, kas perfekti nostiprina search funkcijas pozīcijas. Un tas ir vienīgais pamatojums. Google nepelna uz glass hardware vai android hardware vai pixel hardware. Tie visi bija un ir eksperimenti jeb rīki, lai secinātu vai ir iespējams palielināt search un attiecīgi gūt lielāku peļņu, arī no reklāmas.
   Par voice nepiekritīšu normim. Siri ir savādāks stāsts kurā es netaisos iedziļināties, bet svarīgais ir tehnoloģiskās izmaiņas. Jau tagad pat angļu valodā Siri smagi zaudē google voice precizitātes ziņā. Tajā pat laikā google translate piedāvā jau normāli strādājošu voice to voice turlkošanu starp n valodām. Manuprāt progress ir milzīgs. Par Latviešu valodu jāpiekrīt, bet atceries, ka google pilnīgi noteikti pieņems piedāvājumu no Latviešu puses par valodas iekļaušanu. Problēma ir tajā, ka ir pārāk maz latviešu, kas to vēlas un reali darīs principā bez maksas 🙂 Tātad atliek vien gaidīt brīnumu vai google zemās prioritātes pienākšanu līdzīgi kā ar maps un streetview un play store. pēdējais gan vēl līdz galam nav noticis. hardware veikala ziņā (aļa nexus).

   With Google Translate you can:
   • Translate text between 65 languages
   • Translate by speaking the text instead of typing it (17 languages)
   • Use camera to take a picture and brush text to translate (available on Android 2.3 and above).
   • Listen to your translations spoken aloud (40 languages)
   • Communicate with another person using speech-to-speech translation in Conversation Mode (ALPHA, 14 languages)

   1. Pasaulē šobrīd ir ap 7000 dažādu valodu. Kamēr pa grafiskajām piktogrammām var spaidīt jebkurš (jo kamera visās valstīs izskatās vienādi, tāpat kā tastatūra, vai kalkulatos), tikmēr 7000 valodas Google neiemācīsies _NEKAD_

  1. Paga paga, es neko tādu neteicu. Es teicu, ka tas ir nišas produkts konkrētiem gīkiem, un ka tas neaizvietos telefonu.
   Edit: komikss lielisks, piekrītu 100% ka tā tas arī būs 😀

 2. prusuxprusux, vai tu reāli ikdienā lieto Siri un tamlīdzīgas muļķības? Iespējams, ka amerikāņi tev jau ir galīgi izkompostrējuši tavu smadzeni. Gribu tevi redzēt skaļi sarunājoties ar Google Glass vai Siri braucot Rīgas trolejbusā (kā to jau minēja Normis). Ja tev patīk “stilot” tādā veidā, tad ok… uz priekšu, bet visādas tehnoloģiskās “fīčas” ar ko ražotāji mēģina tevi “nopirkt” lielākajā daļā gadījumu ir vnk fufelis. Piem., Samsung Galaxy S III fīča, ka telefons tevi “vēro” vai tev acis ir vaļā vai ciet un attiecīgi izslēdz ekrānu 😉 Varbūt neesmu no tās paaudzes, bet man tas šķiet muļķīgi un nevajadzīgi. Ir kaut kāda robeža, kur iespējām un fīčām jau beidzas praktiskā nozīme un sākas vnk stulbums.
  Un ja tu saki, ka “Google nepelna uz glass hardware vai android hardware vai pixel hardware”, tad kāda jēga ir radīt šādus produktus? OK, tu saki, lai “palielināt search un attiecīgi gūt lielāku peļņu, arī no reklāmas”. BET ja šie produkti maksā nesamērīgi dārgi, tad kā viņi to iedomājas izdarīt? To, ka daži indivīdi (kas varēs atļauties stilot) nopirks sev stilīgu spēlmantiņu, nenozīmē, ka Google no tā iegūs vērtīgu info, ko varēs attiecināt uz lielo patērētāju masu un tādā veidā jau modelēt masu patērētāja vēlmes un rezultātā tur “iespraust” savas reklāmas?
  Un kā tavuprāt Nexus Q palīdzēs Google nopelnīt uz search?

 3. Tieši tā, Nexus Q pats Google atcēla 🙂 Jo laikam bija kaut kādi gļuki un beigās Google uzdāvināja šo brīnumu “tiem-laimīgajiem”, kuri bija pieteikušies rindā uz pirkšanu.
  Nu un tad tagad varam mēģināt parēķināt cik Google šāds “prieks” izmaksāja – izveidot dizainu, pielāgot softu, saražot nelielu partiju un beigās atdot pa velti?
  Normi, tu pats esi no ražošanas 🙂 un lieliski zini cik tas viss varētu maksāt 🙂 Pie tam produkts kvalitātes un dizaina ziņā izskatās ļoti pat ok! Tātad ir izmantoti kvalitatīvi un dārgi materiāli un patērētas n-tās dizainerstundas.

 4. Pāris domu graudi.
  1. Neesmu pārliecināts, ka “S” iPhone 4S nosaukumā nozīmē Siri, jo tas, cik man zināms, no Apple puses nekad nav oficiāli paskaidrots. Ja man būtu jāmin, es teiktu, ka tas nozīmē “speed”, kas nozīmē tipa ātrāku tālruni uz iepriekšējā modeļa bāzes. Līdzīgi, kā iPhone 3GS, kurš sekoja modelim iPhone 3G.

  2. “latviešu valoda”, “franču valoda”, “angliski”- tos visus raksta ar mazo burtu.

  3. Bēdīgi, ka esam tik maza nācija, ka ražotāji neievieš nopietnus latviešu valodas mākslīgā dialekta rīkus. Lai arī tas tā ir, es joprojām gribētu pamēģināt Stiklu (es esmu komentētājs, es varu lietot lielos/mazos burtu arī nepareizi :), jo tas dod vairāk, kā tikai tālruņa / Stikla vadību ar balsi- man būtu interesanti filmēt notikumus, uzņemt fotomirkļus, lietot navigāciju un izmantot augmented reality iespējas. Visas šīs funkcijas iespējams vadīt ar tālruni (ieslēgt navigāciju un tml.), vai roku (interfeiss uz hārdwāres, kas ļauj nofotografēt attēlu, vai uzsākt filmēšanu). Ja ne pirmajā iterācijā, tad mazliet vēlāk noteikti. Ne tikai dēļ latviešiem, bet arī “diseiblotajiem” lietotājiem.

  4. Domāju, ka googlei nebūtu ļoti sarežģīti implementēt latviešu valodas balss vadību tikai Glass iekārtai, neveidojot pilnu latviešu valodas mākslīgā dialekta risinājumu. Vai varbūt vēl labāk- ļaut lietotājam pašam iestatīt balss komandas, kuras darītu noteiktas funkcijas. No otras puses, es pats tik un tā šādu funkciju publiski neizmantotu, jo dot balss komandas datoram man nekad nav šķitis “veseli”. Pat ja to varētu darī latviešu valodā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.