Google Glass
Internets daudz runā par jaunajiem google stikliņiem, ka tā ir komunikāciju nākotne, kā tas mainīs pasauli, un tamlīdzīgi. Tiem, kas palaiduši garām šo jauno tehnoloģiju, iesaku izlasīt šo lielisko apskatu.
Bet kā parasti, amerikāņi ir aizmirsuši, ka viņi nav vienīgā valsts pasaulē. Google Glass ir viens liels trūkums – tas pārāk balstās uz balss komunikāciju. Kad iznāca iPhone 4s, amerikā lielākā funkcija, kas tika universāli reklamēta kā galvenais produkta trumpis (dēļ kuras arī burts “s” nosaukumā) bija Siri — balsi atpazīstošs asistents. Un tad atcerieties tālāk – kad iPhone 4s parādījās Rīgā, jūs kaut vienā reklāmā redzētāt Siri? Nē! Tas nekur neparādijās, jo Siri strādā tikai ar dažām valodām, un Latviešu valodu visticamāk nesapratīs arī pēc 10 gadiem.
Šī pati bēda draud Google glass projektam, tikai daudz lielākā apjomā. Ja iPhone var bez problēmām lietot neko nezinot par Siri, tad Google Glass, kurš gandrīz pilnībā paļaujas uz balss komandām, darbosies tikai valstīs kur runā Angliski (un pēc dažiem gadiem sapratīs arī Ķīniešu, Spāņu, Itāļu un Franču valodas – šīs pēc sešpadsmit mēnešiem kopš izlaišanas saprot Siri). Protams, arī valstis kur runā šajās piecās valodās kopumā ir visai nozīmīgs tirgus. Taču tas nekad neizkonkurēs parasto telefonu.
Es nestādos priekšā situāciju, kad ar šo kalambūru stāvu trolejbusā un (pārkliedzot apkārtējo troksni) izkliedzu komandas “OK glass, take some pictures”.
Nākotne pieder kompānijai, kas nevis nodalīs mūsu komunikāciju, bet atradīs veidu, kā to atvieglot, apvienojot visas pasaules valodas, nevis tās šķeļot.