Notes - Uncategorized

Citas spēles

Šodien redzējām “Wreck it Ralph” un lai arī multene mani diži nesajūsmināja, nedaudz uzdzina nostaļģiju pēc vecām spēlēm. Uzreiz pateikšu, lai arī senos laikos spēles mēdzu spēlēt, nekad to neesmu darījis daudz, un kopš nedaudz pamēģināju World of Warcraft kad tas sāka kļūt populārs, mūsdienās vispār spēles nespēlēju. Īpaši jo Olivers man momentā atņemtu klaviatūru.
Tad atcerējos, ka biju nopircis spēli Limbo, un tas mani atkal atgādināja par spēļu žanru kas man šķiet tik tuvs (papildus Kvestiem) – tās ir tādas atmosfēriskas spēles, kur kaut kur ir jāiet, neviens nerunā, nav nekur jāsteidzas, un tas viss pasakaini izskatās.

Nesen pamanīju, ka ir iznākusi interesanta spēle Journey, kuru gan diemžēl spēlēt nevaru, jo man nav PS3, taču izskatās, ka tas ir kas no Ico stila. Kas ir Ico? Vēl viena lieliska PS pasaules spēle, kurā ir dievīga atmosvēra. Blakus Ico ir Shadow of Colossus. Mūsdienās Limbo liekas arī atsit šo žanru. Diemžēl ar vecām spēlēm ir tā, ka atmiņā tās izskatās lieliski, bet atliek tās atkal atvērt, un viņas vairs nemaz nevelk spēlēt. Samaitāti standarti. Varbūt ir vēl kāda mūsdienīga spēle no šāda tipa žanra, līdzīga Limbo vai Ico?

Un kur ir palicis Quest žanrs? Vienā interesantā saitā “GOG” (Good old games), kur var nopirkt visādu spēļu klasiku par salīdzinoši mazām naudiņām, nesen iegādājos Broken Sword, jo vienkārši nekā sita līdzīga mūsdienās nav.

Journey (2012)

Ico (2001)

Shadow of the colossus (2005)

Limbo (2012)

GOG veikals

4 Comments on “Citas spēles

  1. Ja par kvestiem runājam, tad iesaku pameklēt “The Cave”, kas nesen, janvāra beigās no PS2 uz PC iznāca tautās. Pats smieklīgākais, ka dienu jau pēc relīzes torrentos jau pieejams bija. Spēle pati par sevi iedvesmojoša un nedaudz ņirdzīga. Katrā ziņā, vakara izklaide garantēta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.