Notes - Uncategorized

Interneta kopienas

Esmu pamanījis, ka par Latvijas vēsturi internetā ir maz materiālu. Turpretim krievu valodā ir neskaitāmi ļoti populāri, pat milzīgi forumi par Rīgu, Latviju, vēsturi un dažādu kultūras un industriālo mantojumu.
Vai tiešām Latviešiem pašiem sava zeme tik maz interesē? Vai arī mūsu jaunatne vairāk nodarbojas ar klubiem un televīziju? Varbūt es vienkārši nezinu šos slepenos, plašos un gudros forumus, kuros dzīvo izglītotā Latvijas jaunatne?

Te ir daži no krievvalodīgajiem forumiem, ar kuriem ik pa brīdim nākas sastapties meklējot ģeokastītes:

No galvas vairs neatceros, komentāros iesakiet vēl. Un ja ir kāds lielisks forums par vēsturi arī latviešu valodā – iesakiet arī tos. Izveidosim smuku grāmatzīmju sarakstu.

24 Comments on “Interneta kopienas

  1. Domāju, ka tas ir saistīts ar mentalitātes atšķirībām. Pusi no tiem saitiem veido cilvēki ar aktīviem/neparastiem hobijiem- diggeri, melnie arheologi, militārās vēstures pētnieki, kas nodarbojas ar karavīru pārapbedīšanu, vēstures rekonstruktori un ltt.Starp citu, tā pati ainiņa ir ar sportu. Paskaties visādus karate, taekvondo, capoeiras, tūvcīņas klubiņus- 100% krievvalodīga auditorija. Latvieši, laikam, dejo 🙂

  2. Paldies par forum.myriga.info, 1201.lv un zurbu.net pieminēšanu 🙂 Īstenībā tie ir savstarpēji cieši saistīti: sākumā es rakstīju 1201.lv (toreiz gorodriga.info) pats, tad pieliku klāt forumu, kas vēlāk izauga par patstāvīgu vietni. Zurbu radās, kad foruma popularitātes un startapu viļņa iedvesmots, izdomāju uztaisīt sistēmu, kura ļautu ikvienam pasaules novadpētniekam izveidot forumu par savu pilsētu. Pārvietoju uz turieni visus rakstus par Rīgu, Valmieras muzeja darbinieki arī ik pa laikam raksta, bet kopumā tur stipri jāpiedomā par kopējo koncepciju un daudz kas jāparveido. To es vakaros, ieskaitot šodienas, arī daru, bet nekādus termiņus apsolīt nevaru 🙂 Pa to laiku forumieši bez manis izveidoja biedrību „Riga CV”, kas, ja pareizi atceros, sākumā netika veidota ar mērķi uzturēt savu lapu rigacv.lv ar rakstiem, bet nu vēlāk tās biedri sāka tur publicēties. Tostarp aktīvākais no viņiem, Kirils, kas pārsvarā gazeta.lv vēstures sadaļā par Rīgu arī raksta. Tātad, šos haotiski defragmentētus piecus linkus var sagrupot kopā.
    Attiecībā uz resursiem latviešu valodā, pieminēšu http://citariga.lv/ un http://letonika.lv/default.aspx?, kā arī LNB veidotās: ne tikai Zudušo Latviju, bet arī lieliskos http://periodika.lv/ un http://kartes.lnb.lv/, arī http://academia.lndb.lv/xmlui/. Lai arī par mūsdienu būvniecību un angliski, šajā sarakstā iederas arī interesantais http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=2299 forums. Turklāt forum.myriga.info un zurbu.net mēs kopš paša sākuma atbalstam diskusijas latviski, un daudzi šo iespēju izmanto. Kādreiz gribējām tulkot interfeisu, bet galu galā IPB latviešu tulkojumu neatradām un tā arī palika.

    P.S.: nez kāpēc Laacz pirms četriem gadiem rakstīja gandrīz to pašu: http://laacz.lv/2008/07/10/par-rigu/ 🙂

    1. Paldies par skaidrojumu un linkiem. Dotie linki gan tādi oficiāli. Es vairāk brīnijos, ka tieši privātie projekti un dažādi privātie forumi ir tieši krieviski, un latviski tādu forumu nav – ir tikai valsts atbalstīti portāli un tml.

  3. Vai šie privātie projekti un forumi ir pamatā no Latvijas krieviem? Ja tā tad tiešām dīvaini, bet ja nē tad tad atkal galīgi nav par ko brīnīties…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.