Idejas

Viltīgā sarkanā gaisma atrisināta!

Pirms kāda laiciņa dalījos sašutumā par ceļu policijas uzlikto sodu savā rakstā “Viltīgā sarkanā gaisma“. Tā kā uzreiz pēc soda uzlikšanas devos atvaļinājumā, uzreiz apstrīdēt nevarēju, turklāt – uz to brīdi vēl nebija 100% skaidrs, ka taisnība ir manā pusē. Ceļojuma laikā blogeris Kaspars ķērās pie lietas, un noskaidroja likumisko pusi. Tas man deva motivāciju doties pie labākā jurista ko es pazīstu, un sniegt sūdzību par nepatiesi piespriesto sodu. Sastādijām šādu te dokumentu, es ceru, ka kādam noderēs citas taisnības cīnīšanā.
Sūdzību ieliku aploksnē, un devos uz pasta nodaļu, kur to nosūtiju iestādes, kas minēta uz protokola, priekšniekam. Vēstuli sūtiju kā “apdrošināta ar satura aprakstu” (atšķirībā no ierakstītas vēstules, šāda vēstule varot tikt lietota tiesā, ja to vajadzētu, jo ir pierādijums ka sūtiju sūdzību, nevis zeķes), ar papildus pakalpojumu “paziņojums par izsniegšanu + izsniegt personīgi”. Tā teikt, lai būtu drošs, ka manu sūdzību laicīgi saņem.

Tā kā sodu piesprieda 21. jūlijā, šodien atsūtija atgādinājumu, ka ja nesamaksāšu sodu, pēc divām dienām stāsies spēkā soda sankcijas, bet nekādu atbildi (izņemot par sūtijuma saņemšanu) nebiju saņēmis.

Šodien atnācu no darba un – Uzvara! Pasta kastītē sagaidīja resna aploksne ar Lēmumu par soda atcelšanu. Seko gara analīze (uz trim lapām) par to kā un kur mani sodīja, tad kā ir pratināts nabaga inspektors, kā ir notikusi krustojuma apsekošana dzīvē, un kā ir secināts, ka tur tik tiešām ir jāvadās pēc zīmēm. Beigās ir secinājums ar šādu lēmumu:

1. cp jaunākā inspektora tāduntāda pieņemto lēmumu atcelt un lietu izbeigt
2. par pieņemto lēmum paziņot N.R.
3. pārkāpuma lietas materiālus atgriezt VP RRP KPP sat admi pārk. birojam

Uzvara!

Papildināts: Lēmums studijā! 

40 Comments on “Viltīgā sarkanā gaisma atrisināta!

  1. Apsveicu.
   Noteikti vajag cīnīties, jo necīnoties par taisnību sanāk samierināties ar ierēdņu pašdarbību.

   Patiesībā pirmajā pārsūdzībā parasti var iztikt bez jurista (pieņem brīvā formā) – visiem taču CSN tāpat būtu jāzin, tad atsauc atmiņā un sameklē atbilstošos punktus. Pāris stundas kas nav izmestas vējā jo CSN tiek atkārtoti.

   Ja tas tiek noraidīts, tad jau var meklēt juristu un uz tiesu.

 1. lōģiski! es ar nebūtu maksājis, bet strīdējies … jo luxofors tur acīmredzami neaatiecas uz to ielu ! 🙂
  Šajā lietā nemaz savādāks iznākums nevarēja būt 😉

 2. Ļoti interesētu kas notiktu, ja tu par jurista pakalpojumiem būtu samaksājis, nez piemēram 50 lvl un rēķinu par šiem pakalpojumiem sūtītu līdzi.Gan jau nekas tāds protams bez tiesas nekur, bet nu tomēr. Tieši KO tā inspektora šefs tajā brīdī tur lasot to teiktu? 🙂

  1. Ap 2Ls, tik cik pasta izdevumi. Jurists man labs draugs 🙂 Tā kā es nosūtīto sūdzību esmu te ielicis, ceru kādam noderēs, un nevajadzēs maksāt juristiem.

 3. Pievienotajā lēmumā 2. lapā ir vieta kur policista uzvārds nav aizkrāsots, par cik lēmums pārpublicēts TVNetā derētu to aizķēpāt lai autoram nesanāk šmuce.

  1. OK ir labots. Es gan nezinu kāpēc man tas vispār bija jārediģē, jo šis nav slepens dokuments, un nekur nav liegts tādu izplatīt. Es tikai aizkrāsoju aiz laba prāta, nevēloties nevienam bojāt reputāciju

 4. Aizdomas ka šobrīd arī luksoforos tur kautkas mazliet ir mainījies, pāri krustojumam neviens no luksoforiem vairs neizskatās pagriezts slīpi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.