Apple

Geocaching with Mac

Nesen Garmin ierīču lietotājiem iznāca jauna programmatūras versija, kas ļauj Geocaching slēpņiem attēlot “Spoiler bildes”. Lielisks papildinājums, bet atvainojos – ir problēma: tikai Opencaching slēpņiem. Opencaching ir Garmin atbildes joks pēc konflikta ar Groundspeak, kas ir Geocaching projekta autori. Opencaching nekur īsti nav populārs tāpēc šāda izmaiņa nevienam Latvijā nav aktuāla – bet pamanīju nelielu piezīmi ziņas apakšā:

You can also take advantage of geocache photos on your Garmin handheld for geocaches obtained from a source other than OpenCaching.

Tiesa gan lai lietotu bildes no Geocaching slēpņiem, tās jāizvieto tik šausmīgi neparocīgā veidā, ka vēmiens nāk. Acīmredzot ar nolūku process ir sataisīts tik līks, ka teorētiski ir bet praktiski ar rokām to neviens nedarīs.

Par laimi, Windows lietotājiem uzreiz parādijās dažādas programmas kas šo automatizē un automātiski ielādē bildes, kā arī sakārto tās ļoti šīzīgajā direktoriju formātā. Bet ko darīt Linux un Mac lietotājiem? Par laimi, arī šeit kāds ir pastrādājis, un izveidojis komandrīkas kopu Python skriptu veidā: GCtools. Kā šo brīnu uzinstalēt uz Mac? Nav tik grūti.

  1. Uzinstalējam Xcode, šis nāk līdzi uz Mac instalācijas diska, vai atrodams Mac App store, palaižam un preferencēs izvēlamies instalēt “command line tools”
  2. Uzinstalējam Mac Ports, sistēmu kas ļauj viegli instalēt visādas linux programmas
  3. Pēc noklusējuma uz Mac ir virsū Python 2.7, bet mums vajag 3. Tāpēc rakstām komandrindā sudo port install python32
  4. Nepieciešams arī XML failu lasītājs priekš Python, rakstām sudo port install py32-lxml
  5. Vajadzīga bilžu apakšsistēma, rakstam sudo port install ImageMagick
  6. Atveram  GCtools folderī ielādēto failu gc_get_spoiler_pics.py ar teksta redaktoru
  7. Nomainam failā pirmo rindiņu (Python atrašanās vieta) pret šo (to kur to ielika port komanda): #!/opt/local/bin/python3.2 -OO
  8. Komandrindā rakstām ./gc_get_spoiler_pics.py g.gpx (kur g.gpx ir tavs Geocaching pocket query)
  9. Rezultātā tiks ielādētas bildes no GPX failā minētajiem slēpņiem, un saglabātas Garmin saprotamā folderu struktūrā. Kopējam aparātā un gatavs!

Izskatās briesmīgi sarežģīti, it īpaši ja esi pieradis pie smukiem GUI interfeisiem, bet nebaidies, ja sekosi soli pa solim, viss būs kā vajag.

8 Comments on “Geocaching with Mac

  1. […] Ņemot vērā, ka pagāja visai ilgs laiks kamēr es sapratu, kā funkcionē vektora karšu taisīšana šai programmai, vēlējos padalīties. Šoreiz sarežģītības pakāpe (gīkisms, ja vēlaties) ir daudz augstākā līmenī, nekā viens no iepriekšējajiem rakstiem par Geocaching aprakstu bildīšu ģenerēšanu. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.