Idejas

CHINA

Sen neesmu bijis atvaļinājumā, jau kopš pagājušā gada aprīļa, kad vulkāns izjauca mūsu Italijas plānus, un aizbraucām ar auto uz Benelux valstīm. Šis gads sākotnēji bija saplānots pilnīgi atšķirīgi, sākot no plāna doties uz San Francisco, tad plāni mainījās uz Indiju, tad uz Vjetnamu un Kambodžu. Visi plāni beigās izjuka, jo ar bērnu negribējās baigi daudz braukāt. Tad izdomājām Septembrī braukt uz Ņujorku, un ar īrētu auto aizbraukt līdz Niagārai.

Bet tad, vakar no rīta man kolēģis parādija jauno Finnair akciju, un viss atkal mainījas. Miks blogā ierakstīja ka brauks dzīvot Kambodžā (vēl ilgi domāju vai tas nav joks vai sociālais eksperiments) bet nu tas vispār bija pēdējais piliens, vai pēdējais sāls manās rētās (jo āzija man ir ļoti tuva) un jau dažas stundas vēlāk nopirkām biļetes uz Pekinu.

Nedaudz vairāk kā divas nedēļas ceļosim pa Pekinas tuvumā esošajām interesantākajām vietām, sākot jau protams ar aizliegto pilsētu, ķīnas mūri, un tad varbūt ar nakts vilcienu uz Šanhaju vai uz terakotas armiju Siaņā – nekas no tā vēl nav izdomāts, un ir tikai idejas.

Nekas nav labāks par sajūtu, ka viss vēl ir priekšā un nekas nav konkrēti izplānots. Tad jau redzēs.

Katrā ziņā, mūsu visu laiku spontānākais pirkums.

P.S.: Ak jā, izlidojam 6. jūnijā, atpakaļ 22. jūnijā tieši uz līgo svētkiem.

14 Comments on “CHINA

 1. Kā vispār Tu plāno tādus ceļojumus? Viena lieta izdomāt virzienu un sapirkt biļetes, cita izdomāt kad/kā/kur/pa cik skatīties un apmeklēt. Vari kādreiz padalīties ar šādām lietā, jo tā saprotu, ka ceļo apkārt pa pasauli regulāri. Paldies!

  1. Ir vietas kuras esmu redzējis filmās, grāmatās, bildēs, un kuras gribu apskatīties dzīvē. Piemēram kopš bērnības mani ir fascinējuši rīsa lauki. Tāpēc Indoķīna bija mans sapnis. Sākumā domājām braukt uz Vjetnamu (2008. gadā), tad skatījos ka Laosa ir daudz neizzinātāka un “tālāka” valsts ar līdzīgu kultūru. Aizbraucām tur.
   Tāpat var sākt domāt par valsti vienkārši pēc aviobiļešu cenām – Finnairs uz Pekinu maksāja 397Ls (turpatpakaļ, jo bieži man jautā), kas šim reģionam ir visai lēti, parasti ir kādi 500Ls vai vairāk (ar Finnair). Lai arī es gribētu, uz Butānu es piemēram vēl nemaz nedomāju braukt, jo tur ir dārgi aizkļūt, uzturēties un vispār – mums šobrīd ir piemērotas civilizētas valstis kur jēdzīgi var pārvietoties ar bērnu. Variantu bija maz. Ārpus eiropas ir tikai Amerika un civilizētā āzija (Ķīna, Japāna, Koreja). Austrālija ir par tālu un dārgu.

   Ja valsts ir izdomāta, tālāk es daru vienkāršas lietas – skatos Flickr populāras bildes un prātā atzīmēju kādas vietas man vizuāli patīk, un vai tās ir iespējams apmeklēt. Piemēram šāds search: http://www.flickr.com/search/?q=china&s=int

   Tad kad dažas no vietām esmu ielāgojis, skatos Wikitravel.org, tur ir ļoti daudz rekomendāciju. Skatos karti, kas ir reāls – Ķīnā konkrēti ir baigi grūti kaut ko plānot, jo viss ir tik tālu. Tā valsts ir gigantiska. Vismaz tur ir vilcieni, ko arī plānojam izmantot. Vēlāk kad esmu uz vietas, nopērku Lonely Planet (vismaz plānoju) jo uz vietas tas parasti ir lētāks. Tad spontānā plānošana ir vieglāka, jo “tur” parasti internetā nesēdi.

   Nekāda konkrēta maršruta nekad nav!

   Taizemi un Laosu mēs bijām it kā izplānojuši, bet pēdējā dienā jau iešāvās prātā viens cits variants, un vispār uz vietas tikai domājām kur tālāk braukt. Tas man personīgi patīk visvairāk – kad sēdi kādā tālā valstī, starp vietējiem, neviena baltā cilvēka, laiks ir apstājies – un tu zini – rītdien nekur nav jābūt, neviens nezvanīs, vari darīt ko gribi. Palikt vēl, vai braukt citur – izdomāsi kad sagribēsies.

 2. Pirms 10 gadiem modē bija skriet uz Īriju/Angliju, tagad modē ir Āzija… (uzsveru vārdu modē).Laikam jau vilina tā austrumu kultūra, mani pašu ļoti interesē Tibeta un ceru, ka kādreiz nokļūšu tur 🙂

  1. pirms 10 gadiem vienkārši uz āziju bija daudz dārgāk aizbraukt, atceros ka biļete uz japānu ap 1000ls grozījās. tagad ja paveicas pie 400ls

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.