Idejas

Ceļot

Lai arī pateicoties darba īpatnībām, pasauli esmu apskatījis visai labi, nevarētu teikt ka esmu daudz ceļojis pats par sevi. Tomēr pateicoties šiem braucieniem, ceļošana ir kļuvusi par manu galveno mērķi. Ja ir jākrāj un jātērē nauda – ceļošanai būs augstākā prioritāte.

Iepriekš esmu jau rakstījis, par to kāda veida ceļošanu es saprotu vislabāk.

Toties vissliktāk es saprotu ceļošanu ar tūrisma aģentūrām autobusos. Labi, es varu novērtēt to, ka šis veids ir stipri vienkāršāks priekš vecākiem cilvēkiem, kam nav vēlmes vai iespēju veikt ceļojumu plānošanu un pašiem kaut ko organizēt. Samaksā naudiņas un brauc (un tad skaties uz mājām ko rāda krievu akcentā runājošā gides tante, bezpersoniski berot ārā nenozīmīgus vēsturiskus faktus, kamēr visi vaļā mutēm pēta arhitektūras nianses, no kurām neviens neko tāpat nesaproot).

Bet nu mīnusu ir pārāk daudz. Ceļojuma trešdaļu pavadi autobusā kopā ar “man nekas nepatīk, par ko es maksāju naudu” klaigājošām tantēm un cacām. Jau tā šaurajā autobusā vienā brīdī kāds salauž tualeti, un tad visiem jāčurā pa krūmiem, salūzt kondicionieris vai sildītājs, gides tante piespiež visiem iet ēst kaut kādās speciālajās vakariņās pa lielu naudu, visur jāiet viņai pakaļ sekojot karodziņam, un tikai uz stundu tev ir brīvais laiks, kad vari paspēt aizskriet tālāk no “tūristu takas”. Solītā 5* viesnīca ir ceļmalas motelis. Visu ko tu redzēsi, tu redzēsi stāvot blakus neapmierinātam krievu (no offence, bet dīvaini ka latviešu ir mazāk šajos braucienos, laikam Latvieši neizvēlas autobusu tūres, vai arī tiem nav naudas) bariņam kas pie sevis kaut ko ņurdēs un sūdzēsies. Viss ko tu redzēsi būs “zelta tūristu līnija centrā” un reālo pilsētas dzīvi tu nekad nesastapsi. Nedzirdēsi valodu, dzirdēsi tikai gidi un līdzbraucējus. Redzēsi tikai suvenīru bodes un “special deal veikaliņus” kurās gidei tevi “nejauši” bija jāieved.

Godīgi sakot par prasītajiem 300Ls tu vari aizbraukt 3000Km ar auto (ja nebrauksi viens, degviela būs lētāka), palikt hosteļos un pie Couchsurfing cilvēkiem, un redzēsi simts reizes vairāk.

Protams viss jau ir atkarīgs no prioritātēm. Ir cilvēki kam patīk gulēt kūrortā un peldēties sarkanajā jūrā. Ir tādi, kam patīk ka visu noorganizē viņa vietā. Ir arī tādi, kam patīk klausīties vēstures stundās par māju arhitektūru. Dažiem patīk ceļot ar sabiedrisko transportu un gulēt pieturās. Citiem patīk ceļot ar lidmašīnām un gulēt dārgos hoteļos. Arī tādi, kas ceļo ar autostopiem. Un vēl tādi, kas ceļo ar automašīnām paši veidojot maršrutus un rezervējot lētākās viesnīcas Booking.com

Es pazīstu tos visus. Tikai izdomā, kurš no tiem esi tu.

24 Comments on “Ceļot

 1. es laikam būšu no tiem, kam organizētās autobusu ekskursijas nepatīk. jā, protams, liela priekšrocība ir visu zinošam gidam, kurš rāda to, un pastāsta šito, simtiem dažādus ne pārak vajadzīgus faktus, iespējams individuāli ceļojot es kautko palaidīšu garām, vai arī ilgi brīnīšos par kādu interesantu vietu/celtni/pieminekli un nesapratis, kas tas ir iešu tālāk. bet man nepatīk ceļot barā. bez izvēles iespējām un brīvi rīkoties ar savu laiku, uzkavēties interesantā vieta ilgāk, vai garlaicīgā vietā neapstāties vispār. arī minētās neapmierinātās autobusa tantes, kuras pūš, vaid un pirž… nu tur visādi gadās, nē. NĒ.es labāk ceļoju sabiedrībā, kurā man ir interesanti, un skatos to ko gribu, guļu tur kur man patīk. esmu braukājis apkārt arī vienatnē, nav nemaz tik slikti.

 2. Īsti nepiekritīšu par tiem ceļojumiem busos. Es gan principā braucu tikai ar Impro, kur rezultātā gidi ir ļoti sakarīgi un kontingents arī salīdzinoši ok (ar šausmām atceros skolas ekskursijas ar dažiem skolotājiem). Bet tas ir veids, kā pašam ne par ko nedomājot, redzēt gana daudz. Jo reizēm gluži vienkārši nav iespējams veltīt to laiku, lai pilnvērtīgi sagatavotos.
  Lai gan katra grupas ceļojuma rezultātā man rodas vēlme uz to vietu doties vēlreiz, šoreiz paša spēkiem.

 3. pašu plānots maršruts + ar savu autopilnīga brīvība ko, kad, cik ilgi apskati, cik tālu brauc utt

  Pēdējā laikā ceļoju tikai tā

 4. Nesen dzirdēts/lasīts salīdzinājums – ja pasauli var salīdzināt ar grāmatu, tad bez ceļošanas no lielās grāmatas var izlasīt tikai vienu lapaspusi.
  Ceļošana ar autobusu ir attaisnojama, tad, ja ir valodas problēmas un/vai cienījams vecums. Saprotu savu mammu, kura tā dara, bet arī tad katru reizi mēģinu ieskaidrot, ka saviem spēkiem lidot un plānot ceļojumu būtu vērtīgāk, jo varētu redzēt mazliet vairāk par tradicionālajām tūristu apstāšanās vietām. Arī braukšanu pāri puspasaulei, lai tikai pagulētu pludmalē man ir grūti saprast.

  Šobrīd tuvojas viens diezgan nopietns ceļojums/pasākums tāpēc arī pats priekš sevis cenšos definēt, ko es saprotu ar ceļošanu. Ir sakrāts garš saraksts ar lietām, ko gribētos dzīvē izmēģināt un tā vien šķiet, ka beidzot lielu daļu no tā arī spēšu realizēt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.