Latvia

Latvijas dalīšana

Ilgi domāju ar ko pārtraukt bloga klusēšanas periodu. Ja ikdienā raksta pa trim rakstiem dienā, muļķības vieglāk piedod, bet tādu ilgāku klusuma brīdi gribas pārtraukt ar ko interesantu. Un tā tas klusuma periods ievelkas un ievelkas. Nezinu vai šis ir interesanti, jo droši vien aprunāts jau krustu šķērsu, bet man likās gana saistoši lai par to uzrakstītu.
Nejauši uzdūros smukai liela izmēra Latvijas novadu kartei, tiem kas neinteresējas par tādām lietām, pilsētas rajonu vairs nav, ir novadi. Nebiju iedziļinājies novadu izvietojumā, biju tikai dzirdējis, ka tie nesakrīt ar pilsētu rajonu bijušajām robežām, tāpēc tas ko ieraudzīju mani ļoti pārsteidza un arī uzjautrināja.

Šeit ir karte:

Tur ir tik daudz interesantu lietu! Pirmkārt, kāpēc Liepājai vispār nav novada, bet Ventspilij tāds milzīgs? Tur bija izsole? Tad, kas ir Ciblas novads, ja uz Ciblu neved neviens asfaltēts ceļš (Ha, pats sevi sasmīdināju, no Ludzas uz Gulbeni arī neved neviens asfaltēts ceļš, tas laikam pie mums nav nekāds rādītājs. Bet tāpat, kas pie velna ir Cibla)? Esmu bijis tajā “novadā” daudz reižu, bet par Ciblu neko nebiju dzirdējis. Kapēc novads ir Rundālei, ja tā pat nav apdzīvota vieta (ir tikai Pilsrundāle, Bērstele un Svitene)? Kāpēc Vārkavas novads ir lielāks par Cēsu novadu?

Katrā ziņā visai uzjautrinoša karte. Tāpat, neskatoties uz Latvijas saskaldīšanu nesaprotamos novados, neesmu zaudējis pozīcijas sakarā ar manis apmeklēto Latvijas teritorijas daļu, un Viļakas novads joprojām ir pēdējais neapmeklētais Latvijas stūrītis.

12 Comments on “Latvijas dalīšana

  1. līdz šim kautkā nebiju iedziļinājies tajā jaunajā novadu būšanā, tā karte reāli ir rēcīga. varbūt es kautko nesaprotu, bet man šķiet, ka tā sadale ir notikusi pamatojoties uz katra novada finansiālo spēju, respektīvi nabadzīgie, kas netiek galā un pietrūkst naudas, ir sadalīti vairākās mazākās administratīvajās vienībās.bet tā karte atgādina kautkādu viduslaiku feodālo sistēmu, ar simtiem mazām karaļvalstīm un hercogistēm. ja vēl katra ieviestu savus dālderus, robežkontroli un vīzu režīmu, būtu pavisam jautri. un kas interesanti, ka dažu novadu “galvaspilsētas” nemaz neatrodas pārvaldāmajos novados — valmiera par piemēru. vai daži novadi nav viengabala — ķekavas novads iespraucies pa vidu olaines novadam, sadalot to divās daļās, un jau minētais raunas novads arī.

  2. Nu nav ar to Ciblu tik traki. Pagājušo vasaru ar ikaacu bijām GC 3-dienniekā pa Latgali un Ciblā iebraucām pēc GC29V0C – ja pareizi atceros, jo Ludzas līdz Ciblai bija asfaltēts ceļš un pati Cibla miests kā miests. Bet tālāk slēpnis GC29TK4 kādi 6km no Krievijas robežas jau gan šķita esam nekurienē 😀 Turklāt mums līdzi nebija pases, par ko pierobežā laikam var forši atrauties.

    1. Paldies par ieteikumu, dabas takas tieši interesē. Ap Ludzu daudz ir būts (kur nav?) bet tieši Ciblā neesmu bijis. Būs jāaizbrauc kad būs siltāks, lai ir garantija ka pa smuko 🙂 Man jau tas gals ļoti mīļš

  3. Nav komentu par visām citām Tevis pieminētajām “anomālijām”, bet Rundāles novads ir ļoti pamatots nosaukums. Šī vieta jau izsenis tiek saukta gan par Rundāli, gan par Pilsrundāli. Būtībā tas ir viens un tas pats. Arī pagasta nosaukums ir Rundāles pagasts, ar centru Pilsrundāles ciemā. Pie kam, ja paskatīties jāņa sētas kartē, tad tur apkārt ir atrodamas gan Pilsrundāle, gan Rundāle, gan arī Vecrundāle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.