Idejas

Tautas skaitīšana

Sākot no šodienas teorētiski var pieskaitīties tautai, lietojot internetu. Cik saprotu, viņi cer ka lielais vairums to darīs internetā, lai nav jāstaigā pa mājām. Internetā skaitīties varēs tikai divas nedēļas. Neskatoties uz šādu šauru termiņu, par serveriem un pieslēgumu nav padomāts. Visu dienu ir šāds skats:

Kur atkal to naudu likuši? Tak ne jau visu flaijeros un medijos. Ak pareizi – Microsoft serveru programmatūrā. Money well spent.

Smukiņi:

P.S.: Ak jā, tiem, kas nezin – oficiāli jāiet uz http://www.tautasskaitisana.lv/ un tālāk tur ir liels baneris uz minēto resursu.

48 Comments on “Tautas skaitīšana

  1. Darbā aizgaja – rīapusē bija ciet – tagad izdevās.
   mājās – ubuntu – iesēdās pie datu ielasīšanas – pēc autorizācijas

 1. Tagad neiet… Btw patika interneta aptaujā atbildes variants – “nemāku ne lasīt ne rakstīt”

 2. No Tevis negaidīju sarkasmu par MS un ‘money well spent’.
  Principā takš ir gluži viena alga, kas par platformu apakšā. Es savā ne tik īsajā IT mūžā esmu pieredzējis dažādu sistēmu izstrādi, uzturēšanu, uzlabošanu un nāvi uz dažādām platformām – gan atvērtā koda, gan MS, gan Oracle, gan pat IBM. Un gadījumos, kad kaut kas nestrādāja kā nākas, pie vainas *vienmēr* bija izstrādātāji vai admini.

  Nejau platformas izvēlē ir vaina.

 3. Man kaut kā veiksmīgi viss atvērās un arī tagad verās. Absolūti piekrītu Kasparam F., ka nav ko nolikt platformu, nav jau tā, ka šai konkrētai sistēmais nav tehnoloģiju, kas ļautu darboties pie palielinātas slodzes.

 4. Nu nav tik traki. Vakardien ap astoņiem aizpildīju.Ilgākais ir vispār atvērt lapu un ielogoties (~10 min).

  Pārējais iet ļoti ātri.

 5. Šodien septiņos no rīta izdevās sagaidīt pases datu ievadīšanas formu, taču biju aizmirsis par pārējo ģimenes locekļu pasēm. Fail.

  1. Pārējo ģimenes locekļu pases tak tur nevajadzēja izmantot. Par pārējiem vajadzēja ievadīt tikai vārdu, uzvārdu un personas kodu.

 6. Tāda miskaste, ja nav pases līdzi, tad var pieskaitīties tikai konkrētu banku lietotāji. Tehniski tas ir iespējams, jo citos servisos mana banka ir kā autorizācijas veids. Gribēju nopirkt jauo e-parakstu, bet tur vēl mazāk variantu, izvēle no 3 bankām.
  Ienāca prātā – vajadzētu SMS balsošanu ar triecienbalsojuma iespēju. Tā mēs varētu savākt pat 4 miljonus latviešu 🙂

 7. Saskaitījos!
  Vilšanās. Man nejautāja par valodām kuras pārzinu (tikai galveno valodu ģimenē), un man nejautāja vai es māku lasīt un rakstīt. Iespējams tas bija domāts par latviešu valodu, un to uzdeva tikai tiem kas atzīmēja ka ģimenē runā krieviski?

 8. Šodien piecos no rīta viss aizgāja ar otro reizi. Ja lieto Opera kā pārlūkprogrammu un izvēlās identificēties caur banku, tad nekas nestrādā, ja lieto Opera un izvēlās ievadīt pases datus, tad viss strādā. Ar Chrome viss aizgāja izmantojot banku autentifikāciju 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.