Idejas

Filma mirst

Protams, ka mirst. Nesen kāds kolēģis izbrīnā izbolīja acis, uzzinājis, ka lielveikalos tik tiešām vairs nepārdod fotofilmu. Jā, man arī šķita, ka vēl nesen pie maksimas kasēm stāvēja arī kāds Kodak Gold (roka neceļas šo par filmu saukt), bet nekā – tādas tur sen jau vairs nav.

Industrijā gan dzīvības pazīmes vēl reizēm ir manāmas. Relatīvi nesen Kodak izveidoja sēriju jaunu filmiņu – Ektar100, jaunais T-Max, un tagad arī jaunā Portra. Agrāk Portra dalījās paveidos pēc kontrastainības, taču tagad Kodak ir izdomājis, ka tāpat filmiņas tiek skenētas datorā, un kontrastu arī tur var palielināt. Tapēc uzzīmēja jaunus mazgraudainības un gaismas ietilpības grafikus, un tapa jaunā Portra bez burtiņiem galā.

Tas viss notika pavisam nesen, pagājušā gada Fotokina izstādes laikā, un uz to brīdi paveicās, ka kāds no mūsu pašu vienīgā veikala kurā vēl pārdod vairāk par diviem veidiem filmu (BFS!) piekrita man atvest izmēģinājuma rullīti ar jauno vēl nekur neredzēto Portra. Arī šobrīd filma vēl ir relatīvs retums Eiropā, jo forumos par to vien disku tē “kad tad beidzot varēs nopirkt”. Mums ir paveicies, jo BFS esot saņēmis un turot jau noliktavā.

Filma lieliska, smalks grauds, siltas krāsas (ak vai, es pārkāpju savu iepriekš aprakstīto teoriju par skenēšanas rezultātu saistību ar operatoru), kā jau pēc nosaukuma var spriest, radīta portretiem.

Godīgi sakot man nav nemazākās intereses lai filmiņas Latvijā pazustu pavisam, tāpēc lūdzu (uz ceļiem) ejiet uz BFS un pamēģiniet kļūt par analogās pasaules aizstāvjiem, nopērkot tur vienalga ko.

Te vēl dažas bildes ar jauno Portra 400 (35mm 120 formātā).

Un paldies BFS par bezmaksas paraugu.

16 Comments on “Filma mirst

  1. IMHO filma jau ir nomirusi gadus 3 atpakaļ… Ja ne vēl agrāk.
    P.S.
    Šito jaunkundzi ar ratiem nesen pie Filharmonijas redzēju… Vēl nodomāju – jomajo, nevaru saprast, bet kautkur riktīgi redzēta persona! 😀

  2. Žēl gan, bet šķiet ka Tev taisnība, pats kādu laiku nebiju izmantojis filmas, nesen izvilku no atvilknes savu fotoaparātu, bet kad vēlējos nopirkt tam filmu saskāros ar problēmu to atrast. Tā kā tas nebija dzīvības un nāves jautājums, nedaudz saskumu un noliku fotoaparātu malā. Žēl ka tā.

  3. Nemirst. Es atsakos tam ticēt. Kodak joprojām pelna miljonus gan ar 35mm kino emulsijām, gan ar 35mm relīzes lentām kino izplatīšanai. Tad, kad kino izplatīšana pāries 100% uz cipariem, tad gan varētu uztraukties, ka Kodak pārstās ražot arī negatīvu filmas. Bet, jācer, ka līdz tam vēl kādi gadi 7-8 vismaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.