Notes - Uncategorized

Outsource yourself

Viens no klīstošajiem interneta mītiem piesaistīja manu uzmanību. Lielisks plāns, varbūt kāds vēlas pamēģināt?

Kāds amerikāņu programmētājs esot sevi autsorsējis, nolīgstot indijā programmētāju, kas viņa vietā dara visu darbu. Indietim viņš maksājot sestdaļu no savas algas, un vienīgais darbs kas pašam ir jāveic, ir jāskaidro kas un kā jāuztaisa. Viņš tam veltījot 90 minūtes dienā vai mazāk. Priekšnieks protams par to neko nenojauš, bet viltīgais darbinieks turpina saņemt normālu amerikāņu algu būtībā par neko.

Pie mums te noteikti vieglāk būtu šādu darījumu noslēpt tiem, kas strādā no mājām. Viltīgais programmētājs jau esot izdomājis, ka viņš varētu pieteikties darbā arī citās kompānijās, un nestrādājot nemaz saņemt vairākas algas. Indieši protams arī esot laimīgi, jo viņš tiem maksā visai daudz.

About a year ago I hired a developer in India to do my job. I pay him $12,000 to do the job I get paid $67,000 for. He’s happy to have the work. I’m happy that I only have to work 90 minutes a day, talking code. My employer thinks I’m telecommuting. Now I’m considering getting a second job and doing the same thing

22 Comments on “Outsource yourself

 1. Problēma, protams, ir menedžmentā un personala – ja tu atrodi labu indieti, kas viegli saprot specifikācijas un kvalitatīvi strādā, tad tas ir labi. Ja tev nākas stundām viņam skaidrot ko darīt un vēl pēc tam pārbaudīt vai viņš ir labi to izdarījis, tad nekāds dižais ieguvums nesanāk. Turklāt ar laiku jāsāk uztraukties par HR problēmām, gramatvedības problēmām, …
  Tad jau var vienkarši nodibinaties kā SIA un algot kadus 5 indiešus jau skaidri to sarunajot ar bosu (vai vairākiem klientiem, kas ir drošāk).

  Tas pats mid-management sanāk. Vienkārši cilveki, kas nav menedžeri domā, ka menedžeri neko nedara. Un ta arī biezi vien izskatās, kamēr nerodas problēmas.

 2. .. un ja nolīgst 100 indiešus, tad to kompāniju vienkārši nosauc par Accenture un tirgo indiešu pakalpojumus lielajiem uzņēmumiem pa taisno … oh wait – tā arī notiek 🙂

  1. Problēma ar 100 indiešiem ir tāda, ka viņi būs jāpārvalda caur indiešu menedžeriem un tad reāli viņi kodēs summā ne ātrāk kā kādi 5 vietējie vai 10 tieši pārvaldīti super-atlasīti indieši 🙂

 3. Patiesībā, kā jau minēja Aigarius, tie ir parasti starpnieka pakalpojumi. Daudz izdevīgāk kā darba devējam (galvenajam uzņēmumam) tā pašam starpniekam (pirmā līmeņa darba ņēmējam) būtu reģistrēties kā uzņēmumam un veikt savu darbu legāli. Jo faktiski nodokļos aiziet vairāk, ja esi darba ņēmējs.

 4. Ārprāts! Ko, ko, bet programmēšanu es gan nekad citam neuzgrūstu, drīzāk jau paķert sev cita daļu, jo tas ir vienīgais, kas mani tiešām aizrauj.No otras puses blēdība, protams, ir interesanta, bet ar ko domāja tas indietis? Cik man zināms, programmētāji no āzijas reģiona saņem (vai precīzāk – prasa) vairāk nekā eiropieši vai amerikāņi, tāpēc nabaga čali tiešām iznesa cauri.

  1. Es gan tā nedomāju, jo tad neviens tos darbus uz indiju nesorsētu. Outsourcing eksistē tikai tāpēc, ka kaut kur ir lētāk (Indijā vai Ķīnā piemēram, vai Accenture gadījumā – Latvijā).

 5. Indieši ir stipri lētāki pat par latviešiem, starp citu. Bet problēma ir ar to, ka 99% indiešu vienkārsi nesapratīs, ko ir jādara. Ja klientam ASV vai Zviedrijā ir jāpastāsta programmētājam, ko viņš grib, tad pēc pieredzes vidusmēra indietim būs jāskaidro 10-15 reizes ilgāk nekā latvietim ar to pašu programmēšanas līmeni. Tāpēc sanāk mierīgāk (un projektos zem 100 cilvēkiem arī lētāk) komunicēt ar latviešiem, ko daudzi arī izvēlās.
  Par šito jāskatās seriāls Outsourced. Kā saka zinoši cilvēki, tur nav nekas pārspīlēts – patiesībā ir vēl daudz sliktāk.

 6. Outsourced jau skatamies, ir arī filma Outsourced, labāka par seriālu.
  Par Indiešu kodēšanas līmeni īsti nezinu, bet Ķīnieši esot baigi labie. Paskaties kā viņi dienas laikā uztaisa visādām Nokijām klonus 🙂

 7. Hmm. Manuprāt, seriālā Outsourced par Aigara minēto tēmu ir ļoti maz, un ar reālismu tur kopīga ir ļoti maz – it īpaši tas attiecas uz to, kādus apstākļus amerikāņu kompānija nodrošina saviem darbiniekiem Indijā – liekot domāt, ka darbs tādā call centrā ir kaut kas super glamorous vai līdzīgi kā IT Crowd birojā: “A lot of sexy people not doing much work… and having affairs.”Savukārt, klienti ir tādi dummies, ka ja tev automātiski piedāvā jebkuram sviestam klāt kaut ko līdzīgu, tu to noteikti arī nopirksi.
  Nenoliedzu, brīžam ir smieklīgi, bet šis seriāls tā vien brēc, ka tas ir uzņemts studijā Štatos un vairums tā “indiešu” Indijā tāpat kā es nekad nav bijuši.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.