Foto

Vivian Maier

Interesants stāsts.

2009. gada oktobrī kāds Džons Malufs (John Maloof) neapmaksāto mantu glabātuvju izsolē nopērk skapīša saturu, un tur atrod vairāk kā simts tūkstošus melnbalto negatīvu, ļoti daudzus no tiem pat neattīstītus. Skapīša īpašniece ir bijusi kāda trīsdesmitajos gados dzimusi Viviana Meijere (Vivian Maier), kas no Francijas atbraukusi uz Ameriku strādāt par auklīti. Meitene turējusies viena, un savas bildes nevienam nav rādijusi. Neviens tā īsti neko par viņu nezin, vienīgie cilvēki, kas viņu atceras var pastāstīt tikai šīs dažas detaļas. Ir zināms tikai tas, ka Viviana nomira dažas dienas pēc minētās izsoles, un Džons tā arī viņu nesatika.

Kad Džons sāka mācīties fotogrāfiju, un attīstīt viņas negatīvus, atklājās ka darbi ir fantastiski spēcīgi. Ielu fotogrāfija, kas pielīdzināma Bresona darbiem.

Sākās ķēdes reakcija, un nu jau ir tapusi pirmā izstāde, notiek darbs pie grāmatas un dokumentālās filmas.

Tik jocīgi, ka vientuļa auklīte divas dienas pēc savas nāves uzsāk ceļu pie pasaules slavas.

This was created in dedication to the photographer Vivian Maier, a street photographer from the 1950s – 1990s. Vivian’s work was discovered at an auction here in Chicago where she resided most of her life. Her discovered work includes over 100,000 mostly medium format negatives, thousands of prints, and a ton of undeveloped rolls of film. I have approximately 90-95% of the work.

Līdz šim ieskenētos darbus var apskatīt tam izveidotajā blogā.

Papildināts: Izskatās, ka ap šo fantastisko fotogrāfi ir sācies pamatīgs konspirācijas haoss. Minētā John Maloof draugs Ron tagad apstrīd pirmo par viņa “pirmatklājumu”, esot bijušas vairākas izsoles, kur nākamajās jau bija zināms par ko tiek solīts un cenas bijušas augstākas, lēnām tiek no aprites izslēgti visi pārējie iesaistīto cilvēku vārdi – šis tips pamatīgi vēlas nopelnīt, un grib tikt vaļā no jebkādiem citiem cilvēkiem kas varētu pieprasīt vietu “titros”. Patiesībā viņas darbi atrodas jau pie vismaz četriem konkurējošiem cilvēkiem, un notiek visādas izsoles krustu šķērsu un cenas pamatīgi aug. Tur būs asinspirts.

Diskusija par šo tēmu, ar vairākiem no iesaistītajiem, ir šajā Flickr forumā.

4 Comments on “Vivian Maier

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.