Movie - Review

Dienvidāfrika un Japāna filmās

Noskatījāmies vēl dažas interesantas filmas.

xan-duma

Duma ir filma par puiku un gepardu. Gepards tiek atrasts maziņš, un uzaug puikas ģimenē. Tas viss sākums ir tāds ģimenes filmas stilā, bet paiet ļoti ātri, jo filmas galvenā daļa ir par to, kā puika ved leopardu atpakaļ uz dzimteni, viens pats aizbēgot no mājām. Protams vienam pašam dienvidāfrikas tuksnešos nav vienkārši, bet viņam paveicas, jo viņš satiek vietējo klaidoni kas viņam palīdz. Interesanta, jauka filma par āfriku. Tīri labi patika.

goodbye_bafana-212x300

Goodbye Bafana ir cita filma par dienvidāfriku, šī mani pārsteidza nedaudz vairāk. Pirmkārt jau es nebiju lasījis aprakstu, un nezināju par kādu tieši tēmu ir šī filma, un otrkārt es nebiju iedziļinājies aparteīda problēmā, un biju šokēts uzzināt, ka Dienvidāfrikas valstī nežēlīgs rasisms un verdzība pārstāja  (masveidā) eksistēt tikai 1994. gadā, kad Nelsons Mandela kļuva par prezidentu. Biju protams dzirdējis, ka Nelsons Mandela, kurš vēlāk saņēma Nobela miera prēmiju, cietumā ir pavadījis 27 gadus, būtībā tikai par to, ka gribēja lai baltie un melnie var dzīvot ar vienādām tiesībām.

Var tikai nošausmināties, cik maz pasaule ir mācijusies no otrā pasaules kara, ja tik ilgi pēc tā atkārto gandrīz precīzi to pašu, kas notika ar ebrejiem. Protams izņemot karu kā tādu, un genocīdu.

Bet šādas te zīmes vēl deviņdesmitajos bija sastopamas civilizētā valstī ar ekonomikas izaugsmi otrajā vietā pēc Japānas (tas gan bija sešdesmitajos, kad tur bija tik liels izrāviens):

FileDurbanSign1989

Filma man ļoti patika. Lasīju gan, ka filmā aprakstītās sarga un cietumnieka attiecības ir daudzkārt pārspīlētas, jo sargs rakstot grāmatu ir gribējis to labi pārdot, bet fona notikumi ir vēsturiski precīzi.

departures

Departures (Okuribito) ir japāņu filma par neveiksmīgu čellistu, kurš atgriežas dzimtajā pilsētā un piesakās darbā tūrisma kantorī. Avīzes sludinājumā izrādās ir drukas kļūda, un tūrisma kantoris patiesībā ir apbedīšanas birojs. Filma ir par nāvi. Izklausās briesmīgi, bet nav gan. Ļoti jauka, pārdomu filma. Saņēmusi oskaru un neskaitāmus citus apbalvojumus. Interesanti ieskati japānas sadzīvē, tradīcijās un izpratnē par cilvēka dzīvi. Man ļoti patika.

2 Comments on “Dienvidāfrika un Japāna filmās

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.