Idejas

Vieta, uz kuru tu nekad nebrauksi

Mogadišu ir Somālijas galvaspilsēta, taču reāli to neviens nepārvalda jau kopā 1991. gada. Tā ir pasaules bīstamākā pilsēta. Pat Irākā un Kongo ir draudzīgāk un drošāk.

Oficiālā Somālijas valdība daļēji kontrolē dažus kvartālus šajā pilsētā, pārējo teritoriju (Mogadišu dzīvo ap 2 miljoniem cilvēku) kontrolē dažādas naidīgi noskaņotas militārās grupas. Lielākā daļa palīdzības organizāciju un starptautisko uzraugu no pilsētas aizbēga jau pirms vairākiem gadiem.

Iebraukt Mogadišu ir sarežģīti, jo lidostu iznīcināja jau 2006. gadā, jūru kontrolē Somālijas pirāti, un brauciens ar auto ir pašnāvība, pat ja līdzi ir bariņš bruņotu kaujinieku, jo arī tiem var uzbrukt konkurējošie grupējumi. Pilsētā pārvietoties ir ļoti sarežģīti, jo pilsētas infrastruktūra ir pilnībā sagruvusi, ceļu praktiski nav, un arī drošības ziņā – pat brauciens ar bruņotu konvoju ir apšaubāms.

Pilsētas tirgus ir pārvērties par nelegālu dokumentu un ieroču tirdzniecības centru, tajā var iegādāties visu sākot no automātiem, un beidzot ar prettanku un pretgaisa ieročiem.

Wikitravel uzskaita tikai divas viesnīcas pilsētā, taču par īsti drošām tās uzskatīt nevar, jo tajās jau vairākkārtīgi ir nogalināti žurnālisti vai starptautiskie uzraugi.

Tāpat Wikitravel tiek minēts, ka bruņuveste šajā pilsētā ir absolūti nepieciešama, un bruņumašīnu konvojs ir vienīgais veids kā samazināt risku tikt nogalinātam jau pirmajā apmeklējuma dienā.

Ja nu tomēr izdodas tur nokļūt, un kādu brīdi palikt dzīvam, Arba-Rucun mošeja ir vienīgais apskates objekts kas nav sagruvis dabiskā ceļā vai uzspridzināts.

Atšķirībā no Irākas, vai citām aktīvajām kara zonām – šeit nav rietumnieku armijas, pie kuras varētu meklēt palīdzību, tāpēc Mogadišu uzskata par pasaules bīstamāko vietu.

P.S.: vismaz paredzamajā nākotnē uz turieni doties negrasos, raksts tapis pēc interneta avotiem

32 Comments on “Vieta, uz kuru tu nekad nebrauksi

 1. Biznesa plāns. Nosūtīt uz turieni “ielu sakopšanas brigādes”, kas patiesībā nodarbojas ar krāsainā metāla ieguvi. Čaulītes varētu būt atrodamas biezā slānī 🙂

 2. Un nevienas bildes? Diez, kāpēc tur neviens nesteidz “ieviest demokrātiju”? 🙂
  Īstenībā, būtu interesanti tur nokļūt. Pieļauju, ka baumas par vardarbību ir stipri pārspīlētas, tā pat kā, piemēram, par Mjanmu. Neviens tirgus, arī kalašņikovu, nespēj darboties, ja visus vienkārši nošauj.

  Bet nu jā, taisnība ir. Nebraukšu.

  1. Nav jau tā, ka šauj tāpat vien. Šauj baltos kuriem izskatās ka ir nauda. Esot arī ta, ka tu nolīgsti nelielu armiju aizsardzībai, un tad viņi tevi nošauj lai paņemtu pārējo naudu.

 3. No kurienes Somālijā nāk tie izglītotie somāļi, kuriem ir augstākā izglītība un kas runā perfekti franciski un arī angiski? Mums ir tādi valodu kursos tikko no Somālijas ieradušes… :O

  1. Pirmkārt Mogadišu ir tikai viena pilsēta, otrkārt – pat tajā ir universitāte. Tur gan ik pa pāris mēnešiem kāds uzspridzinās un nogalina 10-20 cilvēkus, bet principā laikam kāds tomēr viņu arī pabeidz 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.