Notes - Uncategorized

Kārtējā diena ar Windows

Darbā uz Windows 7 biju palaidis nopietna kalibra video apstrādes rīku, lai man pa nakti pārveido 22 video klipus no konferences. No rīta ierodos darbā, un nekas nav izdarīts, kā arī darbu saraksts tukšs – viss pasūtītais vienkārši pazudis no “Encoder” loga, darbu rinda (Queue) nav saglabājusies.

Esmu neizpratnē, kas noticis? Neviens cits process nebija palaists, neviens nav bijis tuvumā. Vai atkal zilie logi? Par ko, kas tos varēja izraisīt?

Patiesībā daudz sliktāk.

20101125-095516

Lai kaut kādu sūda internet exploreri automātiski apdeitotu, Windows nogalināja darbus un bez sirdsapziņas pārmetumiem restartējās.

28 Comments on “Kārtējā diena ar Windows

 1. Yep… that’s how they roll…
  pēc divu gadu Mac lietošanas piespiedu kārtā nācās lietot XP… pēc pirmajām pāris stundām gribējās iet pakārties…

  1. Pēc n’to gadu Windows lietošanas man darbā ir jālieto Macs. Joprojām pēc 4 gadu ikdienas Mac lietošanas gribas pakāties ikdienas. Pamēgini pastrādāt ar MSVC windows’ā un XCodē Makā. Nevienu citu darba kolēģini nezinu, kurš nedomātu tāpat.
   Pat pārejot uz Win7 no WinXP vajadzēja tik ap mēnesi, lai nešpļaudītos un pat 7’tais liktos daudz ērtāks.

 2. Windows 7 vienkārši nogalina. Pat es kā rūdīts WinXP špļaudījos, jo atrast neko nevarēju. Labi ka strādā normāli find…

 3. Pie tā noved stulbums, ka defoltā tiek iestutēta muļķudrošā konfigurācija. Izrādās, ka automātiskos apdeitus ir jāslēdz ārā ne tikai zagtiem win. 🙂

 4. Protams – par savaam leimiibaam vislabaak lamat Microsoft 🙂
  Windows Update parametrus PASHAM jaaiestada, lai shaadi parsteigumu nebuutu.

  1. muļķības. windows update var vai nu izslēgt, uzlikt “on demand”, vai atstāt automātā, un windows lamājas ja to izslēdz. microsoft ir paredzējis to atstāt ieslēgtu un tāds ir noklusētais variants jaunam windowsam. normālā datorā nekas nav jāiet pārkonfigurēt lai tev netiktu sačakarēts darbs. pēc tavas analoģijas nākotnē varētu izveidot visu lietotāja datu dzēšanu uz restarta, bez apstiprinājumiem, un tev būtu jārediģē reģistrs lai to izslēgtu.
   idioti smadeņu apmazgātie windows zombiji, es teiktu.

  1. Ubuntu nerastertējas automātiski. Ubuntu palīdz vai tu gadījumā negribētu restartēties (tajā retajā gadījumā, kad tiek atjaunots kodols). Un arī tad – ja negribi, tad nevajag.
   Bet Win ja viņam ienaks prātā, ka vajag restartu katras 15 minūtes metīs āra autorestart lodziņu ar taimeri, un ja tu katras 15 minūtes nenospiedīsi ‘No’, viņs automatiski pats restartēsies.

 5. 7 gadus nebiju Windows lietojis (tikai uz Linux dzīvojos), gadu atpakaļ darba dēļ nācās pāris reizes mēnesī uz pusstundiņu kaut ko virtuālajā Windows padarīt – un katru reizi kaut kadi murgi uzlien. Puse gan no viņiem ir ar visādiem ultra-korporatīvajiem super drošības softiem, kuri patiešām šausmonīgas lietas ar datoru dara.

 6. Huh, man te līdzīga situācija tieši šodien gadījās pirms brīža. Atnāk sievišķis – kaut ko murmulē par lēnu windowu 7. Nu labi, izlīdzēšu.
  Pirmajā stundā es tikai aklimatizējos, un envar saprast, labs kompīts, bet sajūta tāda, kā uz otrā pentiuma win uzlikts būtu. Pēc stundas mudīšanās tiku līdz procesora noslodzēm – konstanti 80-100%. Like wtf, nekas it kā backgroundā neiet.

  Vēl pēc stundas sagūglēju, ka tas windows pats pie vainas – viens no viņa procesiem kaut ko norij un strādā lēni. Risinājums vienkāršs – atver msconfig, disable, restart. Tam man vajadzēja vēl vienu stundu, jo īsti nezināju kur to msconfig meklēt. Un tad tur ir rinda ar kādiem 100 procesiem. Noslēdzu visu, kuri likās dīvaini. Laikam problēmu atrisināju. Tas man prasīja 4 stundas. Četras. Mja.

 7. Divus gadus nostrādāju uz LInux. Dabā nācās lietot Windows. Likās, ka pieradīšu. Jau 3 mēnešus nevaru pierast…Un ubuntu pēc restarta atteikšanas klusi nolien stūrī nokaunēties un vairs to neprasa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.