Idejas

Fed 3

Феликс Эдмундович Дзержинский – bolševiku slepenpolicijas, vēlāk pazīstamas kā Čeka (чрезвыча́йная коми́ссия) dibinātājs.
FED, tāpat kā praktiski identiskais Zorki bija agrīno Leica kameru kopija. FED bija Ukraiņu, Zorki – Krievu. Abas rūpnīcas ražoja teju identiskas kameras.

Tā ir tālmēra kamera, fokusēšanās notiek nevis caur objektīvu, bet actiņu kas palīdz fokusēties rādot dubultu bildi, kas fokusā saiet kopā. Tāpat, es sākotnēji tam neuzticēšos, un fokusēšu pēc asuma dziļuma principa.

Paldies draugiem, kuri bija izdomājuši apciemot Latgalīti, arī es pie tāda tiku. Praktiski perfektā stāvoklī, un tikai 10Ls. Kamera ir pilnīgi mehāniska un nesatur nekādas mērīšanas ierīces, tāpēc nav svarīgi kādu filmu tu lieto, tāpat vien būs jāvadās pēc sunny16 atceroties ka maksimālais ātrums ir 1/500, un to, ka uz kameras uzstādāmais filmas ātrums (GOST) ir tikai atgādinājumam.

Smuks aparāts, bet gribētu noteikti iegādāties arī Leica līdzīgāko Fed 1 un 2.

22 Comments on “Fed 3

  1. Es tikko dienas laikā izbildēju 36 kadrus Neopan1600 bet man ir tāds noteikums, ka ikdienas kadrus un ģimenes foto es internetos nelieku. Nebija iespējas neko “internetam” nobildēt.

    1. Filmiņa der jebkura, tikai ņem vērā, ka melnbalto attīstīt neviens foto kantors nevar, tas jādara mājās. Iespējams to dara “BFS” bet tas būs dārgi, jo jāveic ar rokām. Krāsu filmiņa derēs jebkura – ieej Fotki.lv veikalā (Valdemāra ielā) un nopērc tur esošo, tā ir lēta un tur ir tikai viens veids. Viņi paši pēc tam viņu var arī gan attīstīt, gan ieskenēt priekš datora.FED3 aparātam nav nekādas automātikas, ekspozīcija jāiestāda ar roku, t.i. jāzin kaut kādi fotogrāfijas pamati lai zinātu kādus uzstādijumus lietot kamerai. Ja tā lieta iepatīkas, lielāka filmiņu izvēle, un viss kas vajadzīgs attīstīšanai, ir nopērkams veikalā BFG uz Pulkveža Brieža ielas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.