Notes - Uncategorized

Reklāma

Reklāmas daudzums, ko saņēmu savā reālajā pasta kastē, ir sasniedzis kritisko punktu. Jā, reālajā. Neiesakiet man atkal GMail, vai Spam-assassin. Katru dienu, bez izņēmumiem, atnākot no darba es izņemu paku ar makulatūru. Kur tā nonāk? Es viņu nolieku turpat uz pasta kastes, vai labākā garastāvoklī, aiznesu tur jau noliktās reklāmas uz papīra miskastī ārā.
Šodien man apnika, un es uzsāku eksperimentu. Uzliku uzrakstu, ka nevēlos saņemt reklāmu. Redzēsim kas notiks.

Problēma:

Šībrīža risinājums:

Jaunais risinājums:

Starp citu citās valstīs šādas uzlīmes var saņemt standarta formātā pasta nodaļā:

40 Comments on “Reklāma

 1. Papildus tam dažās valstīs pat ir likumi, kas pasaka, ka ja tu esi tādu uzlīmi uz savas pastkastes uzlīmējis un tev iemet firmas X reklāmu, tad tu ej uz pastu, uzraksti iesniegumu un firmai X jāsamaksā tev sods Y. Lūk to mums vajag 😀

  1. Aha, un tad kāds firmas X konkurents no firmas Y, sarunās ar kādu neapzinīgu pilsoni, lai tas apstaigā visu apkārtni un visās pastkastītēs, kur uzlīmēts “Nē – reklāmām” samet firmas X reklāmas. Un atkārtoti pēc tam samet, ar īpašu cinismu. Lai firmai X būtu nepatikšanas un pamatīgs sods jāmaksā 🙂

 2. Principā mani arī sāk kaitināt reklāmas, jo nākas visas pāršķirot, lai neizmestu kādu rēķinu.Sāku domāt, vai nevar vērsties pret reklāmu izplatītājiem/pasūtītājiem, jo es konkrēti nevēlos saņemt šo drazu un viss!

 3. Ir LV tāds likums. Un uzlīme arī ir izstrādāta, tikai to īpaši nereklamē. Bet kādus gadus atpakaļ bija tāda lieta.

 4. Pareizi, es arī tikko uzzināju, ka Pasta likumā 20.2 ir rakstīts, ka neadresētus sūtijumus aizliegts mest pastkastē, ja uz tās ir uzrakstīts, ka nevēlas!
  To uzlīmi izgatavo(-ja) kaut kādi privātie, standarts nav noteikts. Brīvā formā var rakstīt. Manam uzrakstam būtu jāatbilst likuma prasībai.

  http://krizdabz.lv/dzive/stopspamlv-neadresetus-sutijumus-neievietot/

  Uzreiz pateikšu, ka tas Stopspam uzlīmju tirgotājs vairs neeksistē.

  1. Ne sūda nedarbojas tā uzlīme. RIMI/Maxima/Šlesers piedāvājumus kā meta, tā met arī tagad. Mans nākamais plāns ir uzdrukāt niknāku uzrakstu.

 5. Nebūtu žēl naudu, varētu to drazu sūtīt viņiem atpakaļ ierakstītās vēstulēs, lai ir jāvelkas uz pastu pakaļ.

 6. Pirms kādiem 2 gadiem arī sadomāju ka pārāk daudz spama. Pielīmēju uzlīmīti kas toreiz tika piedāvāta kaut kādas akcijas ietvaros.Rezultāts: nekādas atšķirības. Uzlīme tika ignorēta. Bet ir aizdomas ka tas bija tādēļ, ka pastnieks nesaprata kas tas tāds uzlīmēts. Nezinu kā būtu ja saprastu

 7. es arī strādāju šajos grūtajos laikos par reklāmu iznēsātāju, bet nezināju ka tā ir sodāma darbība, ja liek tādas kastēs, kur ir šis uzraksts. ka neadresētus sūtījumus nemest.

  1. Saprotams, ka iznēsātāji nav vainīgi – viņiem maksā naudu. Bet es tās reklāmas negribu redzēt, un nevienam neesmu tās prasījis. Vēl vairāk – esmu uzrakstījis ka negribu lai tās tur met. Tā ir mana personīgā pastkaste, un manu prasību ir jāievēro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.