26 Comments on “Darkroom

 1. Man ar viss jau kādu laiciņu ir sagādāts, nesen atnāca arī baterija iepirktajam Canon AE1 Program, jāsāk tik forografēt un darboties. Jāatsvaidzina 15 gadus vecas atmiņas.

  1. man arī visu laiku liekas, ka “viss” ir sagādāts, bet visu laiku uzrodas kaut kas vēl ko vajag. Piemēram darkrūmam vajag kontrastfiltrus un taimeri kas automātiski ieslēdz/izslēdz palielinātāju, filmu aparatam vajag K2 filtru, filmu attīstīšanai vajag jaunu patersona trauku jo Jobo man nepatīk, no ķīmijām arī ir vismaz vēl 2 optional ķīmijas (stop bath un wash). Tikko vēl nopirku squeegee kas iepriekš likās mazsvarīgs, līdz sapratu ka ūdens tomēr atstāj pleķus utt …
   Būtībā gribētos arī kvalitatīvu jaunu palielinātāju, ja bilžu taisīšana nebeigsies ar šo papīru paku (25 gab), bet tas vispār ir psihi dārgs.

   Pilns filmu fotogrāfa komplekts no aparāta līdz bildei var izmaksāt vairākus tūkstošus. Bet nu protams, tas ir tikai lai samazinātu “čakarēšanos”. Iztikt var jau ar pašu pamata komplektu.

 2. Daudz kā no tikko uzskaitītā man arī nav, bet (it kā) sākumam var iztikt. Jāsāk darīt, lai sajustu vajadzību.
  Man galvenais šajā procesā ir apziņa, ka esi no sākuma līdz beigām paveicis visu pats, labāk izpratis fotogrāfiju un attēla veidošanās principus, kā arī pats vari ietekmēt to, kā tieši bilde un tās detaļas tiks izgaismotas.

  Lai pirktu profesionālu un jaunu tehniku, manuprāt, ir jābūt profesionālam fotogrāfam un jāpelna ar to iztika, savādāk tas vienkārši neatmaksājas. Man tas šobrīd ir tikai hobijs. Vai nu arī tam tiešām ir jābūt dzīves aicinājumam. Un ja tas tā ir, tad tas ir tikai apsveicami un uz priekšu!

 3. Filmu fotogrāfija un “atmaksājas” vispār neiet kopā mūsdienās 🙂 Lētākā melnbaltā filma virs 2ls par 36 kadriem, viena papīra loksne virs 20 santīmiem, ķīmija vispār nemaz negribu rēķināt … ekipējums, kamera, utt. Digitālie jau sen ir daudz lētāki. Bet ne tur tā sāls.

 4. Ok, laboju sevi, protams, ka digitālā fotogrāfija ir daudz lētāka un analogajā nekas neatmaksājas 🙂 Ar atmaksājas es biju domājis “ir to vērts”. Bet kad sāc darīt, tad diezgan ātri var saslimt… Par lentiņu cenām vispār negribas runāt. Pirmkārt, varbūt man tikai tā liekas, bet, manuprāt, agrāk viņas maksāja daudz lētāk, otrkārt, nevienā parastā veikalā vairs filmiņas netirgo, pat ne prastākās Kodak krāsainās, nerunājot nemaz par kaut ko specifiskāku vai melnbalto. Aizgāju uz vienu (atzīstu, ne labāko) fotoveikalu, šie saka – O, jā, kaut kur jābūt, sen neviens nav prasījis filmiņas, un sāk pa plauktiem rakņāties. Jā, kā tad, man gribas kaut kādas gadiem nostāvējušas filmiņas tagad pirkt.

 5. Vienīgā jēdzīgā no “consumer” filmām ko vēl veikalos mēdz pārdot ir Fujifilm Superia.
  Citādi – ir tikai viens veikals Rīgā, kur tirgo foto filmas. BFS 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.