Idejas

Slepkavas, gaļa, un Prometejs ar lāča ausīm

Mēs ar Noru gaļu neēdam jau gandrīz pusotru gadu, kas ir liels faktors runājot par šīsnedēļās aktuālo tēmu, bet tāpat gribēju īsi izklāstīt savu viedokli.
Protams, ja jāizvēlas starp diviem ļaunumiem – ļaut nogalināt nesāpīgi, vai nogalināt lēnā un mokošā veidā, es izvēlētos pirmo, un ne jau tikai ētisku apsvērumu dēļ. Ir taču skaidri zināms, ka stresa un baiļu brīžos, organismā veidojas dažādas vielas, kas var kaitēt rezultātā iegūtajai precei (gaļai). Gluži tāpēc daudzi izvēlas piemēram pirkt t.s. “laimīgo vistu” olas, un es absolūti nekādi nesaprotu kā dzīvnieku spīdzināšana padara gaļu košeru. Par to lai domā teologi un vēsturnieki, jo citu iemeslu kā aklu sekošanu sen rakstītiem reliģiskiem tekstiem es šeit nesaskatu, un iemesli noteikti sen vairs nav aktuāli vai arī ir aizmirsti.

Lielākā problēma jau gaļas ēšanā ir tieši pieprasījuma izveidošana, kas rezultējas faktā, ka trīstesmit procentu mūsu planētas sauszemes ir izmantoti lopu audzēšanai un uzturēšanai, un astoņpadsmit procentu no visām kaitīgajām gāzēm atmosfērā rodas tieši dēļ gaļas ieguvei paredzētajiem lopiem. Izcirsti meži, piesārņots ūdens un gaiss, tas viss tikai dēļ desmaizēm un burgeriem. Vairāk par šo ANO ziņojumā.

Es jau neprasu visus pārstāt ēst gaļu, bet kaut samazināt tās patēriņu par pusi būtu ļoti svētīgs darbs mūsu planētas labā.

Un tad vēl nepietiek ka cilvēks ņirgājas par dzīvniekiem tos audzējot īpaši nogalināšanai, bet turpina ņirgāties arī nogalinot, un spīdzina tos izraujot ragus, atdalot dažādus orgānus dzīviem esot, nolaižot asinis, un vēl visādas šausmas, palasiet tik atbilstošo literatūru, es neesmu šeit lai jūs biedētu, bet nu tieši par šo jautājumu bija tas balsojums. Un kā jau varēja sagaidīt, šausmām tika dots zaļais signāls, naivā cerībā domājot, ka Latvija pēkšņi kā tāds Prometejs ar lāpu rokās ieradīsies pasaules tirgū ar šo reto gaļas paveidu, neskatoties ka līdz šim Latvija bija viena no tikai nieka četrām valstīm kur šāda veida ražošana bija aizliegta. Bizness plus naivums, tā to sauc – nevienam mūsu dārgo preci nevajag.

Gluži kā uz vanšu tilta rakstīts pie attēla ar burgerēdāju: “Neredzu – nedomāju”.

18 Comments on “Slepkavas, gaļa, un Prometejs ar lāča ausīm

 1. Visforšāk būtu kā Duglasa Adamsa “Restaurant at the End of the Universe”, kur govs pati gribēja lai viņu apēd un gāja nošauties – piepilda savu dzīves jēgu.

 2. Vai tiešām gaļas neēšana palīdzētu planētai? Izklausās pēc konkrētas demagoģijas 🙂 Tāpat taču to enerģiju kaut kā cilvēkiem nāktos uzņemt. Palielinātos lauksaimniecības platības, traktortehnikas izplūdgāzes utt., beigās tas ieguvums diez vai būtu vērā ņemams.Līdzīgi kā ar biodegvielu – arī sākumā visi priecājās, ka nu tik būs ekoloģija, tikai vēlāk saprata, kāds tas ir sviests.

 3. Izskatās ka tu nesaproti ne nieka no tā ko es pateicu. Izlasi to ANO reportu. Biodegvielai neviens nekādu ekoloģiju nesola, tā ir nepieciešama lai lēnām zaudētu atkarību no naftas, kura var izsīkt.

 4. Tavi vārdi: “samazināt tās patēriņu par pusi būtu ļoti svētīgs darbs mūsu planētas labā”.Pa lielam viss jau ir tikai matērija, kas — kā zināms — nekur nepazūd, tikai maina formu. Ja cilvēki beigtu ēst gaļu, tad to lopu vietā būtu jābaro tie paši cilvēki (un ne jau ar zāli).
  Ziņojums, protams, ir sūds, ja jau problēmas sakne ir minēta pieaugusī labklājība 😀 Pie vainas ir tikai un vienīgi planētas pārapdzīvotība un straujais cilvēku skaita pieaugums, kas attiecīgi veicina pieaugumu jebkurā nozarē, līdz ar to arī palielina kaitējumu dabai.
  Cilvēkus jāaicina nevis neēst gaļu, bet nevairoties. Protams, tikai tas jau nevienam nav izdevīgi…

 5. Govju audzēšana paņem n-reizes vairāk resursus nekā dārzeņu audzēšana, turklāt augi ražo skābekli, bet govis ir atbildīgas par 18% no atmosfēras piesārņojuma. Tas ir tas ko tu neizlasīji.

 6. 1. Manuprāt nogalināšana ir nogalināšana, neatkarīgi no veida…2. ja tev varbūt aizspriedumi pret gaļu kopumā, kāpēc citiem nevar būt aizspriedumi pret savadāk sagatavotu (nogalinātu) gaļu
  3. kā var but pret vairošanos??? Es atzīstu, ka to jākontrolē, bet nekādā gadījumā neesmu pret to…

 7. 1. es jau uzrakstīju kapēc tā nav, izlasi rakstu2. katram savs fetišs, dažiem patīk pagrabā 18 gadus turēt cilvēkus pieslēgtus, katram savs …
  3. precizēšu, biju domājis ierobežošanos

 8. N.R. Says:Septembris 17, 2009 at 7:51 pēcpusdienā
  Atbalstu nevairošanos, jo pasaule ir kādas 2x pārapdzīvota.

  Ironiski, ka daļa no šīs pārapdzīvotības dzīvo badā (iemesli ir dažādi), bet otra daļa saražoto un neapēsto vienkārši izmet mēslainē, jo nav spējīga patērēt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.