Movie

Knowing

Vakar skatijāmies tādu filmu Knowing. Tur spēlē Nicolas Cage, un pēc sižeta apraskta šķita ka tā būs tipiska darba dienu vakara filma, kad negribas nomocīt sevi ar kādu spiedošu drāmas gabalu svešvalodā. Tāda, kuras IMDB parasti stāv ar sešām zvaigznītēm – default filma.
Patiesībā izrādijās labāk, un kopumā es teiktu ka man filma patika. Labākā tās īpašība bija sižeta sadalījums – netika muļļāta viena tēma, sākumā ir stāsts par tēva/dēla attiecībām un par skolām, tālāk parādas mistika ar skolā izvilktas laika kapsulas saturu, tad parādās dīvaini cilvēki kas izseko, tad smuki vizualizētas katastrofas, tad bībeles sižets, tad beigās pasaules gala draudi – īsi sakot lietas, katra no kurām varēja tikt izstiepta filmas garumā.

Protams filmai ir dažas lielas problēmas. Sākumā es to gribēju nosaukt par sižeta caurumainību un neatbildētiem jautājumiem, bet es tā padomāju – un šķiet sapratu kur tieši šie caurimi radušies. Ir nojauta, ka sākotnējais papīra variants bija tīri loģisks, bet tiem kas atbildīgi par naudiņām likās pārāk vienkāršs un tie nolēma meitenīti uztaisīt par izpūrušu Sadako līdzinieci, sekojošos onkuļus par bailīgiem melniem frīkiem (lai gan beigās iznāk ka meitenītei ne no kā nebija jābaidās, un onkuļi nebija sliktie) un visādas tādas liekas “fīčas” kas noteikti patiks jaunajiem tīņu skatītājiem. Īsi sakot kā parasti scenāriju ir pagraizījuši, izņēmuši ārā “garlaicīgās” daļas, a’la “we need more action, we need scary guys with guns, we need more explosions! (even if it doesn’t make ANY sense in the end).

Bet nu kā jau es teicu – darba dienas vakaram varu ieteikt.

Nu jā, un lai arī parasti es cenšos neatklāt nekādas sižeta detaļas – beigas šai filmai nav tipiski laimīgas, kas ir savdabīgi.

2 Comments on “Knowing

  1. Filma bija laba, kamēr neparādīja beigas. Man šad tad patīk mistika, bet beigu beigās izrādījās, ka filmas sižets ir saistīts ar fantastiku!Bet tomēr, es arī iesaku!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.