Atceros jau teju vai mūžību atpakaļ esam dzirdējis stāstiņus par to kā kāds no fiziķiem sev pagalma vārtiņiem bija uztaisījis sistēmu, kas vārtiņus virinot darbināja kādas tur spuldzes, vai tamlīdzīgi.
Nesaprotu, kapēc tikai tagad tas ir nonācis līdz masu pielietojumam? Amerikā Sainsburys un Burger King izmantos NewEnergy MotionPower sistēmas, kas darbināsies no garām braucošu automašinu spiediena uz īpašām lāpstiņām uz ceļa. Šī enerģija tiks izmantota vai nu stāvlaukumu apgaismojumam, vai dažādu elektroierīču darbināšanai BurgerKing gadījumā. Brilliant!
no Engadget
sera Īzaka Ņūtona viesi virinot viņa dārza vārtus sūknēja Īzakam ūdeni.vienkārši līdz šim tas nebija aktuāli, un ērtāk bija iespraust sienā dakšu. un noteikti arī lētāk.
Lētāk ir mest atkritumus pa logu ārā, ne? Es googlēju un googlēju šo Ņūtona stāstu, bet neko tā arī neatradu, tapēc novēlu uz klusā telefona efektu un vietējo urbāno leģendu un nepieminēju Ņūtonu 🙂 Man atmiņā arī tieši viņš figurēja.
tiešām lieliski! 😉
Japaanaa cilveeki staigaajot paari piezo elementiem gjeneree biljeshu paarbaudes automaatiem elektriibu.
Problēma ir tāda, ka mašīnas, kuras pāri tiem paneļiem brauc, patērē vairāk benzīna, un vēl amortizātoru atsperes un riepas paslogo. Mašīnai tāda iekārta izskatās kā dažus centimetrus dziļa bedre vai dažus centimetrus augsts bordūriņš.
Cilvēkam esot pa tādām ierīcēm ir kā kāpt pa kāpnem.
Not fun.
nē, bet esi bijis lielveikala stāvvietā? tur “guļošie policisti” ir ļoti daudz anyway!
tādu mantu vienīgais attaisnojums – iegūt elektrību tur, kur tā grūti pieejama, citādi tās izmaksas ir 10kāršas
eh tikispi latviskā skepse. nedomāju ka burgerkingam baigi gribās izlekt. gan jau tas ir kļuvis lētāk kā agrāk. saules baterijas tagad arī ir lētas, un vēja turbīnas privātmājām arīdzan.