..

Atlaižam 100’000 cilvēku

“Esam tādā situācijā, ka katrs ceturtais nodarbinātais strādā valsts sektorā. Tas ir: algu saņem no nodokļu naudas. Tas ir: saņem algu no naudas kas piespiedu kārtā, ar vardarbības draudiem ir atņemta no valsts iedzīvotājiem.  (..) Atliek atbrīvot naudas resursus masveidā atlaižot valsts pārvaldes darbiniekus. atlaist 100’000 (tas ir – 50% no strādājošiem valsts sektorā). Lai meklē darbu privātajā sektorā. un lai kurina ekonomiku, nevis tikai slinki slauc kāpostu, piezīdušies nodokļu naudas rimtajai straumei.”
— avots, klab lietotājs Watt

Šādi aprobežoti teksti vienmēr ir mani kaitinājuši. Vai tie valsts darbā pieņemtie cilvēki ir kādi robotiņi kurus tā var izmest miskastē? Vai viņi ir vainīgi ka vēl dažus gadus atpakaļ valsts darbs tika reklamēts kā mūžīgi garantēts un stabils?

Mētāties ar apaļiem cipariem māk visi, bet jaatceras ka dzīvs cilvēks ar ģimeni ir abos galos, gan pabalsta prasītājs, gan cilvēks kurš raksta atskaites kautkādām ministriju prasībām.

Turklāt nevajag jaukt valsts darbus ar valdības darbiem, lielākā daļa no šiem 100000 cilvēkiem pelna nedaudz virs minimālās algas, ja tur kādi ministrijas darbinieki pelna lielas algas, tas nenozīmē ka zaļi dzīvo visi simts tūkstoši.

Optimizēt vajadzēja laicīgi, tagad uz sitiena atlaist tūkstošiem cilvēku iedzīs valsti vēl dziļākā krīzē.